Zoisova štipendija

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

tema odprta - 11. mar 2009 18:10 | ogledi: 25.468 | odgovori: 192

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je med vami morda kakšen Zoisov štipendiranec, ki bi mi povedal, kako je potekal celoten postopek od kandidiranja pa do pridobitve? Kaj šteje za pridobitev, kakšni so pogoji?

Dobrodošla so tudi mnjenja tistih, ki so kandidirali, pa je niso dobili? Je podeljevanje pravično, ali lahko računam na Zoisovo štipendijo zgolj na podlagi truda in nadarjenosti ali pa štejejo zgolj "veze", kot sem slišala govoriti nekatere ljudi? Ker če je tako je bolje, da sploh ne kandidiram, saj nimam nikakršnih vez!

Letošnje šolsko leto končujem 9. razred in me res zanima, saj si na naši šoli učitelji in drugi (socialni delavci, pedagodi) niso enotni in vsak govori po svoje, za to res nevem, kaj je sploh potrebno za pridobitev.

Če kdo ve, lahko prosim posreduje tudi kakšne linke s pravilniki oz. z najnovejšim razpisom za podelitev Zoisovih štipendij (ali kako se že reče).

Kar najlepše se vam zahvaljujem za pomoč, saj res nevem kam naj se obrnem; administratorje in moderatorje pa prosim, da zamižijo na eno oko in teme ne zbrišejo, ker ni kulinarična. Prosim.

RES HVALA!

pomarančika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. mar 2009 18:14

mislim da nas je predlagala šola. da se ne moreš sam. se mi zdi da tukaj ni bilo nobenih vez, ker jih nimam. to je bol tolažba za tiste ki je ne dobijo. bannanna_v_slo ;) Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 11. mar 2009 18:14:43

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2009 18:16

Malo pogooglaj, pa boš našla kar iščeš. Sicer pa naj te ne skrbi če nimaš zvez, važen je uspeh, povprečje in tvoja nadarjenost. Kar korajžno. Veš,ne smeš vse gledat tako črno. Profesorji niso tak bav, bav, kot jih nekateri slikajo. Jasno je, da svoje zahtevajo, kam pa pridemo, če bi kar brez znanja delili lepe ocene. Moje izkušnje z njimi so v večini dobre in šole se nasploh spominjam kot nekaj lepega. Najmlajša je zdajle pred maturo in tudi ona nima slabih izkušpenj s profesorji. lp Vesna

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

11. mar 2009 18:20

Sedaj sam zaprosiš za Zoisovo štipendijo in štejejo le izjemni učni uspehi in pa zlata priznanja na državnem nivoju. Ne vem, kakšno mora biti povprečje po končani osnovni šoli, v srednji šoli je ta ocena 4,1, na faksu pa 8,5. Sicer pa je tu nekaj napisano o tem   http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodk

rrr

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

11. mar 2009 18:31

Zoisovo štipendijo dobiš, če: - da si s testiranji prepoznan kot nadarjen učenec. Najprej te učitelji izberejo in tako prideš na seznam potencialno nadarjenih učencev. Nato pišeš test in če ga opraviš, učitelji podajo še svoje mnenje in s tem prispevajo oceno. - da imaš v devetem razredu povprečno oceno 4,89 (tako so nam povedali v OŠ) Bolj podrobno si oglej na teh linkih: http://www.ess.gov.si/slo/dejavnost/NovinarskoSredi http://www.ess.gov.si/slo/predstavitev/Informacije/ http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodk Sicer pa bi morala svetovalna delavka na tvoji šoli imeti točne podatke. Držim pesti, da jo dobiš, ker znesek ni majhen. tamala69

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

11. mar 2009 18:47

Jaz sem lani kandidirala in je nisem dobila. To pa samo zaradi tega, ker so mi dali napačne podatke, ko sem klicala na njihovo brezplačno številko. Rekli so mi, da lahko kandidiram samo na podlagi enega izmed pogojev (jaz sem na podlagi povprečne ocene, lahko bi pa tudi na podlagi izjemnega dosežka), kar pa ni bilo res. Moja sošolka je navedla povprečno oceno in izjemen dosežek in dobila štipendijo- torej je kandidirala na podlagi dveh pogojev, ne samo enega, kot je bilo meni rečeno. Torej: če imaš povprečje in si poleg tega še nadarjena, kar zaprosi, naj te ne bo strah. Izgubiti nimaš nič, pridobiš pa lahko. Pa veliko sreče. dascha

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

11. mar 2009 18:51

Ko sem bila še jaz v OŠ, so bili učenci/učenke predlagani s strani šole, in sicer na podlagi učnega uspeha in uvrstitive na raznih tekomvanjih. Potem so te enkrat konec šolskega leta pisno povabili, da prideš na testiranje. Tam si dobil (nas je bilo več v učilnici) test, ki je precej podoben IQ testu (si moral ugotoviti različna zaporedja, kaj sledi, kaj ne sodi tja, etc). Seveda si imel časovno omejitev za posamezne sklope. In v sredini septembrs si bil pisno obveščen, če si bil izbran ali ne. Margot

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

11. mar 2009 18:53

Ne vem pa, kakšno vlogo bi lahko pri tem imele veze in poznanstva. Margot

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

11. mar 2009 19:31

Letos so pogoji čisto drugačni...cenzus je že mislim da 4,5 če ne še več.Ne predlaga pa kandidatov več šola ampak moraš zaprosit sam.To so moje informacije, ki sem jih zasledila,naj me kdo poravi če se motim.. petardica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

11. mar 2009 19:51

Tole je veljalo za leto 08/09. Za šolsko leto, ki prihaja pa bodo kriteriji še strožji, saj je izjemno povpraševanje po teh štipendijah. Upoštevali se bodo tudi zunanji dosežki. Tako nam je pred dnevi razložila socalna delavka na šoli.

lp

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti