Rižota

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

27. mar 2009 19:58

še dodatek oz. popravek, danes sem v maksimarketu videl staran riž za rižoto. staran 1 leto. 12 eur in nekaj centov za kg. imajo tudi kar nekaj blagovnih znamk carnarolija in celo vialone nano za sladokusce... cellnet

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. mar 2009 20:46

cellnet,

sedaj si me potolažil, že dva dni le na to mislim, kako je s tim staranim rižem. Če boš še kaj hodil okoli maximarketa, prosim, povej jim, da sem navdušen, in naj ta riž kar imajo, če ga bojo starali še en let, lahko mu ceno zvišajo na 24 € ( za sladokusce to itak ni nič, je vredno svojega denarja, bodo rekli )

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

27. mar 2009 21:08

@ežoj še vedno si lahko kupiš zalogo carnarolija in ga pustuš v kleti kakšno leto pa bo ;) cellnet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. mar 2009 21:17

O, fino, glede na tempo, s katerim se prazni moja škatla z rižem, imam staran riž po zelo, zelo zmerni ceni. Jupiiiiiiiiiiiiiiiii.

rimljanka - zasebno mnenje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. mar 2009 21:28

rimljanka je napisal/a:

O, fino, glede na tempo, s katerim se prazni moja škatla z rižem, imam staran riž po zelo, zelo zmerni ceni. Jupiiiiiiiiiiiiiiiii.

rimljanka - zasebno mnenje

E pa, jaz sem pa res mal.............čuden. Danes sem bil v metropoli, in grem pogledat, kaj imajo v Evro-spinu, in najdem riž: Riso superfino Arborio, ( per risoti ) 1,19 €/kg in Riso superfino Roma, per risoti e Timballi ( karkoli to bilo ) 1,19 €/kg, in seveda kupim oba ( nisem vedel, da v maximarketu imaju staranega po 12 €/kg ). Ker že imam doma ene tri kg riža ( basamati, jasminov in " no name " ), bom imel staran riž tudi po zmerni ceni .

ežoj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

27. mar 2009 21:37

če zanemarimo tehnični detajl, da je strokovno staran riž, staran v luski :) meni drugače za moje potrebe zadostuje ene 10 kg carnarolija, ki sem ga kupil pred leti zelo poceni, ker je imel pretečen rok. zdaj je že po mojem zrel za kako dražbo ;) poznavalci bi se stepli zanj :) cellnet

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. mar 2009 21:38

Evo, da ne rečete, da se zmišljujem:

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. mar 2009 22:13

Ej, Vanja, zdej si me pa dobila, jaz zmeraj pravim, da nimajo tako dobrih tehnologov, da bi znali naredit, da se pokvari na določen datum. Moj sin ( in njegova koruznica ), pogledajo na etiketo, in če je potekel rok, roma v koš. Moja ex ( wife ), tudi gleda na datume in po preteku roka, meni prinese, ponovi tisto moje o tehnologih in pravi: lahko vržeš v smeti. Tako jaz večkrat pridem do masla, medu, margarine........., nikoli ne vržem v smeti, pa še kar migam. Črvičkov pa res še nisem v ničemer opazil, moko, če mi dalj čaasa stoji pa presejem, pa tudi nikoli nisem nič opazil. Za riž mi na misel ni prišlo, da bi lahko " migal ", v bodoče bom pa pozoren.

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. mar 2009 7:49

Tale 'per risotti e timballi" se je v zadnjih dveh letih prebil med moje najljubse, pravzaprav mi je pomagal osvojiti koncept kremaste rizote. lp, proxima

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

28. mar 2009 7:54

Tudi jaz sem enkrat kupila riž v Eurospinu (modre barve na Ežojevi sliki), pa mi je bil zelo dober. Meni so načeloma vse vrste riža dobre. Je mogoče na forumu še kakšen tak "čudak"? ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 28. mar 2009 07:54:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti