Radar!

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

12. nov 2008 10:53

Jaz sem noro veliko na cesti, prav tako moj mož, sva dnevna migranta na delo v prestolnico in tedensko prevoziva tudi 2000 km. Na cesti vidim in doživim marsikaj in zlasti tesne situacije, ki se preveč pogosto dogajajo, so razlog, da zadnja leta ne "blendam" več. Zlasti ne norcem, ki me prehitevajo v škarje, ali pa mi divjajo nasproti, da ne vem, ali se jim bom lahko izognila ali ne. To so vendar potencialni morilci (kot tistih 176 pijancev, ki jih je policija pridržala na martinovo). Se opravičujem, če sem za koga preostra, ampak to so dejstva. Sama se trudim voziti po predpisih, ne zaradi kazni, zaradi varnosti sebe in drugih. Navadila sem se, da krenem od doma pravočasno in ne razmišljam več o tem, da lahko padem na radar. Ne morem (no, mogoče pred kakšno cestninsko postajo, če sem iskrena, še kdaj prepočasi pohodim na zavoro in mi ne uspe do znaka znižat hitrosti na 40... ampak se trudim). In 50 v naselju? Ja, je počasi ampak zakon je zakon in varnost naj nam bo res na prvem mestu. Irena

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. nov 2008 11:05

Oh dajte no drage svetnice, saj ne govorimo o prekoračitvi omejitve iz 50 na 80 ali 90. Ampak poglejte, če je npr,omejitev 50 pa greš 60 ali 65 to res ni nobena velika hitrost če je cesta res pregledna in ravna npr. Črna vas-Lipe. Zgodi se, da je včasih noga malo pretežka in se števec hitro dvigne ( opa ,je pač moškega spola ) in ravno takrat polcaji pred Plečnikovo cerkvijo ). Ma valda da se ti zdi neumno plačat 250.00 Eur. Sej sem jih plačala , še tisti dan, da sem čim prej pozadila, ampak še vedno se ne strinjam da je omejite 50 res realna sploh za omenjeno relacijo. Pol je pa še nekaj : npr da voziš 50 in se kar malo dolgočasiš za volanom in gledaš naokoli, sem pač firbčna in mimgrede priletiš enmu za rit. Saj to se mi še ni zgodilo, ampak hitro se lahko. Ja seveda , vem kriva bi bila sama, pa tudi zopet jezna na omejitev, ki ni logična. Vsaj 60 čez Črno vas bi bilo lako, pa bi bilo še vedno varno. Brihta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. nov 2008 11:12

Lahko, ampak o tem ne odločamo mi... (Jaz se čez pol Grosuplja "moram" vozit 40, sicer se mi prižge semafor, je na senzor... Če pelješ recimo 45 se prižge rdeča, pa si tam... in mene jezijo tisti, ki tega ne upoštevajo, potem pa ždimo ob rdeči luči...) In se pač vozim, kot velevajo znaki, če le ne spregledam kakega, pa potem ne vem točno... : ) lidka [sonce]

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

12. nov 2008 11:15

Glede preglednih in širokih cest pa tako. To ne pomeni, da ob teh cestah ne živijo prav tako ljudje, prav tako otroci, ki so ranljivi in jim to, da je cesta široka in hitra ne prinese večje varnosti. Če bi pa delali še naprej ozke ceste, pa tudi ne bi bilo prav... KetyP

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. nov 2008 11:26

Omejitve na cestah so narisane prav zato, da brihtnim in ostalim voznikom ni treba razmišljati, koliko bi bila na tem mestu smiselna ali mogoča ali prijetna hitrost. Treba je namreč upoštevati razne priključke s stranskih cest, ki jih brihte od daleč ne vidijo (ker sicer beremo v črni kroniki "vzel je prednost motoristu", seveda takemu, ki je vozil 30 km hitreje, kot bi smel); pamže v naseljih, ki se še ne znajo varno obnašati; traktoriste, ki jeseni potresajo kupčke blata, zaradi katerega postane cesta drsalnica; razne mamčke, ki brezglavo letajo čez cesto v štacuno, ker se jim ne ljubi do semaforja. Pa saj so oni krivi, bo kdo ugovarjal. Kaj pa ne pazijo. In ravno v tem je catch - že mogoče, da so oni krivi, ampak bili bi še živi, če ne bi sedel za volanom nekdo, ki se mu zdi, da mora prihraniti 12 sekund (kolikor profitiraš pri enem kilometru ravne, pregledne ceste, če voziš 60 namesto 50). Tako da sem glede tega nemilostna. If you can"t do the time (or pay the money), don"t do the crime, pravijo Američani, in to je ena od redkih stvari, v kateri se moje anarhistično srce strinja z državnimi oblastmi. lp, proxima

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. nov 2008 11:27

Brihta je napisal/a:
Oh dajte no drage svetnice, saj ne govorimo o prekoračitvi omejitve iz 50 na 80 ali 90. Ampak poglejte, če je npr,omejitev 50 pa greš 60 ali 65 to res ni nobena velika hitrost če je cesta res pregledna in ravna npr. Črna vas-Lipe. Zgodi se, da je včasih noga malo pretežka in se števec hitro dvigne ( opa ,je pač moškega spola ) in ravno takrat polcaji pred Plečnikovo cerkvijo ). Ma valda da se ti zdi neumno plačat 250.00 Eur. Sej sem jih plačala , še tisti dan, da sem čim prej pozadila, ampak še vedno se ne strinjam da je omejite 50 res realna sploh za omenjeno relacijo. Pol je pa še nekaj : npr da voziš 50 in se kar malo dolgočasiš za volanom in gledaš naokoli, sem pač firbčna in mimgrede priletiš enmu za rit. Saj to se mi še ni zgodilo, ampak hitro se lahko. Ja seveda , vem kriva bi bila sama, pa tudi zopet jezna na omejitev, ki ni logična. Vsaj 60 čez Črno vas bi bilo lako, pa bi bilo še vedno varno. Brihta
Dosti je takih "nelogičnih" omejitev in na njih pač nimamo vpliva. Če bi ga imeli, bi šele bilo hudo, se ti ne zdi. Tam kjer se zdi tebi ravno, pregledno in dovolj varno za 65 km/uro, bi se zagotovo našli junaki, ki bi povlekli na 100, 120. To pa tudi ni več logočno in še manj varno. Tudi jaz živim na začetku naselja, cesta ni ravna, znak za naselje postavljen cca 100 m pred našo hišo, pa ti povem, da vsakič presneto počakam, ko z dvorišča speljem na to cesto. Malo kdo namreč upošteva omejitev 50, mimo nas pridrvijo s precej večjo hitrostjo, potem pa cvilijo zavore 200 m naprej na križišču. Jaz omejitve po naseljih podpiram, logične in "nelogične" in se jih tudi držim. Preveč ljudi umre na cestah, da bi to lahko ignorirala. mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 11:28

Brihta, jaz sem zbrala nekaj takih prekoračitev tipo 60 v naselju.... In priznam, da ravno nisem skakala od sreče, ko so me policaji ustavili. In sem si mislila, pa za vražjo mater, pa zakaj ravno mene, pred mano je pa toliko ljudi zdrvelo, pa za mano tudi.... Ampak dobili so pa mene in to v prekršku in sem pač plačala. Jasno, da bi raje plačala čeveljčke kot tole, ampak...tale palica po denarnici je kar vzgojna. Ker potem začneš razmišljati takole: saj res, da nisem samo jaz naredila prekrška (zgolj dobili so samo mene), ampak če sama želim živeti po nekih pravilih, potem jih moram tudi sama spoštovati in NE iskati nekih "dobrih" izgovorov, da meni pa tega ni treba (v stilu, vse lepo in prav, ampak). Nasprotno, šele po tem, ko se začneš držati pravil, dobiš legitimiteto, da od ostalega sveta zahtevaš, da se jih tudi drži. In pravila v prometu so relatvino enostavna (obstaja vrsto področij, kjer je bolj komplicirano, kjer se lahko pogovajramo če in do kakšne mere je šlo za kršenje pravil, pri prekoračitvi hitrosti je pa taka diskusija totalno odveč). In vloge so v prometu relativno lepo določene. Ni na udležencu prometa, da določa pravila, samo spoštovati jih mora (kot pravi lidka) in upošteva, da na cesti ni sam (kot pravi Kety), ker lahko kadarkoli iz kakega dvorišča prileti kakšna žoga in za njo kak otrok ... in kaj boš pa takrat počela s "težko nogo"? Plus, bi tudi vsem šoferjem priporočila, da naredijo tečaj varne vožnje. Sama sem se udeležila že dveh v življenju (v Ljubečni in zdaj še na Vranskem). Po takem tečaju nikomur več ne pride na misel, da bi razlagal, kako med 50 na uro in 60 na uro ni kakšne blazne razlike. Proxy, kako to, da tvoj kompjutor prenese italice, meni pa vse grafične dodatke na topicih ven meče? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 12. nov 2008 11:29:58

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. nov 2008 11:45

Ker jih vpisujem v basic html (trikotni oklepajčki < in >, vmes pa i za kurzivo, b za bold in u za underline. Na mestu, kjer hočeš ukaz preklicati, ga ponoviš in vstaviš pred ustrezno črko še desno poševnico /. Glej katerikoli html tag chart. lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. nov 2008 11:50

Saj jaz tudi to počnem, samo potem mi tekst na pošlje naprej - se vse zablokira..... Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. nov 2008 11:51

Hmm, firefox ali explorer?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti