V čem kuhati kavo na indukcijski plošči?

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

tema odprta - 19. jan 2009 19:44 | ogledi: 19.250 | odgovori: 51

Prijateljica kupuje novo kuhalno ploščo, odloča se med indukcijsko in steklokeramično. Že kar nekaj kolegic ji je priporočalo indukcijsko ploščo, vendar ona je velika ljubiteljica ekspres kave, ki jo kuha v kafetjeri" (se opravičujem, če izraz ni pravi, tako pravimo pri nas), zato je sedaj v dilemi, če se takšno vrsto "posode" lahko da na indukcijsko ploščo ali ne?

leny

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

19. jan 2009 20:04

Najlažje priskusiš posodo, za indukcijsko kuhališče, na sledeči način : na posodo prisloneš magnetek in če se ta prime posode je primerno za kuhanje. LP mamazeljka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. jan 2009 20:12

Kafetjera bo problem tudi če ni aluminijasta, to pa zato, ker ima majhen premer. Ena možnost, sicer precej nepraktična je, da staviš na indukcijsko ploščo drugo, širšo kastrolo, vanjo vodo in v vse to kafetjero. Če se ukvarjaš z mislijo, da bi na indukcijsko ploščo položila kos železa ali kakšno staro kastrolo, ki bi prevajala toploto do kafetjere, ti povem, da ne deluje. Plošča oziroma železo se pregreje in se izključi.

nola

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. jan 2009 20:41

lahko samo vprašam, da kakšne prednosti pa sploh ima indukcijska plošča od navadne steklokeramične. no jaz itak nimam dinarčov, da bi si privoščla indukcijsko, pa za komplet novih loncev in posod tudi ne, pa me vseeno zanima, če bomo kej našparali in se odločili za nov nakup. hvala za odgovore. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. jan 2009 20:46

Meni je najbolj všeč to, ker je indukcija tako zelo hitra (pa ne samo pri segrevanju, ampak tudi, ko je treba zmanjšati temperaturo - odreagira v trenutku). Poleg tega je pa energetsko varčna.

Blanchy

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2009 22:01

Običajne kafetjere ne pašejo na indukcijo, dobiš pa tudi take, ki pašejo gor, v Muellerju jih sigurno imajo, ne moreš pa vzeti ravno najmanjše, to je pa res, od Bialettija je tudi nekaj modelov. Jaz sem šla takrat enostavno z magnetom po trgovinah.

http://www.amazon.de/BIALETTI-ESPRESSOKOCHER-ELEGA

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2009 22:16

Jaz sem pa nekje videla kafetiero, ki se vključi na elektriko - podobno kot grelec vode. Mogoče bi bila to rešitev.

Atina

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. jan 2009 22:51

meni je Božiček prinesel kafetjero in je na njej znakec za indukcijo. Čeprav nima ravnega dna ampak eno vboklinico, vseeno deluje. Znamka Bialetti, kapaciteta 6 kav. Imam Gorenjevo ploščo 2*steklokeramika in 2*indukcija (mi je že žal, da niso vse 4 indukcijske... ampak je to druga zgodba) mi je pa serviser, ki sem ga klicala, ko sem še turško kavo kuhala in džezva včasih ni prijela, povedal, da mora biti za malo kuhalno polje min. 8 cm premera posode ali več, da prime... Irena

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

19. jan 2009 22:55

Kafetiero za indukcijo že dobiš, je pa nekoliko dražja od običajne. Sama sem jo kupila v italijanski Gorici, zanjo sem dala 48 evrov. Mama jo je kupila od Bialetija in dala 28 evrov, vendar je v njej skuhala kavo samo dvakrat, saj ni iz nje nič priteklo. Kofetiero so ji zamenjali, prodajalka pa je iskreno povedala, da ni vsaka "indukcijska kafetiera" dobra, ter da se splača plačati malce več. Za novo je plačala 42 evrov, tale pa dobro kuha. strukelck

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. jan 2009 8:41

Primerjave med navadno steklokeramiko in indukcijo ni. Je ne more biti. Tudi sama sem prej dvomila v indukcijo, zdaj pa ne morem več brez nje. Ultra hitra in še takoj se zmanjša vretje, če znižaš moč. Super je.

Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. jan 2009 8:48

Atina, tudi Bialetti ima take na elektriko, sem jo preizkusila, jo ima kolega, pa mi nikakor ni potegnilo. Ne vem, zakaj. Kava se je sicer skuhala.

Obstajajo pa še plastikfantastik kafetjere za MW, te so za moje pojme čisto neuporabne, prijateljica jo je dobila za darilo, kava sploh ni ven prišla. Jo imajo zdaj otroci za igranje.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti