Nujno potrebujem večje število kulinaričnih revij

lea08  

član od: 24.4.2009

sporočila: 5

tema odprta - 24. apr 2009 2:11 | ogledi: 1.875 | odgovori: 6

Pozdravljeni vsi kuharski umetniki!

Poleg tega, da tudi sama rada ustvarjam v kuhinji, sem tudi študentka germanistike na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Ker se moj študij že počasi približuje koncu, sem se lotila pisanja diplomske naloge, a se mi je zataknilo. Za temo sem si izbrala idiome v kulinaričnih reklamah nemških oz. avstrijskih kulinaričnih revij. Le-te pa je v Sloveniji težko dobiti, česar pa nisem ravno pričakovala. V bistvu me zanimajo oglasi za prehrambene izdelke in jezik, ki ga oglaševalci uporabljajo. V poštev pa pridejo le tisti, ki vsebujejo idiome. Slednji pa niso preveč pogosti, zato bi rabila večje število revij oz. večji vzorec reklam. Ker slovenske knjižnice tovrstnih revij nimajo, mi preostanete samo še vi. Prosila bi vas, če bi lahko prišla do kakšnega arhiva oz. večih izvodov revij Essen & Trinken, Viva, Lisa kochen und backen, Kochen&geniessen itd. . . V bistvu ni važno, katera kulinarična revija, ne letnik, samo da je v nemškem jeziku. Revije bi samo prelistala, izločila primerne reklame, jih skopirala in vam jih vrnila nedotaknjene.Upam, da mi lahko pomagate, saj mi ne preostane več nobena druga možnost. Glede na to, da pa ste tu zbrani sami kuharski navdušenci, vam najbrž ne primanjkuje tovrstne literature. Zato vas lepo lepo prosim za pomoč, saj bi se čim prej rada lotila pisanja diplome. Lahko mi pišete tudi na naslov leablazic@siol.net. Vaše pomoči bom zelo vesela!

lea08

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. apr 2009 6:32

Morda imajo pa tke revije tudi v srednjih šolah za gostinstvo in turizem, si na to pomislila? Morda se obrneš osebno še na nekja znanih kuharjev, ti, ki so po svetu hodili, bi že morali imeti kaj od tega doma. No, vsaj meni se tako zdi.

Veliko sreče in uspeha pri iskanju.

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. apr 2009 9:47

lea08, javi mi preko zasebne pošte tvoj naslov, ti pošljem en kup nemških kulinaričnih revij. Imam vse, ki si jih naštela, pa še kakšno zraven. Mamamia mamamia

lea08  

član od: 24.4.2009

sporočila: 5

24. apr 2009 11:51

[citat=--rimljanka--]

Morda imajo pa tke revije tudi v srednjih šolah za gostinstvo in turizem, si na to pomislila? Morda se obrneš osebno še na nekja znanih kuharjev, ti, ki so po svetu hodili, bi že morali imeti kaj od tega doma. No, vsaj meni se tako zdi.

Veliko sreče in uspeha pri iskanju.

rimljanka, hvala za nasvet! Na to pa res nisem pomislila. Bom pri nas v Novem mestu na gostinski šoli povprašala. Pa hvala za lepe želje! lea08

lea08  

član od: 24.4.2009

sporočila: 5

4. maj 2009 18:30

klavdijaB je napisal/a:
imam cca. za zadnji dve letih revij Kochen und geniessen. klavdija
Klavdija, hvala! Zelo si mi pomagala z revijami. lea08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti