Katera zelenjava je to?

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

16. dec 2008 17:21

lidka je napisal/a:
Ojoj, a pol sem sam jaz "fan" brstičnega ohrovta??? lidka
Lidka, jaz sem ratala fan, odkar ga kuham sama. Jem ga pa kar tako, kuhanega v slani vodi "al dente" še toplega, samo malo z olivnim oljem pokapanega. Če se pa spomnim tistega od moje stare mame...brrr...ko nisi vedel kaj je zdaj to sluzasto smb barve na krožniku........takrat me živ bog ne bi mogel prepričati, da bom jaz to zelenjavo kdaj rada jedla. Ah, kaj hočemo, moja uboga stara mama je pač mislila, da je treba zelenjavo razkuhati do nerazpoznavnosti, da bi bila užitna. mamaF - Mojca

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. dec 2008 18:13

Ravno zadnjic sem nekje brala, da imajo otroci precej bolj oster okus in posledicno ne marajo ravno raznih kapusnic in spinace, ker pac toliko bolj intenzivno zaznavajo grenkobo, ki nas velike le prijetno pozgecka. Tako da morda niso bile le vsega nase stare mame krive (ceprav je bilo pri nas doma glede zelenjave in minestrc podobno kot pri tebi, mamaF - razkuhana cobodra s prezganjem in obilno dozo paradajzove mezge iz tube, potem pa ugibaj, iz cesa je nastalo, okus in videz je bil tako ali tako vedno enak...:))))) lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. dec 2008 18:46

A se pogovarjate o zelenjavi? Evo moje današnje kosilo:

tako je videti po kosilu:

Knjiga na prvi fotografiji levo zgoraj: važim se, da vi mislite: ta pa sam na sladice misli.

 

 

ežoj

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. dec 2008 18:56

Pri naši hiši pa imamo zelo radi brstični ohrovt, razen seveda mlajšega sina, ki tako ali tako ne mara nobene kuhane zelenjave.Skuham ga al dente, potem pa vržem na rahlo posoljene popražene drobtinice....njami, njami.....

Običajno sem drobtinice popražila na maslu, ne dolgo nazaj pa sem jih kar na kokosovi masti, pa je bilo skoraj enako dobro

rrr

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. dec 2008 19:15

daga je napisal/a:
Me prav veseli, da nas je toliko v klubu antibrstičniohrovt. daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 16. dec 2008 15:00:50

 

vsi zainteresirani "zabrstičniohrovtovci" združimo se!

LP

cervus

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

16. dec 2008 19:38

Pred približno 5 leti sem se prvič srečala z zeleno cvetačo in sicer na nenavaden način. Posejala sem klasično cvetačo iz vrečke, na kateri je bila tudi slika takšne cvetače. Zrasla pa je zelena cvetača. Nihče je še ni videl, in ker sem sadike dala tudi bližnjim sosedom, smo bili zelo nezaupljivi in nismo vedeli kaj početi z njo. Nekaj mesecev kasneje, pa je bila v kuharski TV oddaji ta cvetača predstavljena kot cvetača z boljšim okusom in vsebnostjo hranil in pa manj občutljiva na vročino ter svetlobo. Tudi kuhar jo je nazival zelena cvetača. Sicer pa s semeni cvetače nimam sreče. Letos sem kupila mini vrečico semena v Lidlu. Na ovitku razkošna bela glava cvetače. Vendar ta cvetača sploh ni bila cvetača, ampak imam izredno velik koš zelenih listov, po obliki nekje med listi cvetače in zelja in šele sedaj se nekaj zeljni glavici podobno tvori. (sadike pa so bile posajene že v aprilu) Pustila sem kar rasti, da vidim kaj bo ratalo, če ne bo prej uničil mraz. Soseda, kateri sem tudi dala sadike, je vse populila ven že v jeseni, druga soseda pa ima še ta "velik koš" za okras sredi prelopatanega vrta. larisa1

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. dec 2008 19:51

  Se pridružujem "zabrstičniohrovtovcem" ; saj je vendar tako luštkan in prijazen ... dokončno so me pa prepričali skutni cmoki, polnjeni z brstičnim ohrovtom

Sicer imam pa še danes rada bodisi povsem svežo zelenjavo ali pa čisto razkuhano, "al dente" me ne prepriča.

Nasja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. dec 2008 20:01

Moje prvi poskus pridelovanja fraktalne cvetace oziroma romanesca pred kakimi tremi leti se je koncal tako, da sem v isti lonec posejala pol zavitka romanesca (seme sem nasla v Avstriji in je bilo drago kot zafran) in pol zavitka rdecega zelja. Nakar so golobi lepega dne pozrli vse mlade rastlinice romanesca, rdecega zelja se niso pa niti dotaknili - ocitno imajo tudi golobi izbran okus. Od takrat si se nisem upala ponovno poskusit, tisto polovicko zavitka pa se sparam nekje med semeni...:)))) lp, proxima

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. dec 2008 20:13

No, pa se bomo tudi na tem forumu začeli deliti. Ampak čisto nedolžno: na fanbrstičniohrovte in na antibrstičniohrovte

 

Jelenckova, saj vem kako si se odločila glede brstičnega v čokoladi... poročaj odziv gostje

MM

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. dec 2008 20:14

Ežoj... kaj pa so tisto zaene zelene kugle na tvojem krožniku? Je to za pojest?

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti