Nedeljsko kosilo - kam???

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 13. okt 2008 12:04 | ogledi: 12.270 | odgovori: 7

Zanimajo me predlogi kam naj gremo na nedejsko kosilo v okolici celja, v poštev pridee tudi savinjska dolina- mogoče kakšen kmečki turizem, ali kaj podobnega? Ne bi ravno šli k Štormanu,.....oz. kaj podobnega. Mami praznuje rojstni dan in ati bi jo rad razveselil s kosilom za celo družino, da ji pač ne bo potrebno kuhati doma.

brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. okt 2008 12:32

Ni sicer bližnja okolica Celja, je pa v Hočah pri MB. Včeraj smo tam jedli, gostišče Veronika na Pohorju. Prva liga. Jesensko obarvana dnevna ponudba, jedilnik pa tudi ponuja marsikaj.

Recimo, včeraj: divjačinski krožnik (tri vrste divjačine, malo omakce, domač sirov štrukelj), jagnje s krompirjem, raca z mlinci, polnjena telečja prsa, bučkina kremna juha (poleg vseh osatlih seveda), gobji krožnik (več vrst gob na različne načine - jurčki na žaru, lisičke z jajcem, mešane gobe z rezanci v smetanovi omaki, pa še neka miškulanca z gobami), odlična šarlota, pa jogurtova strjenka in še kakšna reči, vsega se res ne spomnim. Biftek z jurčki in lisičkami recimo je tudi odličen.

Pa tako dobro vino imajo.

Za devet oseb, kompletno kosilo in pijača, smo plačali okoli 200 evrov.

 

Če je že rojstni dan, pa se malo zapeljite s celjskega območja proti MB.

 

 

Na celjskem smo pa enkrat dobro jedli v neki veliki gostilni na vrhu nekega hriba, iz zreškega zdravilišča v hribe smo se zapeljali, pa ne po cesti proti Rogli ampkak nekam drugam. Zelo veliko je vse skupaj, ampak res se ne spomnim imena (vem, da je ob cesti, po kateri se peljemo tja,  odcep - desno - za vas Gorenje, če ta podatek kaj pomaga).

Pa neka gostilna Arzenšek je nekje v Savinjski dolini, če me spomin ne vara?

 

 

Mamamia

mamamia

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

13. okt 2008 12:53

Priporočam Franclna v Zagradu. Majekzmajek

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. okt 2008 14:48

Ja, pri Francl je dobro, samo rezervirajte prej, da ne boste ostali brez mize.

jasna

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

13. okt 2008 15:21

Kaj pa restavracija Sajovic v Preserjih in na Černivcu 902 . Zelo lepa okolica pri obeh in še dobra hrana. M

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

13. okt 2008 15:23

Ob nedeljah ima Francl zaprto! Gostišče Tlačan (Kmetec), pred Celjskim gradom levo; Turistični kmetiji: Vilma Topolšek, Stranice in Govc-Vršnik, Robanov kot.. V vseh primerih pa prej rezervirajte! Lp, Karmen

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. okt 2008 15:41

Tudi prenovljen Hotel Evropa ima dobro in cenovno ugodno ponudbo (kompletno nedeljsko kosilo s sladico, ki jo ni zanemariti, saj so le-te pri njih na dobrem glasu) za (mislim da) 11,99€. katjushka

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

13. okt 2008 17:53

Definitivno pri Sajovic. Mi še nismo bili razočarani. Tudi okolica je čudovita, mi z babico vedno naredimo en krog okoli jezer, je ravno prav. Nazadnje smo jedli hobotnico s podpeke, njami! kaja45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti