Moj vrt

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

22. apr 2009 22:31

NIKTJAŽ, jaz imam že drugo leto zapored na balkonu rukolo v "teglcu" za rože. Zelo hitro pokuka iz zemlje, posejat jo je pa tudi mačji kašelj. Poskusi, kmalu jo bosta lahko jedla. Letos sem posejala še divjo rukolo, češnjev paradižnik, peteršilj, drobnjak in mešanico začimb za vlaganje kumar (to je lonček presenečenja, hehe, nekaj je pribodlo ven, zdaj pa ugibam, kaj bi to lahko bilo). Balkonsko vrtnarjenje je zakon. RadaJem

liberica  

član od: 13.2.2007

sporočila: 57

23. apr 2009 8:27

NIKTJAŽ, v običajno podolgovato korito lahko posadita kumare in v drugo malancane. Ti še posebej lepo cvetijo, kumaram pa napelješ vrvice po katerih se bodo vzpenjele. Jaz imam v centru Ljubljane na balkonu dober pridelek kumar za celo poletje. Samo zalivati je potrebno bolj pogosto. Seveda pa tudi paradižnik, sedaj je še posebej aktualen cepljen paradižnik, ki menda mora pravzaprav biti pod streho in v posodah za rože. Želim vama lep zelenjavni vrt na balkonu. liberica

NIKTJAŽ  

član od: 18.10.2007

sporočila: 44

23. apr 2009 20:39

Priznam, da sem vas, kar malo s strahom vprašala za nasvet sedaj pa sem zelo vesela vaših predlogov in se mi zdi, da bo zdaj lažje šlo. Iskreno se vam zahvaljujem za pomoč in upam, da nama tudi kaj uspe. Želim vam uspešno vrtnarjenje še naprej dreja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2009 20:39

In potem poročaj, NIKTJAŽ, saj veš, se boš malo pohvalila...............

NIKTJAŽ  

član od: 18.10.2007

sporočila: 44

23. apr 2009 20:49

Komaj čakam ta dan! dreja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2009 21:03

Še to, za najhitrejši uspeh, peden kaj iz lončkov zleze: vzemita papirnate brisačke, vato ali blazinice, zmoči, da dobro vpije vodo in gor posejta krešo. Čez kake 3 ali 4 ure se bo že videlo, kako se okoli semen nabira voda, naslednji dan bodo že kalčki zunaj, čez kake 2 ali 3 dni bo kreša zelena, drobne rastlinice, pa ne pozabi zalivati.......da bo podlaga ves čas mokra (na smejo pa semena plavati v vodi). Vse daj kar na krožnik ali v kako plitvo posodico in na okensko polico, da bo svetlo. Za prvi maj jih bosta lahko na sendvičih že pojedla.......če posejeta ta vikend.

rimljanka - zasebno mnenje

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

27. apr 2009 16:49

Prosim za nekaj pomoči! Posejanega imam že kar veliko, zdaj pa ne vem kdaj je treba kaj presajat. Rukolo verjetno ni treba ne? Kako pa je z redkvico? Prosim za pomoč tiste, ki se že nekaj časa ukvarjate s tem. LP Tanjika82

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. apr 2009 16:54

Rukola in redkvica se ne presajata, je pa potrebno redčenje, še posebej pri redkvici, ker se drugače ne bo razvila. Enako storiš pri solatah, ki jih direktno seješ. Rastlinice, ki si jih populila, pa seveda uporabiš. Računaj, da mora biti solata kakšnih 20 cm narazen, če želiš, da bo naredila glave ali se razvila v celoti. fresh

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. apr 2009 17:49

Tanjika, toplo ti priporočam takoimenovani Lunin koledar, na katerem piše, kdaj je priporočeno presajanje in česa. Najdeš ga med drugim na spletni strani Kalie, v prilogi Delo in dom, v reviji Gaia in še kje. Po načelu biointenzivnega vrtnarstva pa naj bi že od začetka sejali in sadili v pravilnih razmakih, tako da kasnejše redčenje ni več potrebno (pri redčenju pogosto poškoduješ mlade rastlinice oz. njihove korenine). Letos sem tako sejala solato in uspeva naravnost noro - namesto da kar natrosiš seme sem ter tja, ga lepo polagaš na določeno razdaljo in tako ena rastlinica druge ne zamori. Moja mami se mi je smejala, ko sem tako sejala berivko, ko pa je videla, kako košate solatke so zrasle (ker so imele dovolj prostora), ji je vzelo sapo.

Uf, sem se razgovorila... sem ravno z vrta :)

tulka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. apr 2009 17:59

Tulka, kako ti je pa uspelo tista miniaturna semena po enega jemati iz vrečke/dlani? Meni to nikoli ne uspe. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti