Ko je denarnica prazna

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

20. jan 2009 14:27

Vlada se na vse kriplje trudi, da bi "obdarila" podjetja, da bi obdržali delovna mesta  tudi v podjetjih, ki so tik pred sprejemom odpustili praktično vse  delavce, zaposlenih za določen čas, z veliko ažurnostjo predložili v podpis Ankese k Pogodbi o zaposlitvi, s katerimi se mizerne plače znižajo za 10%, ko pa je bil čas za delitev dobička, pa delavci niso dobili niti drobtinice.

Zadnji biser naše zakonodaje je istočasen podpis Ankesa za skrajšani tednik in hkratno nalaganje dela v nadurah, torej tudi ob sobotah, z zahtevami za izpolnitev norme z bistveno zmanjšanim številom delavcev. Nadure seveda ne bodo plačane, ker bodo nekaka rezerva ( seveda je v nasprotju z zakonom ). Nekdo, ki nima pojma, ali pa ga ima preveč, je pozabil v predpis vključiti določilo, da je prepovedano delavcem, za katere trdijo, da nimajo delo za 40 urni delavnik, nalagati delo v nadurah, razen v izjemnih primerih ( naravna nesreča, kvarjenje materiala), ne pa zaradi dodatnih ekonomskih koristi kapitala.

Koliko časa bo država potrebovala, da bo spoznala past F r i n a[/citat] O, Frina kako se strinjam z zgoraj napisanim. Ista situacija se zdaj dogaja v moževi firmi. Pod nos mu molijo novo pogodbo (ne aneks) za 36 urni delovnik. Hkrati za 10 % manjši OD. Pravzaprav je določen v pogodbi kar bruto OD, ki je malo večji kot je minimalna plača v Sloveniji. Ob tem pa je tako, da v njegovem primeru niti pod razno ne pride v poštev skrajšan del. čas, saj je nonstop v tovarni, tudi večkrat ponoči, pa popoldneve, pa ob nedeljah in praznikih. Šefi pa pravijo, (pravzprav že grozijo, da mora podpisati pogodbo), da bodo že nekako obračunali nadure. Tako zelo se mu upira, da bi sploh podpisal to pogodbo, pa naj se zgodi kar se mora. Itak nobeden ne garantira za delo po šestih mesecih, ko država ne bo več dala subvencij delodajalcem. Potem pa bodo šli s tako nizkimi plačami na zavod - halo In kakšno življenje se nam obeta? Ni čudno, da zdaj že po občinah odpirajo pisarne prve socialne pomoči, da bodo ljudem približali socialno pomoč. Očitno že tudi zaposlenim in ne samo tistim, ki so brez zaposlitve. Žalosto, zelo žalostno. lp Palma

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

20. jan 2009 17:08

oj, po moje pa princesska ne ve, da je njena tema romala v koš... morda je nova... če pa veš, se oglasi.. saj smo se vsi mi trudili, da ti dobro svetujemo - vmes malo pričkanja kot v vsaki veliki družini... hahaha by inteligentka

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

20. jan 2009 17:54

No to se mi pa tud ne zdi fer .... da je njena tema romala v koš .... a ona niti najmanj ni kriva da so se pogoviri in pisanja odvili v tej smeri ....

 

lp

Pitončica

smoky  

član od: 24.6.2008

sporočila: 28

20. jan 2009 18:02

ne morem verjeti v kaj se je ta naša lepa kulinarična stran spremenila. Še pred enim letom smo bili tu gor vsi zadovoljni, da se ne obmetavamo in obkladamo z neprimernimi beseddami in izjavami, danes smo pa že čisto takšni kot 99% ostalih forumov na spletu. Škoda, pa tako lepo smo se imeli. Do tega je pa prišlo zato ker je bilo nekaterim dovolj pametovanja drugih in so se uprli. Dokler je pametovala Vendelina je bilo vse prav, ko pa jih je dobila po nosu, so se pa temu uprli tudi administratorji,... saj njej se pa res ne sme nič reči,... smoky

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2009 18:33

Povejte mi (sploh smoky) je napol poln ali napol prazen, tale kozarec vina? Ali pa se je od lani do letos komu pogled na to spremenil?

 

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jan 2009 19:25

Ne spremenil, pogled se je nekaterim zameglil.

 

Se pa tudi meni zdi, da ta tema ni za v koš, že zavoljo avtorice in njene stiske ne, ne glede na to, v kaj se je kasneje tema sprevrgla.

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jan 2009 20:11

Konec koncev se pa na portalu ne vidi, v katerem forumu je tema. Tudi v košu je aktivna. No, samo filter ne sme biti vključen.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

20. jan 2009 20:12

hmm hmm Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 20. jan 2009 20:51:54

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

20. jan 2009 21:07

jaz pa mislim, da smoky ni mislil na lani dobesedno, ampak v prenesenem pomenu . Tudi meni se zdi da se je v zadnjem času zelo povečala nestrpnost na tem forumu. Pa brez zamere... kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti