Kako pa kaj dajete napitnine?

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

4. dec 2008 21:12

se popolnoma strinjam z jasno1 femica

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

4. dec 2008 21:26

Če sem zadovoljna s postrežbo potem dam napitnino, vendar nikoli več kot 1€. katra55

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. dec 2008 21:58

Jasna1, iz tvojih ust v božja ušesa. Ko bi vsaj učiteljem dajali napitnine!

Ko sme delala na bencinskem servisu, so mi kot dijakinji ob koncu delavnika vso napitnino pobrali in "pravicno" razdelili med vse delavce. Potem smo se kot studentje pritozili in od tedaj lahko vsi studentje napitnino obdrzijo. Res je, da smo prejemali poleg napitnine tudi mesecno placo.

Sedaj je na bencinskih servisih poleti mnogo mladine, ki sicer nosi uniformo, vendar ne prejema place - njihovo delo je pranje sip in napitnina je placa. Takim z veseljem dam evro ali dva - sploh zato, ker imam star avto in se ga vsak ne dotakne - vec pricakujejo od lastnikov audijev in BMWjev - imajo pac take izkusnje. Sama se spominjam, da so bili v mojih casih najradodarnejsi lastniki fickotov, stoenk, bolh, jugotov, traktorjev in tovornjakov. Zato tudi jaz ne sparam. Konec koncev mulci delajo in si posteno prisluzijo svoj denar.

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 04. dec 2008 21:58:48

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

4. dec 2008 22:57

...v restavraciji jo dam če je postrežba kot je treba, kar se zadnje čase v kopru redko kdaj zgodi...sem opazila da drugje po sloveniji so natakarji veliko prijaznejši, pa tudi delavke v trgovinah... tudi na bencinski dam vedno napitnino...tudi zato ker sem tam 2 leti garala...ne delala GARALA...in vam povem, da na bencinskem je tako, da delavci (tisti redno zaposleni) se poleti veliko manj utrrujeni vračajo domov, ker po domače rečeno IZKORIŠČAJO kar se da študente, ki sploh plačani niso s strani bencinskega servisa. Nas so pošiljali čistit wc, polnit police in hladilnike, pometat po trgovinici in okoli servisa, pumpat gume, ob koncu dneva štet denar in nosit jeklenke (pa tudi nas punce) in jih ni prav nič brigalo če nismo morale, jaz imam recimo hudo poškodovano nogo...tako smo tudi manj zaslužli, ker smo zgubili čas na delu za katerega so pa oni plačani. tulka tudi jaz lahko potrdim, da so veliko bolj radodarni domačini z manj globoko denarnico, veliko krat študenti kar je pohvalno! So bili pa ljudje z zlato mastercard in polno evri v denarnici ki nam niso dali NIČ! frizerkam ne dam nič, ker od tega kar zaslužijo ponavadi niti davka ne plačajo..(to, da jih veliko ne izda računa še ptički pojejo) in pa je to storitev, z manj stroški, ki pa so itak vračunani v ceno. ycrna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2008 0:27

Jasna, če prav pomislim, se s tabo strinjam. Sploh pa nikoli nisem pomislila, da bi dala napitnino frizerki. Sem prav presenečena.

 

No, v gostilni recimo smo pa navajeni dati tudi kaj napitnine, če smo s storitvijo zadovoljni.

Atina

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. dec 2008 6:16

Da dajete napitnino frizerkam tudi mene zelo preseneca! Frizerske storitve so zelo drage in za ta denar bi morale biti zelo dobro" poslihtane " tudi brez dodatnih evrckov! Moja ( vaska frizerka Vendy,) mi je sama rekla, da je za svoje delo dovolj dobro placana in se zelo neprijetno pocuti,ko ji,ce napitnino zavrne, celo potiskajo v zepe delovne oblekce kak centezim ali evro. Te grde navade se spomnim tudi iz casov,ko sem zivela drugje. Studentom pa zmeraj kaj dam( no enkrat je eden tako grdo zehal ter razkazoval svoje sicer lepo zobovje, da je ravno zaradi tega ni dobil... -mimogrede a je to zdaj v modi, da si mladi skoraj ne pokrivajo vec ust?!) Sicer pa damo napitno le, ce smo res zelo zadovoljni. Lep konec tedna vsem! lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 05. dec 2008 06:52:52

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

5. dec 2008 6:36

Jaz pri frizerju ne puscam nobene napitnine vec,cene so kar oderuske.Po lokalih pa hodim zelo malo,pa se takrat placujejo drugi Majdina

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. dec 2008 6:52

Če ocenim, da jo zaslužijo, 10% od računa, zaokroženo navzgor, drugače pa nič

 

LP

Drejček

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. dec 2008 7:38

Vendelina jr. je napisal/a:
Jaz sem tudi tozadevno prijazna na podobne način kot darling mamamia. Standard 10%, kot naj bi se prakticiral v ZDA (punce, a to še velja), mi je v vseh primerih vsseno malo veliko.....Vendelina jr.

 

V ZDA je najbolj fajn imeti kar eno priročno tabelico (paše v denarnico), kjer so navedeni zneski in kolikšno napitnino naj bi se dalo. Za starejše ljudi zelo uporabno, mani je bilo pa tudi všeč, ker mi ni bilot reba potem non stop preračunavati.

Sama dajem po občutku, največje merilo je zadovoljstvo.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. dec 2008 8:18

Frizerki vedno kak evro ali dva (in to ni lastnica lokala), ker je prijazna in ustrežljiva (ne glede na to, da je njena plača malenkost višja od minimalca), v gostilnah pa kakor kdaj.

Se pa spomnim, da smo včasih kar dobre denarce zbrali na izletih za šoferja in vodiča, zdaj tega v glavnem na izletih ne počnemo več. Najbrž predvsem zaradi tega, ker je vodič na izletih, katerih se udeležujem, tudi lastnik agencije in itak dovolj zasluži.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti