Zoisova štipendija

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

9. okt 2009 16:02

se pravi bomo zvedli kdo jo je dobil komaj novembra? masters

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

9. okt 2009 20:52

tatjana66 je napisal/a:
Vse, kar ste napisale je veljalo za prejšnja leta. V tem letu je bil septembra razpis, sam si moral poslati vlogo, overjeno zadnje spričevalo in potrdilo, da si bil vključen v šoli v projekt nadarjeni učenci. Je pa bilo povprečje ocen -za osnovno šolo - res zelo visoko - 4.89 - to je samo ena štirica, ostalo pa petke zaključene. Torej za Zoisovo štipendijo ne rabiš nobenih vez, ampak same (skoraj ) petke. tatjana66
Ne bo držalo. V osnovni šoli ja bilo treba imeti povprečje najmanj 4.5, v nadaljevanju v srednji šoli pa 4.1. Odločbe za prve letnike SŠ bodo pa začeli pošiljati šele prihodnji teden, saj sem se danes po telefonu pozanimala o tem, ker me je že zelo skrbelo, da smo kaj narobe izpolnili. Za podelitev veljajo torej: povprečje nad 4.5 ALI zlata priznanja IN potrdilo o nadarjenosti (predlaga ga učitelj). Testi o nadarjanosti niso več pomembni. Tatjana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. okt 2009 20:56

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodk

Tole je res za letos, roki so pa mimo.....

Ja, če bodo samo ocene, potem pa res ne bo nič od kakšne nadarjenosti treba, mi je prav žal.

rimljanka - zasebno mnenje

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

9. okt 2009 21:12

ja lani je bilo za pridobitev kar visoko povprečje. Tisti ki so hodili v 4. letnik so morali zaradi manjšega št. predmetov imeti vse ocene 5, če so jo hoteli pridobiti. masters

tatjana66  

član od: 22.11.2006

sporočila: 95

11. okt 2009 20:14

Tatjana je napisal/a:
tatjana66 je napisal/a:
Vse, kar ste napisale je veljalo za prejšnja leta. V tem letu je bil septembra razpis, sam si moral poslati vlogo, overjeno zadnje spričevalo in potrdilo, da si bil vključen v šoli v projekt nadarjeni učenci. Je pa bilo povprečje ocen -za osnovno šolo - res zelo visoko - 4.89 - to je samo ena štirica, ostalo pa petke zaključene. Torej za Zoisovo štipendijo ne rabiš nobenih vez, ampak same (skoraj ) petke. tatjana66
Ne bo držalo. V osnovni šoli ja bilo treba imeti povprečje najmanj 4.5, v nadaljevanju v srednji šoli pa 4.1. Odločbe za prve letnike SŠ bodo pa začeli pošiljati šele prihodnji teden, saj sem se danes po telefonu pozanimala o tem, ker me je že zelo skrbelo, da smo kaj narobe izpolnili. Za podelitev veljajo torej: povprečje nad 4.5 ALI zlata priznanja IN potrdilo o nadarjenosti (predlaga ga učitelj). Testi o nadarjanosti niso več pomembni. Tatjana
Draga soimenjakinja, poglej datum zapisa, ki se je nanašal na lanske razpisne pogoje-letos so pa seveda drugačni. lep pozdrav! tatjana66

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

12. okt 2009 9:22

Mene pa zanima ali lahko, če otrok ne dobi Zoisove štipendije, še vedno zaprosim za državno štipendijo - zaprosilo bi bilo vloženo prvič. lp, vanjatajnsek

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. okt 2009 10:51

vanjatajnsek, kot je rekla Lizzie, lahko za državno štipendijo oddaš vlogo kadarkoli. V primeru, da dobiš negativen odgovor za Zoisovo štipendijo "že" v oktobru, vložiš takoj, ampak ti avtomatično odpade pravica za september. Tu pravim, da enostavno ni fer, da pri Zoisovih tako dolgo zavlačujejo z odgovori. Lahko bi bil za Zoisovo rok za oddajo takoj po zaključku šolskega leta in bi do novega šolskega leta že dobili odločbe, ali pa bi bili razpisi "fiksni" in bi vedeli ali ustrezam/o pogojem ali ne. Tako pa pri Zoisovi ne veš ali jo boš dobil ali ne, dokler ne izdajo prvih odločb. klavdija

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

12. okt 2009 10:58

Jst sem lani oddala prošnjo za obe štipendiji istočasno. V primeru, da si opravičen do obeh, se sam odločiš katero hočeš. Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti