Moj vrt

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

29. apr 2009 13:42

Jaz pa sem letos spet sejala korenje in čebulo skupaj izmenično - vrsta čebule, vrsta korenja. Ker korenje smrdi čebulni muhi, čebula pa smrdi korenjevi muhi. Ker pa sem to naredila zadnji teden marca, je bilo treba vse pokriti s kopreno. Baje je treba čebulo in česen saditi čim bolj zgodaj spomladi, ker se v hladnem vremenu delajo korenine. In kolikor korenin ima v zemlji, toliko bolj se bo kasneje zgoraj odebelila. Lansko leto sem čebulo sadila maja pa se skoraj nič ni odebelila do jeseni, zato morda ta nasvet kar velja. Kasneje, ko je čebula že začela poganjat, sem pa kopreno napela na loke, zato ima še zdaj dovolj prostora za rast. Maja čebulna muha oz. porova zavrtalka neha letat in je nevarnost zanjo mimo, ta čas bo pa tudi korenček že dovolj velik, da ji bo smrdel, če bi se še kakšna pojavila. Če bo le šlo vse dobro naprej, upam na dober pridelek. Sy

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

5. maj 2009 21:36

Danes sem namočila koprive, ki jih bom uporabila najprej /po 24 urah/ za odpravo uši na vrtnicah upam, da bo uspelo, nato pa jih bom pustila namočene tako dolgo v sodu, da bodo prenehale vreti. Tako bom dobila škropivo, ki pospešuje rast rastlin. To sem že preizkusila in deluje. Veliko podobnih nasvetov sem našla v super knjigi Miše Pušenjak ZELENJAVNI VRT. vikica

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. maj 2009 21:46

Vikica, dobra ideja. Jaz imam pa eno vprašanje v zvezi s češnjevim paradižnikom. Posejala sem ga v cvetlično korito in zdaj mi je zraslo kar nekaj rastlinic, po mojem preveč. Ali naj jih nekaj populim in presadim? Koliko rastlin je optimalno za eno korito, dolgo cca. 55 cm? Ali moram zemljo gnojiti in če da, s čim? Moram biti še na kaj pozorna? Hvala že vnaprej za nasvet, pa lep večer. RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. maj 2009 22:11

Ena rastlina bo čez glavo dovolj. češnjev paradižnik lahko vzgojiš v več steblih, ki jim papotem obtrguješ stranske poganjke. Ostale presadi.... Če boš v koritu imela samo paradižnik, imaš mogoče lahko dva, bo pa treba veliko zalivati. Posadi še kakšno baziliko vmes, se imata rada in še ti boš imela korist.

rimljanka - zasebno mnenje

branka171

sporočila: 218

5. maj 2009 22:11

Zdravo vrtnarke danes sem tudi jaz namočila koprive da odstranim uši na žajblju. Pazite da ne boste pobirale kopriv z ušmi. Češnjev paradajz ni zahteven. Meni se na vrtu vedno sam zaseje in se ga ne morem rešit.Navadno se sadijo visoke sorte na 70 x 40 nizke pa na 70 x 20 cm odvisno je tudi od bujnosti (če trgaš vršičke ali ne) ne vem kako globoko je to tvoje korito RadaJem saj navadno cvetlično po mojem ni zadosti globoko.Bo povedal kdo, ki ima več izkušenj s pridelavo v loncih. Če si šele začetnik pojdi po kako knjigo v knjižnico.Hitro in enostavno razlago dobiš v: Pridelovanje zelenjave na vrtu Veliko uspeha ti želim branka171

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. maj 2009 22:14

Ena rastlina bo čez glavo dovolj. češnjev paradižnik lahko vzgojiš v več steblih, ki jim papotem obtrguješ stranske poganjke. Ostale presadi.... Če boš v koritu imela samo paradižnik, imaš mogoče lahko dva, bo pa treba veliko zalivati. Posadi še kakšno baziliko vmes, se imata rada in še ti boš imela korist. Gnojennej bo seveda nujno, lhko kupiš kakšno gnojilo BIO variante, jih ima UNICHEM (blagovna znamka BIOPLANTELLA),  najbrž pa ni edini.

Tulaj se marsikaj najde: http://www.klubgaia.com

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8727

5. maj 2009 22:20

Kaj pravite, bodo te jagodice v redu? So mogoče pregosto zasajene? Pozdravček!

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. maj 2009 22:34

O, hvala. A potem ostalo populim in zmečem ven? Se mi kar malo toži, nekaj jih bom nesla k bodoči tašči, ki ima dejansko vrt. Sem pa tudi butelj, posejala sem za celo njivo paradajza v dve koriti Ja, branka, sem čisti začetnik, in verjetno res ne bi bilo slabo, če bi si prebrala kakšno knjigo o vrtnarjenju. Bom pogledala, če imajo kaj o balkonskem vrtnarjenju :) Lepo se imejte. RadaJem

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. maj 2009 22:44

dragička, koliko ratlinic si pa posadila? Več kot 3 v tisto korito zanesljivo ne sodijo...............

rimljanka - zasebno mnenje

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. maj 2009 23:46

Dragička, ti si čisto divja :) se strinjam z rimljanko, pa še tri se ti bodo en dva tri razrasla...

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti