Ang za predšol. otroke

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2009 10:02

Alenka, če denar ni kriterij pri odločanju, žrebaj med ponudniki. Verjetnost, da boš s to metodo zadela ta pravega je čisto enaka kot če bi se odločala, vagala in ne vem kaj še vse. Saj, če bo vse narobe, lahko še vedno zamenjaš, a ne? Plus, še en namig za boljši jezik (za uporabo v ostalih sferah življenja pride prav): Pridevniške besede, ki se končajo na -en, -av, -at, -ast, se stopnjujejo z bolj/manj in ne z obrazilom -ši/-ejši. Skratka, so bolj in manj kvalitetni programi, kvalitetnejših pa ni. Štekaš? Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

11. mar 2009 10:10

Vendy, ni čisto tako. Kvalitetnejši je popolnoma v redu. Malo pobrskaj po knjigah. LP RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2009 10:38

Prepisano iz Toporišiča. Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. mar 2009 10:48

Ojoj, ojoj, ojoj, kam smo prišli, od kvalitetnejših do bolj kvalitetnih in še naprej. Draga rimljanka, se popolnoma strinjam, da ne sodi stvari, o katerih nič ne veš, samo imam en zoprn občutek, da to tudi tu čisto vedno ne velja za čisto vse. Bi lahko prosim nehala ljudem polagati v usta nekaj samo zato, da jih lahko potem nahruliš, če to ni čisto po tvoji meri? Konec koncev, za bolj natančno razlago stališč sem prosila tulko in jo tudi dobila. Torej: ne razpravljam o šolskem sistemu, številu otrok v razredih in obremenitvah učiteljev, pač pa o pouku kot takem in kaj bi kdo moral dobiti in dati. Pričakovanja prepotentnih staršev so velikokrat skregana z vsako zdravo pametjo, pa o tem tudi ni bilo govora. Pa vendar, če se ima otrok veselje nekaj naučiti malo prej kot drugi, mu naj to starši odrečejo zato, ker bi se jim potem smilila učiteljica v četrtem razredu? Jaz sem še vedno paf nad tem, da učiteljica prostodušno izjavlja, da se zdaj sicer še trudi tudi z boljšimi učenci, ampak to pač počne zaenkrat in najbrž samo začasno, bo raje počela kaj drugega, ker tako dela večina njenih kolegic. Vedno je bilo in bo tako, da eni štrlijo iz poprečja navzgor, eni pa navzdol, ampak če jih pustiš ob strani, so enako prikrajšani eni in drugi. Lahko pa se seveda delaš, da to ni noben problem, ker se večine pač ne tiče. Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. mar 2009 12:02

Limnol, tole je javni forum, javna tema, in v njej imam enako pravico kot ti, napisati svoje mnenje. Razprava o delu učitelja v razredu je pač zelo, zelo povezana s številom otrok v razredu in obremenitvami učitelja.

 

Nisem napisala, naj starši otroku kaj odrečejo, je pa, o tem je več kot enkrat pisala že tulka, smiselno presoditi, kaj in koliko je pametno prehitevati šolski sistem.

 

Me tudi zelo zanima, od koliko ljudi v drugih poklicih se povsem samoumevno pričakuje, da delajo čez vse meje in mere... resno.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2009 12:25

Vzela na znanje Vanilijin post in od Radajem. Mene so pač od osnovke do vključno faksa učili po Toporošičevi Slovnici in sem pač privzela to pravilo. Drugače pa upam, da je alenka že kam vpisala otroka in da se bo otrok z veseljem učil angleščine. Ladies, danes je enajsti marec, jutri bo Gregorjevo in se bodo ptički ženili (kjer po logiki stvari leti perje), cellnet bo tudi našel kakšno bio-kuro (sosednji forum), ni treba, da še tule začnemo s perjem.... Vendelina jr.

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

11. mar 2009 12:39

Problem zgodnjega učenja tujega jezika je v tem, da se običajno potem prekine oz. spet začne v četrtem razredu znova od začetka. Za uspeh bi bilo potrebno kontinuirano učenje, prilagojeno predznanju posameznika, česar pa se običajno v šoli ne da izvajati v zadostni meri. Škodi pa gotovo ne. zvezda01

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

11. mar 2009 12:48

Pri nas pa je tako da hči hodi v drugi razred in so letos začeli že dve uri tedensko z angleščino prav v sklopu šole.Hodi pa tudi na ljudsko univerzo na tečaj angleščine in morm reči da ji zelo leži angleščina in res nekaj odnese od tečaja.Je pa tudi tako da ena mamica otroka sili v tečaj angleščine njemu je pa to zadnja briga in sploh ne sodeluje pri pouku(ko vzuni čakamo otroke vsi slišimo da je otrok zelo moteč za ostale,ker jih je v tečaju samo šest),v temu primeru pa se mi zdi brez veze otroka v neki siliti samo zaradi interesa mamice. leni1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. mar 2009 12:59

rimljanka je napisal/a:

Me tudi zelo zanima, od koliko ljudi v drugih poklicih se povsem samoumevno pričakuje, da delajo čez vse meje in mere... resno.

rimljanka - zasebno mnenje

Na pamet mi padejo še zdravniki.

 

No, mi pa nismo vpisali naše nadobudnice na angleščino. Zakaj? Ker ima ob ponedeljkih glasbeno šolo, kar je 'must' (zeloooo rada hodi), potem smo pa kolebali med ang in plesnim tečajem. Odločili smo se za slednjega, ker hočem malo vzpodbuditi njeno gibanje (menim, da je pri petletnici bolj pomembno, da razvija motoriko, za angleščino bo še čas). Da bi pa hodila na oboje, se nismo odločili, ker bi potem petletnica imela preveč nabasan urnik. Čeprav mislim, da ne bi bilo preveč obremenjujoče za njo, so mi tudi trenutki z njo doma pomembni. Se pa po lastni iniciativi uči besede (številke, predmete). Aja, pa hrvaščino obožuje.

 

Drugače sem tudi jaz mnenja, da nekih silnih razlik med ponudniki tečajev ne more biti. Jaz bi se odločila za tistega, ki ima najbolj primeren urnik in je najbližje domu.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti