Mucek in cesta

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

17. okt 2008 19:34

Ja vem, grdo sem to napisala. Tudi sama jih imam, z vsakim sem se borila, da je preživel, ampak se po dveh takih "tragedijah" preprosto ne bi mogla odločiti za novega, vsaj ne z izhodom ven. Zato so pa druge možnosti, ki pustijo tako ljudi kot živali neprizadete. vesoljka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

17. okt 2008 19:36

Ja v sinovem naročju. Upam da mu bo nadomestil prejšnjega, je bil njegov. Upam da bomo imeli več sreče z njim kot s prejšnjima. Teka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

17. okt 2008 20:34

Moja izkušnja je taka: po vseh povoženih mucah (živimo tik ob cesti, sicer z ograjo, ampak to za muce ne šteje) smo se odločili, da bo naslednji muc izključno notranji. Zdržali smo dobro leto, ob silnem mijavkanju smo ga včasih dali na povodec in šli z njim na sprehod (ob muzanju vseh okoliških kmetov). Po enem letu je maček začel hoditi ven, imel nekaj poškodb (pa mislim, da nobena ni bila od avta), ampak očitno se zna čuvati. Po statistiki je ravno prvo leto usodno za mačke, to pa je preživel kot hišni muc. Danes je star sedem let in še vedno nas je malo strah. Seveda hodi tudi čez cesto, ampak zelo zelo previdno. Verjetno pomaga tudi to, da je kastriran in je mrtvo hladen, ko se okoliške mačke gonijo. Da skrajšam: poskusite muca čimdlje zadržati v hiši in seveda kastrirati (sterilizirati). Lp Barbra

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

17. okt 2008 21:01

barbra je napisal/a:
Po statistiki je ravno prvo leto usodno za mačke, to pa je preživel kot hišni muc. Barbra
Res je. Leto do leto in pol. Takrat največ prosto živečih povozi. To je očitno obdobje, ko so najbolj zvedave in zaupljive. Naša klatilda je bila tudi prvo leto notri, kolikor se je pač dalo, zdaj pa pozna okolico bolj kot jaz. Stara je sedem let. Je previdna, kljub temu pa je že fasala v rit (brca ali avto, ne vem). Je sterilizirana, tako da ženinov ne išče, ampak notri ne zdrži, kam in zakaj hodi, pa ne vem.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. okt 2008 22:09

Mucka imejte čimbolj noter, pa kastrirajte ga, tako kot so ene že napisale. Potem se maček bolj zadržuje naokoli hiše. Naša mačka je tudi bolj hišna in je najraje zunaj takrat ko sva zunaj tudi midva, takrat si upa tudi kam dlje, ker vidi naju da greva. Če se bo muc jokal in silil ven, pa ga malo animirajte, pa zamotite, da bo pozabil. Jelenckova

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

17. okt 2008 23:02

barbra je napisal/a:
Moja izkušnja je taka: po vseh povoženih mucah (živimo tik ob cesti, sicer z ograjo, ampak to za muce ne šteje) smo se odločili, da bo naslednji muc izključno notranji. Zdržali smo dobro leto, ob silnem mijavkanju smo ga včasih dali na povodec in šli z njim na sprehod (ob muzanju vseh okoliških kmetov). Po enem letu je maček začel hoditi ven, imel nekaj poškodb (pa mislim, da nobena ni bila od avta), ampak očitno se zna čuvati. Po statistiki je ravno prvo leto usodno za mačke, to pa je preživel kot hišni muc. Danes je star sedem let in še vedno nas je malo strah. Seveda hodi tudi čez cesto, ampak zelo zelo previdno. Verjetno pomaga tudi to, da je kastriran in je mrtvo hladen, ko se okoliške mačke gonijo. Da skrajšam: poskusite muca čimdlje zadržati v hiši in seveda kastrirati (sterilizirati). Lp Barbra
Se popolnoma strinjam! Pri nas sicer zaradi ceste ne preživi nobena mačka! Tega, ki pa je zelo dolgo bil večinoma notri, ven je smel, le če je bil pod budnim očesom koga od nas. Potem se mu je sicer zgodilo, da je bil povožen na dvorišču in to celo od domače osebe (ampak to je druga zgodba), bil operiran in hkrati (pri petih mesecih) tudi kastriran. Danes lahko noč preživi zunaj pa ne gre nikamor. No, sicer ne vem, kaj počne ponoči zunaj, ampak vsako jutro pride na dvorišče se pomuckat po noči preživeti zunaj. Mislim, da je to zato, ker preden je bil kastriran si še ni nagledal celotnega teritorija okrog hiše, zatem pa ga verjetno niti mikalo ni več. Je pa tudi to res, da ima sedaj rešpekt pred avtomobili. Vašemu mucku in vam želim vso srečo! Marna http://marna.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Marna dne 17. okt 2008 23:03:31

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. okt 2008 23:06

Če za mačka niste sposobni skrbeti tako, da se mu nič ne bo zgodilo, ga raje ne nabavljajte.

To, da ko en izgine, drugega nabavite, pa tudi ni nek jako dober vzor za otroke. A ste pomislili, kaj je sporočilo vašega ravnanja? "Mački so potrošni material. Fentaš enega, bo prišel drugi..."

Dejte si raje ribice nabavit. Ptička pa raje ne, da ne boste zaradi njegovega čivkanja še njega spustili "malo naokoli".

tjas

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. okt 2008 23:14

Joj tjas, daj še enkrat preberi kaj si napisala in se zamisli nad sabo. Issi

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. okt 2008 0:53

Eh, primerjati mačko z ribico ali ptico je pa malo tako ... Meni ni lepšega kot ko ti topla kepica spi v naročju in zraven prede ... Pokažite mi tako ribo ali ptico, takoj jo nabavim! Riba je samo za gledanje (kaj drugega sploh lahko z njo počneš?), no s ptico lahko že kaj počneš, a niti slučajno ni isto. Atina

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

18. okt 2008 5:41

Sama imam muca, ki je ves čas v stanovanju. Iskala sem takšnega, ki ga zunanji svet ne zanima. Živim namreč ob cesti. Z mano je že 6 let in je en velik razvajenec. Dala sem ga kastrirati, da ne bi markiral po stanovanju. Njegov največji podvig je, da gre na sprehod po stopnišču, ker živim v več stanovanjski hiši. Strašno je korajžen v stanovanju, sicer pa jo zgasne domov takoj, ko zasliši, da se kje odprejo vrata. Najdite si takšnega korenjaka in boste brezskrbno uživali z njim. Lep pozdrav! ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti