Vročina!

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

tema odprta - 14. dec 2008 9:45 | ogledi: 7.695 | odgovori: 13

Živjo!

Spremljam vas že dlje časa, zato se obračam na vas, ker vem da znate svetovat. In sicer, moja punčka stara 22mesecev ima vročino že 4.dan nad 38C. Dajem ji paracetmol in to ji zniža samo za par ur in spet naraste. Smo ble tudi pri zdravnici, rekla je da je vse uredu, kri tudi in naj nadaljujemo s paracetamolom po potrebi.

Nevem več kaj naj .

Pred enim mesecem je imela začetek pljučnice.

Zdravnica, ko je poslušala pljuča je rekla, da so čista in izvidi kot ob izpustu iz bolnice. Prosim vas, za kakšen nasvet.

Hvala vsem in lep pozdrav!

_ribica_

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. dec 2008 10:03

Vročino učinkovito zniža na rezine narezan surov krompir, ki ga daš na gole podplate. Navrh ji daj zokne ali "pritrdi" s čim podobnim. Vsaj mi tako po domače znižujemo vročino.

Poskusi, škoditi vsekakor ne more.

Anja

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

14. dec 2008 10:09

To sem ji tudi dala eno noč. Ni pomagalo. Samo me zanima na vsako koliko časa menjujete krompir? Bi ji poskušala čez dan to delat. Hvala _ribica_

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. dec 2008 10:18

ribica, če ji ne pomagajo domača zdravila niti paracetamol, pa ima vročino že 4. dan, ti vsekakor svetujem obisk dežurnega zdravnika!

Sicer krompir menjujem na 2-3 uri.

Kaj pa z vodnimi kopelmi si poskusila?

Anja

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

14. dec 2008 10:23

Tuširat je nisem še poskušala. Slišala sem, da se tušira pod mlačno vodo do vratu. Banje nimam da bi jo not dala, pa niti ne bi hotela, ker nemara vode. Edino še to da poskušam s krompirjem menjavat in pod tuš, če se tako dela. _ribica_

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

14. dec 2008 10:26

Kaj pa blagi kisovi obkladki na nogice? Nogavičke namočiš v rahlo ogret kis in jih obuješ otročku na nogice. Res, da smrdi cela hiša, ampak pri mojih otrocih je to vedno pomagalo. Menjaj pa na uro..... Gurenc

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

14. dec 2008 10:28

Absolutno se posvetuj z dežurnim zdravnikom, saj ga lahko pokličeš, pa ti da vsaj par nasvetov, mislim pa, da bi bilo pametno, da jo odpelješ do njega, vsaj posluša pljučka... lp

strippy

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

14. dec 2008 11:13

Hvala vam, punce.Zdej sem ji zmerla vročino in ima 37,2, nesmem se preveč veselit, da nas nebi spet razočaralo. Zbijala sem ji, ko je imela 38,5 ne prej. Banje nimamo, tako, da edino poskušam s tušem pod mlačno vodo al kako že, ker to nisem še prakticirala. Počakala bom še malo in, če bi začela spet skakat bom poskušala s krompirjem in kisom. (p.s. za kis nisem vedla, da se mora segret. a se namočene nogavičke dajo čez suhe, da negre kis direkt na kožo? kakšen kis? vinski ali jabolčni? slednjega nimam doma, ker ga slabo uporabljamo.) Še enkrat hvala zlate ste! _ribica_

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

14. dec 2008 11:47

Ribica, punčko za kratek čas povij v hladno brisačo. To ponovi večkrat, mojemu sinu je to kr dosti krat zbilo visoko temperaturo. No, jaz sem krompir dajala kar na čelo. Nareži ga na rezine, ga položi na čelo in čez pokrij s cunjo, namočeno v kis. Tudi to deluje. Sicer pa, če ji temp ne boš mogla zbiti, jo pelji raje k dežurnemu. S tem se ni dobro preveč igrati, še posebej ne pri tako majhnih otrocih in toliko časa....Pa veliko tekočine, da ti ne dehidrira........

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. dec 2008 12:17

Četrti dan vročine greš mirno k dežurnemu zdravniku. Nam so pomagali kisovi obkladki, kot je opisala Gurenc. Temperatura obkladkov naj bo malo nižja od otrokove - z mrzlimi mu ne narediš kaj dobrega.

tulka

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

14. dec 2008 12:22

Nekaj bi vprašala - in ni mišljeno kot provokacija - zakaj bi hodil k dežurnemu zdravniku? Zakaj ne k svojemu pediatru, ki otroka, njegove bolezni in starše bolj pozna? ines

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti