Katera zelenjava je to?

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

17. dec 2008 20:38

brstični ohrot, cvtača, brokoli je še boljši, če je kuhan v sopari. V Nedelovi prilogi Odprta kuhinja je bila pred nekaj tedni ta "zelena cvetača" predstavljena kot vrsta brokolija. Pa saj je vseeno kak ji kdo reče, glavno, da je dobro. Če bi bila k enžoju povabljena na kosilo, bi tudi moj krožnik zgledal podobno regica

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

17. dec 2008 23:37

Ko je že toliko rečenega o cvetači, romanescu, brokoliju in ohrovtu, imam vprašenje, če mi lahko kdo da navodila, kar se tiče ramoneca. kaj sem delala narobe? Seme sem posejala doma, sadike posadila in raslo je skupaj s cvetačo in brokolijem. Oba sta naredila občudovanja vredne glave, da jih je bilo kar preveč, romanesco pa je naredil samo ogromno zelenja in nič uporabnega. Pustila sem ga, da še raste, tudi mraz mu ne škoduje, in sneg ga je že pokril in še vedno čakam, da bom videla, kaj bo z njim spomladi, če bo še živ, bom vztrajala do poletja. Če kdo pozna nasvet, ga bom upoštevala. Hvala! rezika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti