Zoisova štipendija

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

12. mar 2009 10:42

Moja hči pa jo je po štirih letih letos le dobila, čeprav tudi meni niso jasni kriteriji.Vedno same petke ,srebrna priznanja,treniranje v RK sodelovanje pri šolskem časopisu in še bi se kaj našlo.Letošnjo šolsko leto ,ko pa je sama vložila vlogo jo je dobila.(9 razred ,1 in 2 letnik srednje,so vlogo oddale šole ).Jaz mislim,da je potrebno k vlogi priložiti čim več dosežkov,saj same ocene verjetno toliko ne igrajo vloge,ker tako moraš doseči kriterij, ampak dosežke,tu se potem pokaže razlika,česa je kdo sposoben in koliko je nadarjen. Bogomira

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. mar 2009 10:56

s tem šolskim letom so kriterij ocene. klavdija

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

12. mar 2009 12:17

ali mogoče veste, če je kakšen od kriterijev tudi dohodek na družinskega člana? Kdaj se lahko začnemo zanimati za to štipendijo - ob zaključku osnovne šole? teddy

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 12:35

ne dohodek družinskih članov pri Zoisovi štipendiji ne igra vloge. Le ta je pomemben pri republiški štipendiji. sa_ sha

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

12. mar 2009 12:35

Dohodek ni kriterij za pridobitev Zoisove štipendije, lahko pa je le-ta na račun nizkih družinskih prihodkov nekoliko višja. Dohodek pa je kriterij za pridobitev republiške štipendije. roža

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

12. mar 2009 20:57

Roža, žal ni več tako. Prej si lahko dobival Zoisovo štipendijo v višini republiške, če je le-ta bila višja. Z letošnjim letom temu ni več tako. Meni se je zaradi tega kljub odličnemu uspehu štipendija dejansko znižala. Republiške štipendije ne obstajajo več. Zdaj se jim reče državne nina _

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. mar 2009 23:31

glede na napisano sklepam da maš še šitpendijo iz "prejšnjih časov", torej zate veljajo stara pravila? pri prejšnjih pravilih, ki so veljala še pol leta nazaj se ni upoštevalo socialnega statusa... ? bannanna_v_slo ;)

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

13. mar 2009 7:58

Na strani sklada je pod dokumentacijo Javnega poziva za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko/študijsko leto 2008/2009 tudi Priloga - dohodki družinskih članov (ni obvezno izpolniti - prilogo izpolni in priloži le vlagatelj, ki izhaja iz družine, kjer povprečni mesečni dohodek na družinskega člana v preteklem koledarskem letu ne presega 60% minimalne plače (317,27 EUR)). Na strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve (http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/trg_dela_) pa je zapisano tudi: Zoisovi štipendiji se dodelijo naslednji dodatki (z višinami na podlagi zgornjega sklepa): dodatek glede na dohodek v družini štipendista: dohodek na družinskega člana do vključno 25 % minimalne plače: 53,09 EUR dohodek na družinskega člana nad 25 % do vključno 40 % minimalne plače: 42,68 EUR dohodek na družinskega člana nad 40 % do vključno 50 % minimalne plače: 31,23 EUR dohodek na družinskega člana nad 50 % do vključno 60 % minimalne plače: 20,82 EUR Zoisovo štipendijo sem za srednješolsko in dodiplomsko izobraževanje prejemalo po 'starem sistemu', na podiplomskem pa jo prejemam po novem. Dodatka glede na dohodek nisem nikoli uveljavljala, tako da informacij iz prve roke nimam. roža

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

13. mar 2009 8:57

Naj povem, da so tudi tukaj pomembne veze in si nikar ne zatiskajte oči. Moj otrok je imel nadpovprečne IQ teste, vse pogoje glede uspeha in udeležbe na tekmovanjih. V šoli so mi povedali, da bo predlagan za štipendijo, pa ni bilo s tega nič. Še pravi čas sem se začela zanimat, zakaj ni bila hčerka predlagana, pa so se v šoli zgovarjali, da predlaga kandidate zavod, zavod pa da jih predlaga šola. Štipendije nismo dobili, dobila pa jo je hčerka ene od direktoric v našem kraju. Njena hčerka je povedala, da s svojim dobrim uspehom in brez vsakih udeležb na republiških tekmovanjih ve, da bo verjetno štipendijo lahko obdržala le kakšno leto, ampak tudi to je nekaj. Drugi primer pa je bil, ko je štipendijo dobil sošolec od mojega sina, ker je bila mati v svetu šole in tudi ni imel nobenih pogojev za štipendijo.

Upam, da se je sedaj uvedel večji nadzor, vendar vem, da v času šolanja mojih otrok ta ravno ni bil bogve kaj. Sploh pa ne v našem kraju.

Gobica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. mar 2009 9:04

lisička, tudi pri nas je bilo tako. in sedaj, tile otroci, še vedno dobivajo Zoisove, naši, ki imajo neprimerno boljše ocene in hodijo na vsa mogoča tekmovanja, pa so žal brez. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti