Tablete za pomivalni stroj

oli1  

član od: 29.1.2004

sporočila: 22

20. nov 2016 8:46

rimljanka je napisal/a:
oli1 je napisal/a:

Pomivalni stroj vzame tableto vedno pred zadnjim izpiranjem in se posledično kemija ne spere dovolj z posode.

 Tole pa gotovo ne drži. Saj lahko slišiš, da se sproži pokrovček prostorčka za tableto kmalu po tem, ko vključiš stroj. Pa tudi logike ni nobene, da bi se tableta sprotila, ko je pomivanje tako rekoč končano.

rimljanka

 Serviser je možakar z precej prakse in ne vidim vzroka, da mu nebi verjel. In zakaj so po končanem pranju na posodi vidne bele pike? Vedno perem na najdaljšem programu in pri najvišji temperaturi. Zdaj prakticiram, da po pranju vklopim še 5 minutni program za izpiranje in je posoda čista in brez belih madežev od čistila. Je pa problem, da je potrebno vso posodo obrisat.

Oliver The No.1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. nov 2016 8:52

Kakor ti drago, verjemi komur hočeš. Mi pa ni jasno, zakaj bi človek sploh uporabljal tablete za pomivanje, če v času, ko se posoda res pomiva, sploh ne uporabijo.

Na moji posodi ni nikoili nobenih belih pik, zato ti ne morem povedati, zakaj so na tvoji posodi. Vprašaj tvojega serviserja, gotovo ve.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. nov 2016 9:16

oli, mali si mimo pihnil. Saj ni logike, da bi stroj tableto vzel pred zadnjim izpiranjem, kot je rimkjanka že napisala. To je enako kot če bi trdil, da pralni stroj pareš ka zeprilo vzame šele takrat, preden začne z izpiranjem. Halo?

Bele pike so zato, ker imaš slabi izpiranje, ali zato, ker nimaš tiste tekočine v stroju ali pa imaš zamašene šobe na propelerjih. Ali pa je slaba sol za mehčanje vode.

mamamia

oli1  

član od: 29.1.2004

sporočila: 22

20. nov 2016 10:17

mamamia je napisal/a:

oli, mali si mimo pihnil. Saj ni logike, da bi stroj tableto vzel pred zadnjim izpiranjem, kot je rimkjanka že napisala. To je enako kot če bi trdil, da pralni stroj pareš ka zeprilo vzame šele takrat, preden začne z izpiranjem. Halo?

Bele pike so zato, ker imaš slabi izpiranje, ali zato, ker nimaš tiste tekočine v stroju ali pa imaš zamašene šobe na propelerjih. Ali pa je slaba sol za mehčanje vode.

mamamia

 Katera pa je "tista tekočina v stroju"? Verjetno veš, ko si dala toliko pametnih nasvetov. A res misliš, da serviser tega ni preveril?

Oliver The No.1

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. nov 2016 10:25

Moj pomovalni stroj odpre škatlico kjer je tableta po par mi minutah pranja.

jade

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. nov 2016 10:33

Jade, saj vsak stroj odpre to škatlo nekaj minut po začetku pranja. Oli je pač kot tisti menihi v srednjem veku, ki so se prepirali o tem, koliko zob ima konj, nobeden pa ni stopil h konju, ki je stal nekaj metrov stran in mu pogledal v gobec.

Lp

cervus
Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 21.nov 2016 20:52

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. nov 2016 10:37

oli1, sumim, da si serviserja poslušal le napol in da se je njegova izjava nanašala na tekočino za sijaj, ne na tablete ali prašek. Če je pa res izjavil točno tako, kot pišeš, je zato, ker ti ni znal popraviti stroja 

Cila

oli1  

član od: 29.1.2004

sporočila: 22

20. nov 2016 11:32

Prav mi je, kaj pa grem v dialog z "kuharcami"! Ena bolj strokovna od druge. Kot, da bi pomivalca izumile. Serviserji so pa čist nesposobni. Pol pa ena doda še konja? Evo, že grem, vam pa svetujem, da... ah brez veze, se  vam bi kaj prismodilo pol bi bil pa jaz kriv!

Oliver The No.1

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

20. nov 2016 11:46

Sem zasledila to temo danes.In sem bila še posebaj pozorna,ko sem dala pomivat. Po 10 minutah se je slišalo, ko se je odprl predal za tableto in jo je vrglo v stroj.Sicer je to vedno.A smo imeli primer pri meni in tašči,tableta na pol stopljena na koncu pranja in seveda groza.No in serviser prišel, kaj je bilo napaka,pokvarjena vratca, ki izvržejo tableto.Smo zamenjali ta del,in je bilo je ok.Je pa rekel, da lahko tableto damo kar na košaro za pribor.Sicer eni tega ne priporočajo.Oli1, povemo iz izkušenj.Če vzame tableto ,tako kot si napisal sigurno ni nekaj vredu.Serviserji, pa kakor kateri.

dari

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. nov 2016 13:34

oli1 je napisal/a:

Prav mi je, kaj pa grem v dialog z "kuharcami"! Ena bolj strokovna od druge. Kot, da bi pomivalca izumile.

Oliver The No.1

 Ko zmanjka argumentov, si pomagaš pa z omalovaževanjem in žalitvami, kaj?

Nič, "kot da", pomivalni stroj je res izumia ženska, pred 130 leti, prva ženska sploh, ki je prijavila patent.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti