Rdeci kriz

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

tema odprta - 2. mar 2009 11:04 | ogledi: 2.207 | odgovori: 27

Pozdravljeni

mene pa zanima kaj vse lahko nesemo na RK,kako je z igracami,knjigicami,torbicami

nikmia

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

2. mar 2009 11:21

Jaz sem ravno v soboto po Vrhniki iskala zabojnike od Humane, so jih preprosto odstranili, ker so ljudje ven pobirali in nič pospravili za seboj, baje so notri spuščali majhne otroke in so jim ti ven metali vreče s cunjami. Sem se tako razjezila, ker jih ni bilo, da sem odpeljala vse na Vič v LJ. Na RK ali Karitas pa ne bom nosila, ker baje vse prešnofajo in potem tarnajo, da česa pa ne bi vzeli. Pa nič. Tako sem dala v Humano vse, kar bi bilo še za nosit in stvar zaključena za eno leto. Malčica

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

2. mar 2009 11:58

Nekaj časa nazaj je bilo po tv, da ti zabojniki od humane niso za dobrodelnost oz.za ta namen. Menda potem te cunje prodajajo v trgovinah iz druge roke. Ste to vedeli? Imam jaz pravilne info? Lp roznik

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

2. mar 2009 12:04

Nič hudega, samo da nekomu prav pride. Baje prodajajo v tujini in ta denar porabijo za dobrodelne namene. Še vedno bolje, kot da gredo ta oblačila v kontejner. Jaz že tako veliko razdam, tisto kar mi pa ostane, pa dam v te zabojnike. Malčica

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

2. mar 2009 12:06

tudi jaz sem potem ko sem prebrala sporocilo od MALCICE sla malo poizvedavat o tej Humani in sem tudi jaz zasledila te informacije kot je zapisal -a roznik,pa se na stajerskem koncu teh zabojnikov ni nikmia

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

2. mar 2009 12:30

Bolje Humani, ki neuporabna oblačila predela v filc, kot pa RK, ki odvečne pošlje na odlagališče odpadkov. Lani je bila odmevna akcija Petrola in RK Podari igračo in nasmeh. Za knjige in torbice ne bi vedela. jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 12:34

roznik je napisal/a:
Nekaj časa nazaj je bilo po tv, da ti zabojniki od humane niso za dobrodelnost oz.za ta namen. Menda potem te cunje prodajajo v trgovinah iz druge roke. Ste to vedeli? Imam jaz pravilne info? Lp roznik
Nimaš. Drugače je pa najbolje, da vsak, ki ima kaj viška opreme, pokliče najbližji območni odbor RK in mu bodo tam verjetno vse lepo razložili. Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. mar 2009 12:59

Na rdečem križu (in gotovo tudi na Karitas) so glede sprejemanja oblačil precej zahtevni. Biti morajo sveže oprana ali kemično očiščena, prišiti gumbi ali zadrge, lepo zložena in po potrebi zlikana. Hočejo jih  dobiti v takem stanju, da so spodobna za izdajo.

Za Humano pa mislim, sem nekje brala, da oblačila sortirajo in po potrebi sami organizirajo kemično čiščenje.  To, da gredo v prodajo  kot rabljena oblačila  (ja, Vendi, to je res, so javno povedali) vem že od začetka. Z zbranimi oblačili  v Sloveniji so doslej komaj pokrili potrebne stroške za nabavo kontejnerjev, menda šele od letošnjega leta dalje računajo, da jim bo ostalo dovolj tudi za dobrodelne namene.

Kontjenerje so  morali umakniti zato, ker so stali na občinski zemlji brez soglasja občine (vem za Ljubljano, najbrž je podobno tudi drugje). Vrnili jih bodo, ko/če bodo dobili potrebna soglasja.

Je čisto vseeno, ali oblačila oddamo direktno potrebnim, RK, Karitas ali Humani, da le še komu koristijo, namesto da bi šla na deponijo.

 

PS:

tole sem prekopirala iz Humanine strani:

 

Presežek denarja, ki ga pridobimo od prodaje oblačil, je namenjen reševanju nekaterih najpomembnejših problemov najrevnejših dežel tega planeta.

  • šolanja otrok in mladine
  • vzgajanje učiteljev
  • skrb za zdravje in preventiva pred boleznimi, kot sta AIDS in malarija
  • vzgajanje kmetovalcev in vzpodbujanje k večjemu pridelovanju hrane in sajenju dreves

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02. mar 2009 13:04:39

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 02. mar 2009 13:05:37

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

2. mar 2009 13:03

Na Karitas niso tako izbirčni, ne zahtevajo, da so oblačila iz čistilnice. Važno je le, da so še uporabna, torej da niso strgana, požrta od moljev ali nepopravljivo umazana. Tako so mi vsaj rekli lani poleti, ko sem tja znosila oblačila pokojnega dedka. RadaJem

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. mar 2009 14:09

Roznik , pravilne informacije imaš, Humana ima večino svojih zabojnikov postavljenih brez dovoljenja, oblačila pa prodaja po trgovinah z rabljenimi oblačili , to je bilo pred časom na TV , informacije pa so gotovo resnične saj se novinarji tudi ne smejo izmišljevati. Povedano je bilo tudi koliko % zasluška gre v humanitarne namene, predvsem pa gre za dobre zaslužke.

lp

mizarka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 14:23

Cila, hvala za info. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti