Mucek

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 14. nov 2008 22:04 | ogledi: 1.382 | odgovori: 5

Pred nekaj dnevi sem dala kastrirat mladega muca. Sedaj sem opazila, da se obnaša čisto drugače. Postal je zelo agresiven do svoje mame, ki jo tepe in jo podi od hiše. Danes sta se tako tepla po hiši in okrog nje, da uboga mačka zvečer sploh ni prišla domov. Ali je to normalno da se muc tako spremeni? Nevem kaj naj naredim, ker sta se prej vredu razumela.

zana25

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. nov 2008 1:16

Zana25, po mojem ti bodo na temle "mačjem" forumu znali še najbolj svetovati! http://www.mojpes.com/forumbb/index.php?c=5 Jaz ti lahko povem samo, kar sem videla pri prijateljici - prav obratna situacija kot pri tebi. Imela je nekaj let staro sterilizirano muco, potem pa je posvojila še mladega mačkončka. Mladič je staro muco kar naprej draži in napadal (v igri), njej pa je to šlo precej na živce, zato se mu je skrivala in umikala. Pri približno 4 mesecih so dali mucka kastrirati, ker je pač hišni in si niso želeli markiranja in ostalih mačjih radosti in njegovo obnašanje se je čisto spremenilo. K muci se je privijal kot da bi bil njen mladič in "agresivne" igrice so kar naenkrat ponehale. Čisto nežen je postal, to sem tudi sama doživela. Prej se ni je ponavadi, ko sem prišla na obisk, stračno rad ovijal okoli gležnjev, me grizel po mogah in me "napadal" iz zasede. Potem pa je začel skakati v naročje in prav žical božanje ter zadovoljno predel. Mačja gospa in mlajši muc zdaj že nekaj let spita skupaj, se ne dražita in tepeta, skratka - harmonija na višku. mamaF - Mojca

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

15. nov 2008 9:12

Naša mucka je bila cca. 14 dni po sterilizaciji pravo mačji tiran. Napadala je psa, ljudi. Mamico je tako ugriznila, da je 14 dni jemala antibiotoke in se ji še danes po enelm letu poznajo sledi ugriza. Po kakšnem tednu pa je postala čisto drgačen mucek. KAr naprej prede in se crklja. Ne moreš verjeti, če ne vidiš. Spela

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. nov 2008 21:28

Naš maček je kastriran že 12 let (star je pa 13), a še vedno markira (recimo polula se na novo sedežno, ko jo pripeljejo v hišo, pa na avto, ko se zamenjajo gume in podobno), grize, napada izza ovinka in praska, pa tudi crklja se in leze v naročje, pod noge ali komu na trebuh, skratka je zelo nepredvidljivega obnašanja. Veliko je zunaj, v hiši pa pretežno poležava ali pa je. Požeruh do onemoglosti.

Mamamia

mamamia

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

16. nov 2008 0:23

Moje tri mačke (2 muci in en muc) svojega obnašanja po s/k niso spremenile, niso postale bolj ali manj "domače". Najstarejša mačka se je z novo muco po težavnem začetku super ujela, z mačkom pa pač ne, ker je že od malega pokal od energije in pri igri ni poznal nobene nežnosti. Zana25, mogoče pa odnos mucka ne izvira iz vet. posega, temveč iz samega sorodstvenega razmerja? Sama se v take stvari sicer nisem poglabljala, sem zasledila, da sploh ni nujno, da se bo njun odnos dober zgolj zaradi tega dejstva. Običajno se mali mucki bojijo tujih starejših (tako zelo da te prav stisne), mački namreč tuje mladiče pobijajo. Tvoj se svoje mame seveda ne, morda se pa le repenči ali celo prevzema avtoriteto. Vsekakor je kastracija v tem primeru boljša rešitev. Sosedov nekastriran maček terorizira vse s/k mačke naokoli; da jih pretepe, je pripravljen priti za njimi celo v hišo. vesoljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti