Mamam

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. mar 2009 14:00

19. marec je dan očetov v Boliviji, Italiji, Hondurasu, Liechensteinu, Andori, Španiji, Portugalski in na Macau. Pretežna večina držav pa ga praznuje 3. nedeljo v juniju. http://en.wikipedia.org/wiki/Father%27s_Day

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

26. mar 2009 15:21

Samo par besed o diskriminaciji žena, ki niso matere, ob materinskem dnevu: potem je tudi valentinovo diskriminatorno do vseh, ki niso zaljubljeni in niso ljubljeni. patka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

26. mar 2009 15:51

Jaz materinski dan praznujem, skupaj s sinom, ki je na ta dan rojen in je tako moje najlepše darilo za ta praznik. In ne pričakujem kupljenih daril, tako da trgovci od našega praznovanja nimajo koristi. Dobim poljubčke in objem in skromen: hvala. In to mi je čisto dovolj. Tako da HVALA, Wran! jana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. mar 2009 15:52

berny je napisal/a:
Dan očetov? Zakaj pa ne, določimo ga in ga praznujmo, jaz sem za.Saj dan očetov se tudi praznuje in sicer 19. marca na god sv. Jožefa.berny
Pa saj imamo 40 mučenikov, mar ne?

 

Mamamia

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. mar 2009 16:02

mamamia je napisal/a:

Meni pa je to eden praznikov, ob valentinovem, ki mi nikakor "ne sedejo", v njem ne vidim nič razen patetike in napotkov, da sodim v klub KKK (kueche, kuerche, kinder).  Mamamia

mamamia

 

Že drugič sem opazila, a ti misliš Kueche, Kirche, Kinder? Tale Kuerche mi nekak ne stoji...

 

Sicer je pa meni mamin dan tudi v želodcu. Zakaj ga pa praznujete v Aprilu? Švica in ZDA ga imajo drugo nedeljo v Maju. Sem bila vedno volunter in delala tisto nedeljo. Očetov dan je pa treetjo nedeljo v Juniju. Da o dnevu starih staršev ne govorim. Ti marketingarji si izmislijo vseh neumnosti.

Vanja

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

26. mar 2009 16:17

Praznujemo ga v marcu, na dan Marijinega oznanjenja (25. december - 9 mesecev= 25. marec). Vsaj predvidevam, da je zaradi tega tako. Margot

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. mar 2009 16:21

Joj, joj, malo strpnosti, no..... Dan boja proti AIDSu, Dan mokrišč, Dan meteorologije, Dan diabetesa, Dan................. skoraj vsak dan je pač dan, ki kaj obeleži. Takrat se naj bi pač ljudi malo bolj dotaknila ta problematika.

Konec koncev imamo tudi 1. maj, praznik dela. Pa se mi zdi, da bi ga marsikdo ne smel praznovati......................pa ne, ker bi ne imel dela, ampak, ker se mu ne da delati..................

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. mar 2009 16:40

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Meni pa je to eden praznikov, ob valentinovem, ki mi nikakor "ne sedejo", v njem ne vidim nič razen patetike in napotkov, da sodim v klub KKK (kueche, kuerche, kinder).  Mamamia

mamamia

 

Že drugič sem opazila, a ti misliš Kueche, Kirche, Kinder? Tale Kuerche mi nekak ne stoji...

 

Sicer je pa meni mamin dan tudi v želodcu. Zakaj ga pa praznujete v Aprilu? Švica in ZDA ga imajo drugo nedeljo v Maju. Sem bila vedno volunter in delala tisto nedeljo. Očetov dan je pa treetjo nedeljo v Juniju. Da o dnevu starih staršev ne govorim. Ti marketingarji si izmislijo vseh neumnosti.

Vanja

 

Ja, vanja, to sem mislila, pa sem se zatipkala, pa še umlauti mi delajo težave, ker v službi imamo za naš interni sistem drugačen način pisanja nekaterih črk kot na običajnih tipkovnicah in potem tisti dve pikici na črkah delata zgago.

 

Uživaj še naprej, Mamamia

 

 

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. mar 2009 19:38

Kaj pa vem, v naši družini se že precej let na 19. marca zahvalimo mojemu očetu za njegov trud in ljubezen... Tako da dan očetov ni nič novega, no.

Sicer imaš pa prav, Margot, 25. marec je 9 mesecev pred božičem in zato se materinski dan praznuje na ta dan.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti