Izlet po prekmurju

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

16. okt 2008 12:29

Jaz potrjujem Vendelinin predlog-nekje v Svečini ali še bolje Juriju v Avstrijo po avstrijski vinski cesti, ogled prekmurskega triglava (ki sem mu zdaj pozabila ime), grad Grad, itn. Tu smo organizirali eni abrahamovki izlet v neznano z avtobusom, bila je fešta pa pol... Začetnica

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

16. okt 2008 12:46

Če se odpravljata v Prekmurje, si lahko ogledata: -tromejo (SLO-Avstrija-Madžarska) -Sotino (Kugla-najvišja točka Prekmurja. Imaš prečudovit razgled, če je lepo vreme.): razgledna točka, kamnolom, naravni izvir mineralne vode -grad na Gradu (če bi šla konec tega meseca, bi se lahko šla na noč čarovnic) -rotundo v Selu -piramido iz gline v Motvarjevcih -Bukovniško jezero v Dobrovniku (priporočam tudi ogled orhidej, več na strani http://www.oceanorchids.si/si/index.php) -otok ljubezni v Ižakovcih (tukaj se imata možost peljati z brodom) -Filovce (lončarska vas-pred Dobrovnikom, če greš iz smeri MS) -cerkev v Bogojini -Moravske Toplice -kapelico Sv. Trojice v Lendavi -v Veliki Polani: domačijo Miška Kranjca, Copekov mlin -Mursko Soboto... dascha

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

16. okt 2008 19:20

Matjaž, pa bučno olje si neki usput kupi. Sprobaš pa ga tak, ka si ga kapljico vliješ na svetlo modre kavbojke, in če ostane flek, je olje vredik. tumpika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. okt 2008 21:39

A zdej naj gre pa svetlo mdre kavbojke zato kupovat? Tumpika..... Aja, olje bučno mu je pa po duši, če kaj vem....

Matjaž, imam pa eno pripombo, Prekmurje je kar cela glava kokoške, ne samo kljun. Tolk, da veš.

rimljanka - zasebno mnenje

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

16. okt 2008 21:44

Mi smo pogosto v moravskih toplicah in vedno gremo na kosilo k Aleksandru. Zanimivo mi je, da tega gostišča nihče ne omeni. Morda je pri Šinjorju res bolje!?!?!? To me zanima, saj gremo naslednji torek spet tja. ) Taia

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

16. okt 2008 21:57

Pozdravljeni! Sedaj pa še Prekmurka nekaj o Prekmurju. Kaj bi si ogledali, so vam že kolegi opisali, samo vse v dveh dneh ne bo šlo. Morate se odločiti, ali obdelate gorički del, ali ravenski. ali dolinski. Povsod je nekaj lepega, zanimivega torej ogleda vrednega. Prav tako so tudi naše gostilne dobre, vsaka za sebe zanimive in drugačne. Gostilna Šinjor je gostilna s dolgoletno tradicijo, temu primerne so tudi cene (za nas) in tudi kvaliteta. Pri Aleksandru so posebej XXL porcije, gostilna deluje že nekaj let in to zelo uspešno. Zanimiva je tudi gostilna Smej v Kobilju (bližina Bukovniškega jezera) torej iz smeri M. Toplic proti Lendavi. Tudi Marič ni za zapostaviti. Pa gostilna Vila Šiftar v M. Toplicah, pa Rotunda v Selu itd.Dotaknila sem se le peščice gostiln, katerih sem se v tem trenutku spomnila oz. ste jih že prej omenjali, jih je pa še veliko in to zelo dobrnih. Sedaj dragi Matjaž, ti priporočam, da se odločiš, kje boste prespali in tisto okolico si potem tudi verjetno ogledali. Bodi pa pozoren na to, da je v sredini movembra Martinovo in v tem času so pri nas kmečki turizmi kar zasedeni. Želim ti, da bi v naših krajih preživel nepozabne kratke počitnice. LP Sonce sonce51

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

16. okt 2008 22:30

Še nekaj sem pozabila, na spletni strani TIC M. Toplice si lahko ogledate koledar prireditev www.moravske-toplice.com/. Mimogrede 8.11.08 bo organiziran Martinov pohod. To je zelo zanimiv pohod dolg cca 10 km z zanimivimi postojankami med vinogradi. Zvečer si lahko rezervirate martinovanje v kateri bližnji gostilni ali kmečkem turizmu in si potem ogledate okolico M. Toplice do Lendave, ali do Grada na Goričkem, ali do reke Mure .... Toliko o moji ideji, pa tudi veliko turistov se z veseljem udeleži pohoda in se vsako leto ponovno vračajo. LP Sonce sonce51

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

16. okt 2008 22:41

Veliko ste mi napisali.

Sonce 51 res si mi predlagala,naj se čim prej odločimo, kjebomo spali. Teh ocen pa isem veliko zasledil. Kje torej prespati,

Rimljanka - prav po kljunu mislimo malo pohajati, spimo pa lahko magar v samem oku kure, saj ni tako daleč ane.

za vse ki mi kaj svetujete ena melodija. 

http://www.youtube.com/watch?v=rFLkJS_waF8

Pa da gse mi uho prej privadi, kak lejpo gučijo.

Matjaž

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

16. okt 2008 23:36

tumpika je napisal/a:
Matjaž, pa bučno olje si neki usput kupi. Sprobaš pa ga tak, ka si ga kapljico vliješ na svetlo modre kavbojke, in če ostane flek, je olje vredik.tumpika

ampak ga mora nujno v Puconcih kupit, drugač flek ne bo ta prav.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti