Zoisova štipendija

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. okt 2009 11:17

Lizzie, si prepričana? Nam so rekli, da državne prej obdelajo in v tem primeru, da ti odobrijo državno, se vloga za Zoisovo avtomatično zavrže. klavdija

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

12. okt 2009 11:41

Ja sem prepričana. Sem še posebaj spraševala na socialno, pa so mi tako povedali. Lahko, da so letos kaj spremenili. In sem potem tudi dobila obe odločbi in nobena vloga ni bila zavržena. Sicer štipendije nisem dobila nobene (zoisova: premajhno povprečje; drzavna: sem presegala cenzus). Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 12.okt 2009 11:44 Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 12.okt 2009 11:45

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. okt 2009 12:00

no, ker na našem CSD-ju so opozarjali (TAKO LANI KOT LETOS), da tisti, ki vlagajo vlogo za Zoisovo naj ne vlagajo za državno, dokler ne dobijo odločb. sice pa tudi nekaj o tem piše po internetu npr. http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t= http://cool.kiss.si/svetovalnica.com/klepetalnica Študent/dijak lahko hkrati odda vlogo za pridobitev Zoisove štipendije in vlogo za pridobitev državne štipendije. Dobil bo tisto štipendijo, za katero vlogo bodo najprej obravnavali oziroma oddobrili. Če bodo prej odločili na CSD-ju ( pozitivno ) o vlogi za pridobitev državne štipendije, bo o tem obveščen Javni sklad, ki potem sploh ne bo odločal o vlogi za pridobitev Zoisove štipendije. Če pa bodo prej odločili na Javnem skladu ( pozitivno ) o vlogi za pridobite Zoisove štipendije, bo o tem obveščen CSD, ki potem sploh ne bo odločil o vlogi za pridobitev državne štipendije. Če vloži samo vlogo za pridobitev Zoisove štipendije, pa mu ni ugodeno ( ne dobi Zoisove štipendije ), bo lahko potem vložil vlogo za pridobitev državne štipendije ( ki se lahko pošlje kadarkoli med letom ) in, če mu bo odobrena, bo prejemal državno štipendijo za čas od dneva vložitve vloge za državno štipendijo. Sporočilo je spremenil(a) klavdijaB dne 12.okt 2009 12:19

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

12. okt 2009 12:07

Sej pravim, lahko da so letos kaj spremenili. In lahko, da so meni obravnavali vlogo za drzavno, ker je bila Zoisova zavrnjena (ali obratno). Mogoče bi bilo drugace v primeru, ce bi bi bila prva obravnavana odobrena, potem bi najbrz drugo avtomatsko zavrnili. Ampak ne razumem zakaj ne bi smel dati obeh prošenj hkrati. In še lanski odgovor psihologinje na moje vprasanje: http://www.velenje.com/STROKOVNJAK3.php?fID=gabi&fID Lizzie

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. okt 2009 13:03

Pa je res čudno ja, da moraš tako dolgo čakat na odgovor za Zoisovo, potem pa šele dat vlogo za državno. Kaj pa, če si opravičen do obeh? In ne veš ali je morda državna višja, kot Zoisova - hmmm, je to sploh mogoče? ti pa jo zavrneš, ker kao čakaš na Zoisovo ali obratno. lp, vanjatajnsek

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

14. okt 2009 17:10

ne, v osnovi je Zoisova višja. Potem pa se obe enako stopnjujeta (dodatki za to in ono). Je pa "že" objavljeno povprečje za tiste, ki letos obiskujejo prvi letnik srednje šole, ostali pa še čakamo. In glede, da bodo odločbe za ostale oz. nakazila šele v novembru, si v primeru, da ne je ne dobiš, prikrajšan za dve državni štipendiji. http://www.sklad-kadri.si/ Znani mejni vrednosti za pridobitev Zoisove štipendije za dijake prvih letnikov Dne 9. oktobra 2009 je bilo odločeno o vlogah dijakov prvega letnika. Pri vlagateljih, ki so uveljavljali pravico do Zoisove štipendije s povprečno oceno, se je postavila meja pri povprečni oceni 4,91. Štipendije bodo torej dodeljene vlagateljem, ki so v spričevalu 9. razreda osnovne šole izkazali povprečno oceno vsaj 4,91, pri čemer se ne upoštevajo ocene izbirnih predmetov in gospodinjstva. Pri vlagateljih, ki so uveljavljali pravico do Zoisove štipendije z izjemnimi dosežki, pa se je meja postavila pri 10 točkah. Štipendije bodo torej dodeljene vlagateljem, ki so z izjemnimi dosežki dosegli vsaj 10 točk ali več. Ti vlagatelji lahko odločbo pričakujejo do predvidoma 23. oktobra 2009. Vlagatelji bodo o rešitvi vloge pisno obveščeni v 30 dneh od popolnosti vseh vlog. Dijaki prvih letnikov in dijaki, ki so štipendijo prejemali že v preteklem šolskem letu (stari štipendisti), bodo predvidoma prejeli odgovor do 23.10.2009, ko bodo upravičenci prejeli tudi prvo izplačilo za šolsko leto 2009/10. Dijaki višjih letnikov, ki so na novo uveljavljali pravico do Zoisove štipendije, bodo o rešitvah vlog obveščeni predvidoma v prvi polovici novembra ter prvo nakazilo 10.11.2009, za september in oktober. Študenti bodo o rešitvah vlog predvidoma obveščeni v novembru, prve štipendije bodo izplačane 24.11.2009, za oktober. Štipendije se izplačujejo mesečno za pretekli mesec od začetka šolskega oz. študijskega leta, v primeru zamude prvega izplačila zaradi dopolnjevanja vloge, bo štipendija poračunana od začetka šolskega oz. študijskega leta. Mislim, da sem nekje v razpisu brala, da se nepopolne vloge zavržejo, sedaj pa je izgovor, da se čaka na popolnost vseh vlog. Si moram enkrat čas vzeti in malo pobrskati. klavdija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. okt 2009 10:57

"Dijaki višjih letnikov, ki so na novo uveljavljali pravico do Zoisove štipendije, bodo o rešitvah vlog obveščeni predvidoma v prvi polovici novembra ter prvo nakazilo 10.11.2009, za september in oktober. " "In glede, da bodo odločbe za ostale oz. nakazila šele v novembru, si v primeru, da ne je ne dobiš, prikrajšan za dve državni štipendiji." Pa to je pa res groza, no. Pa kako tega ne morejo časovno uskladit!? vanjatajnsek

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. okt 2009 11:18

vanja, sem jim tudi jaz postavila to vprašanje, odgovor pa .... "Spoštovani! Zakon o štipendiranju določa pogoje, na podlagi katerih lahko dijaki, študenti uveljavljajo pravico do Zoisove štipendije. Hkrati zakon določa, da podrobnejša merila in kriterije za pridobitev štipendije določi minister, pristojen za delo, to je s pravilnikom o dodeljevanju zoisovih štipendij. Pravilnik torej določa merila za razvrščanje kadnidatov, ministrstvo pa določi sredstva, namenjena za dodelitev štipendij po posameznih skupinah, z vsakoletnim sklepom. V okviru razpoložljivih sredstev in uveljavljanih pogojev se kandidatom dodelijo štipendije v okviru omejenih sredstev. Lep pozdrav! " ps. vlogo smo oddali 6.7., prvi teden septembra so me poklicali, da jo naj "dopolnim" z rojstni listom. Torej je dva meseca ležala brez, da bi jo kdo pogledal. klavdija

neznan uporabnik

15. okt 2009 12:09

Vanjatajšek, ne vem, če res ne morejo tega časovno uskladiti.. Bi prej rekla, da ne marajo. Tako se špara japaja

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

15. okt 2009 14:03

Vendelina jr. je napisal/a:
Hočem reči, če nekdo, ki je talentiran, discipliniran, vztrajen...ni dobil štipendije, je najbolj pametno, da iz tega izvede nek sklep (v smislu, kaj ga ta izkušnja lahko nauči, da se drugič kaj takega ne bo več zgodilo). Ker, enkrat človek ne dobi štipendije, kdaj drugič pa morda ne bo dobil kakšne sanjske službe, za katere ima vse kvalifikacije. Pa tudi, če bo imel sanjsko službo, enkrat se bo zanesljivo zgodilo, da ga tam ne bodo ravno razumeli in podprli in se bo treba s tem soočiti. Pa marsikaj je v življenju, za kar mislimo, da nam pripada, pa se pokaže, da ni tako samoumevno. Govorim na temelju izkušenj: sama SEM dobila štipendijo za študij v tujini (bilo še v prejšnji državi, tista univerza je bila pripravljena vzeti 3 študente iz juge) pa so mene in še dva sošolca obvestili, da so nas zamenjali z drugimi 3 študenti iz juge, tremi puncami iz Beograda...In smo pač po štirinajstih dneh besnenja nekako ugotovili, da bomo pač drugače nadaljevali svojo karierno pot, ker ni, da bi se človek jokal zaradi vrča, ki je že razbit (mlad človek si te stvari lažje dopove, kot si jih dopovedo njihovi starši). Pa tudi kasneje ni šlo vse kot po maslu. Sem konkurirala za razne atraktivne službe, pa me niso sprejeli, pa tudi nekajkrat sem slišala, da imam previsoko izobrazbo in kaj-vem-kaj-še-vse...pa sem na lastni izkušnji videla, da če bom premlevala take in drugačne izgovore, bom nazadovala, namesto, da bi napredovala....in sem s takim premlevanjem zelo hitro prenehala. Vendelina jr.
MORAM tole napisat. Za moj okus ima tale tvoj post največ powerja od vseh tvojih, ki sem jih prebrala. Bravo! Vsem, ki čakate na odločbe glede Zoisove štipendije, pa želim veliko sreče. Košuta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti