Plače

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

16. dec 2008 16:23

Vendelina jr. je napisal/a:
Ežoj, Nuk stoji, knjižnica od EF tudi, samo se bojim, da bo to preveč teksta zate......v smislu, da ljudje z naravoslovno provinienco nekako težje osvojijo tako način družboslovnega razmišljanja, da razumejo metodologijo in da kolikor toliko suvereno zbirajo podatke.Namreč, materija se tu-in-tam omenja v makroekonomskih člankih in ponavadi so ključne besede za iskanje člankov npr: konsumpcija, različne oblike konsumpcije itd itd (in to najbolje še v angleščini)Ekonomija je v učbenikih in formatih "pameti ene knjige" zelo skopa in se pač študira tako, da se poišče prvih toliko in toliko knjig, potem se v vsaki knjigi poišče ustrezno poglavje in potem se upa, da se kaj od prebranega tudi razume....Vendelina jr.

Ta citat mi pa potegne asociacijo eno fino skladbico Iztoka Mlakarja, pa ne vem- a je balada ali štroncada?

http://www.youtube.com/watch?v=I3gnpu6b44I

 

LP, V.

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

16. dec 2008 20:38

Oh, meni je že dovolj zgovorno to, da stanovska kolegica na Nizozemskem za 20 urni delavnik dobi toliko plače, kot jaz za 40 urni!! Ja in dela samo 20 ur, ker pravi da več ne potrebuje. Kul,ne?? Lp, veverica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. dec 2008 20:49

Kul.....bi jaz tudi nizozemsko plačo. Pa je kdo pomislil, da jo je treba najprej zaslužiti - zaslužiti ne pomeni pridno delati, ampak dovolj prodati, da lahko potem deliš. Če se že primerjamo, dajmo enkrat primerjat še naš BDP z nizozemskim ali norveškim, pa potem debatirajmo... Lep pozdrav, Sonja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. dec 2008 21:34

VilmaS, zadela si žebljico na glavico!

Atina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. dec 2008 6:54

Nasja, nasmejal sem se do solz. Temu se reče timsko delo. Vendy privleče teorijo, jaz se neki repinčim, Atina skoraj preplašeno pove zgodbo ( saj menda ne paše sem ), ti vse to smisleno povežeš. A ni na ta način padla Nobelova nagrada za ( se mi zdi ) DNK.

Nena: tudi midva s Vendi te imava rada

VilmaS: fool cool.

ežoj

neznan uporabnik

17. dec 2008 22:56

mislim da ste za v koš,pa lahko ste veseli koš bo najbolj brana tema na forumu.pa lep pozdrav PV Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 17. dec 2008 22:56:40

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2008 23:19

WRAN51, a vsi za v koš? Dej nehaj, saj sta tole "zakuhala" Ežoj in Vendy, zdej bomo pa vsi krivi? Jaz, ki sem tudi tok perfect in itak bi rada vsem ugajala. Hej! : ) lidka [sonce]

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

18. dec 2008 12:09

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
sara je napisal/a:
Dragi moj Ežoj! Hvala... zanimivo branje. Angleščina mi gre dobro tako da ni bilo težav. Ker domnevam, da naju jezijo iste stvari (oprosti, če se motim), skoraj verjamem, da si videl Zaitgaist film. No, kakorkoli... žal mi je, da smo se pustili tako dolgo vleči za nos. Ma se mi zdi smešno, ko avtomobilska industrija fehta denar... če so si toliko let delili dobičke, naj jih pa še sedaj delijo v obratni smeri. Če so lahko zafurali firmo, naj jo zdaj še odfurajo... s svojim denarjem, jasno!! Me to razkuri! Moore je rekel, da si ne zaslužijo nobenega denarja. Od države hočejo 35 mrd., država jim je ponudila 14 mrd. Delnice vseh treh firm (popravite me če se motim!) bi pa lahko sedaj država odkupila za 3mrd.$. Da bruhneš! In potem se mi tule dajemo okoli plač. Kakšen faktor sploh smo??? Nikome ništa! Lp, veverica
Sara, prav imaš, delnice bi lahko kupili za 3Milijarde$, ampak to ni dovolj za opravljanje teh avtomobilskih firm. Kaj več o tem ne mislim reči, ker se mi kar lasje naijo. Vanja
Kaj pa američani pravijo na to intervecijo? veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti