Maturantska obleka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2009 12:50

Moram reči, da je prag zadovoljstva zelo različen pri ljudeh. Pri znanki sem na štriku za perilo videla bordo moške spodnjice, ki so bile vse sprane in lisaste od sonca, pa so očitno z njimi zadovoljni, ker jih še vedno redno kupujejo preko istega kataloga. Moram pa reči tudi, da maturantska obleka pri večini fantov v bistvu JE obleka za enkratno uporabo. Malo je fantov pri 19 letih, ki bi obleko še ponosili, večina se niti tistih par uric ne počuti dobro v njej. Kupovati trajno kvaliteto pa nima smisla, da bi potem obleko lahko čez deset let porabili še za poroko. Tudi pri moških se moda spreminja in bolj smiselno je kvalitetno obleko izbrati takrat, ko jo rabimo. Obleka za enkratno uporabo pa kar naj bo za enkraten dogodek. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2009 13:05

Vendelina jr. je napisal/a:
Po drugi strani pa je maturantski ples obredna iniciacija mladine v svet odraslih Vendelina jr.
V bistvu je to res - že zaradi imena, ampak po mojem mnenju to sploh ne drži več že kar nekaj let. Še se spomnim mojega maturantskega plesa, kjer so punce hodile v petkah kot v gojzarjih in se vrtele in občudovale, kako lepo se njihovo krilo vrti v vetru (kar smo počele kot male punčke), sošolec pa je imel na rokavu našitek mura, ker je pač mislil, da se znamka mora videt. Ko so starši odšli, pa se je itak pilo vino kar iz flaše, pa tudi bruhalo se je po tapeciranih stopnicah hotela - nič kaj odraslo. Glede na to, da marsikdo nima toliko denarja, da bi kupoval drago kvalitetno obleko le zaradi obreda, pa da so danes trendi itak drugačni in se še poslovneži ne oblačijo več strogo v obleke, bi preživela tudi, če bi en poba oblekel obleko iz H&M za maturantski ples. matilda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jan 2009 13:12

Mi smo lani sinu kupili maturantsko obleko v Vogeleju. Za hlače smo dali 30€, za sako pa 60€. Hlače sem sama malo skrajšala. Kupili pa smo komadno, vendar isti materijal, ker kompleta enostavno ni bilo za dobiti. Obleka je lepa, črne barve, spodaj pa je imel eno posebno srajco v odtenku zlate z enako obleko, kot je imela plesalka, tako da sta bila zelo lepo usklajena

No, obleko imamo še danes. V poletnih počitnicah je 2 meseca delal pri pogrebniku. Tam je obleka, v vročini pa samo hlače za pogreb zakon. V pralnem stroju sem prala hlače, 2x celo sako, ker na etiketi piše, da lahko. Obleka je še vedno kot nova, prav nič se ji ne pozna nošenje in še manj pranje.

Pa se je zgodilo, da so prišli iz pogreba in je bilo pri nas tisto neurje. pomagal je odstranjevati posledice v beli srajci in črnih hlačah. Ko je prišel domov, sem se ga skoraj prestrašila, kako je bil umazan. Sicer pa pri pomoči itak ne gledaš, če se boš umazal ali ne. Jaz sem bila vesela, da je pomagal, pa sem vse lepo oprala in se nikjer nič ne pozna.

Tako da poceni obleke niso nujno tudi najslabše.

Sem pa na maturantskem malo primerjala tiste, za katere sem vedela, da so jih dali po meri šivati in še drago plačali. Hlače so imeli predolge, sako pa nekako ni stal, kot bi moral.

Moj je športnik, zelo plečat,visok in mišičast, pa mu je vse stalo kot mora.

Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2009 13:26

matilda je napisal/a:
[ . Še se spomnim mojega maturantskega plesa, kjer so punce hodile v petkah kot v gojzarjih in se vrtele in občudovale, kako lepo se njihovo krilo vrti v vetru (kar smo počele kot male punčke), sošolec pa je imel na rokavu našitek mura, ker je pač mislil, da se znamka mora videt. Ko so starši odšli, pa se je itak pilo vino kar iz flaše, pa tudi bruhalo se je po tapeciranih stopnicah hotela - nič kaj odraslo. . matilda
Vidim, da bo treba ponavljati lanski topic z naslovom, kaj obleči za maturantski ples.... Tisti del o hoji v petkah mi je dal misliti. No, mladost, ki prvič obuje visoke petke in se potem malo lovi, je meni simpatična. Tudi našitek na rokavu mi je "prikupno zmeden". Pa Kyarin zadnji stavek je tudi simpatičen (a ne, vsaka mama ima najlepšega sina?) Popivanje, ker se pač misli, da je odraslost enaka pravici do alkohoziranja in objestnosti, ponavljanje popivanja ob vsaki priložnosti - ker se na tak način mladostnik upira staršem in mu je fino, ker se objestno obnaša in je v alkoholiziranem stanju car, v treznem pa ne - to mi je pa odiozno in na splošno problematično. Vendelina jr.

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

7. jan 2009 13:29

Lenča! Mi smo obleko kupili v Sensu. Prodajalna je tudi v Ljubljani. Glede na ostale prodajalce (Mura itd.) je bila cena solidna pa tudi oblika precej lepša od klasične Murine. Res da lahko hlače in sako kupiš že v H&M, ampak glede na kvaliteto, se ne da sploh primerjati z našo, ki jo je že in jo bo še večkrat nosil. Res je cela procesija okrog plesa draga ampak to je njihov dan in tudi enkrat v življenju, mislim, da je prav, da jim omogočimo, da si ta dan zapomnijo v najlepšem spominu in zato je tudi obleko dobil po svoji izbiri. In ni mi žal, saj je bil nekaj posebnega in fotografija s plesalko je letos (čez cel A4 format) na platnicah Plesne šole Pingi. mimoza5

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

7. jan 2009 14:27

Mogoče je tole malo izven teme ampak zanima me če se splača obleko spododit. Mene matrurantski ples čaka drugo leto pa sem si mislila obleko kar sposodit (mislim da bi bili stroški manjši).

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2009 15:01

Ursa, obleko na posodo bi svetovala fantom, medtem ko za punce - ne, hvala. Prva večerna slavnostna obleka je skoraj tako pomembna kot izguba nedolžnosti (ja, mislim na spolnost). In glede na to, da bi tisto drugo velika večina najraje pozabila (oziroma nam je enim to celo uspelo...), se obleke ne pozabi in s sposojanjem izgubiš marsikaj, za kar ti je potem kmalu žal in potem ti je še kar žal (sem slišala marskiatero žensko, ki ji je bilo žal, da je imela pri osemnajstih pišmeuhovski odnos do te obleke in tega naslednjih dvajset let ni pozabila). Se pa da zelo dobre stvari, tudi visokocenovno dizajnerske dobiti tudi za 100 EUR in manj, samo ta pravi čas se je treba zadeve lotiti (recimo, da se odkupijo s popusti olačila, ki so pripravljena za revije in se potem po nekaj nošnjah umažejo....). Ti se mi kar javi na ZS; bomo že kakšno dobro idejo dobili. Vendelina jr.

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

7. jan 2009 15:19

Vandelina, se ne strinjam v popolnosti s tabo. Zakaj pa moškim oz. fantom obleka ne bi pomenila veliko... ne rečem toliko, kot dekletom, ampak oprosti, marsikateremu fantu tudi veliko pomeni. Gledala sem tudi v izposojevalnicah, žal v Mariboru sem našla samo temne obleke, zato sem se odločila za nakup. Res je, ženske obleke so veliko cenejše, zdaj so celo na razprodajah, odvisno pač, koliko so punce zahtevne, ampak fantje znajo tudi biti zahtevni. Morala bi videti kako našo sliko, pa bi razumela, da tudi fantje želijo biti čedni. Če mi zaupaš svoj meil, ti jo z veseljem pošljem. mimoza5

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. jan 2009 16:08

Vendelina Jr., kje bi pa svetovala nakup oblek tistim maturantom, katerih starši s svojimi prejemki komaj krpajo mesečne proračune, so po možnosti še brez zaposlitve in je največ, kar sploh še zmorejo, da ob minimalni štipendiji pošiljajo svoje otroke v srednjo šolo?  Ni jih tako malo in primeren nasvet bi jim zelo prav prišel.

Cila

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

7. jan 2009 17:19

Moja frendica je pa kupila obleko preko kataloške prodaje,pa so bili z njo vseeno zadovoljni.Bila jim je všeč tako po kroju kot materjalu.Pa še cenovno je bilo ugodno. kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti