Ločevanje živil 90 dni

tema je zaklenjena

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

10. avg 2004 9:33

Alja, pravzaprav sem se maleček zlagala. Danes je moj 16. dan - sadni. Sori. Jem pa prav. Za zajtrk breskve, malica jabolka, kosilo banane, malica breskve, večerja lubenica. Še dobro, da je poletje. Komaj čakam jutri. B dan - boranja. Jamie, ti pa najdi tistega, ki ti je vlomil, in ga obesi za jajca. sissi

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

10. avg 2004 9:40

JamieO, se strinjam s Sissi - najdi, pretepi in obesi za beljakovine... Upam, da nimaš preveč škode na avtu. alja

tinak  

član od: 27.7.2004

sporočila: 22

10. avg 2004 9:47

Dobro jutro vsem skupaj! Jaz sem bolj zaspane sorte in rada doooooooooolllllllllgggoooooo spim :). Alja, knjižice se ti res ne splača kupit. Jaz jo sicer mam-za motivacijo, ampak imam dosti idej kar sama,pa tudi hrane se ne naveličam tako hitro. Če pa rabiš kako idejo,pa povej, ti pretipkam iz knjigice. Danes sem š in bom jedla krompirjeve svaljke in solato--mmmmmmmmmmmmm. zdaj pa grem malo v hribe lazit-lepo počasi :). JamieO,ojej tega pa ti res ne privoščim!!!!!!!! upam,da bodo prijeli barabe. Sicer pa vedi,da se ti bo slabo dejanje poplačalo s tremi dobrimi!!!!!!!!!!!!!!!!! papa

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

10. avg 2004 9:51

Hvala vsem trem za vzpodbudo, čeprav tokrat ni kulinarične narave . Ma, dobil jih ne bodo, ker se dosti ne sekirajo. Škode pa imam za 200 jurjev! Jaz imam danes OH dan in ker že prisilno doma, si bom danes naredila testenine z rukolo ( so že v testu), pa domač paradižnik od tete. Zdajle grem pa malat na platno. Slikam eno tako veliko sončnico, saj ni čudno, ko je pa na nek način povezana s prehrano, ha-ha. Vidim, da ste zadnje čase tukaj gor same hribolazke, kar tako naprej! JamieO

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

10. avg 2004 9:54

Alja, tudi jaz sem v začetku uporabljala Rinine recepte in še sedaj rada pogledam vanje, vendar samo zato, da dobim kakšno idejo, ki jo nato uporabim po svoje. Res pa je na teh straneh zelo veliko receptov, ki so še boljši. JamieO, naj ti ne pokvari dneva ta pripetljaj (saj ti ga je že!), samo, da smo zdravi (tako pač pravijo, da nas tolažijo). Sissi, ti za kosilo nič ne kombiniraš različnih vrst sadja? Jaz ga in tudi pečeno ali dušeno sadje imam zelo rada. Nazadnje sem jedla dušeno hruško z malo ananasa, poslastica, vsaj zame. Sibila

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

10. avg 2004 10:14

Kok sTe pridne z nasveti...se mi prav dobro zdi, da ste mi pripravljene pomagati....zdaj, ko ste vse načitane pa mi povejte, a lahko danes, ko imam škrobni dan jem ajdovo kašo z gobami? HVALA, HVALA....pa en velik cmok vsem... alja

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

10. avg 2004 10:41

Alja, po moje lahko ješ ajdovo kašo (s čimer koli zelenjavnim, tudi z gobami). Pa tudi ričet mislim da gre na Š dan. Sibila, zdaj poleti sadja ne mešam, ker jem samo svežega. Na V dan se ga pa lahko meša. Od prijateljice sem dobila recept za pasulj. Problem je samo v tem, da se ga pripravlja zelooooooo dolgo, še posebej če kuhaš tudi fižol - meni je boljši kot iz konzerve. Je pa tudi zeloooooo dober. Jaz ga pozimi pripravim kakšno soboto, ko imam več časa. Če katero zanima, ga lahko ob priliki natipkam. Gre pa približno takole: skuhaš fižol, ločeno "stenstaš" ogromo čebule (mislim, da 2x količina fižola), nekaj rdečih paprik in pelate. Glede na ogromne količine tenstaš vsaj 1 uro, potem moraš pa še v pečici peči 2-3 ure, da se naredi skorjica. Kateri hribi padejo čez vikend? Mene vleče k Soči. sissi

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

10. avg 2004 10:45

Sissi ti kar natipkaj recept. Jaz zdaj jem prebranec od Ete, pa je tudi dober. Če ga delam sama,tudi zelo dolgo traja. Pasulj pa najbrž potem tudi lahko daš v skrinjo ane? Ko tako pišete o hribih imam kar slabo vest. jaz sem pa čisto blizu hribov doma, pa me nikoli gor ne vleče. Jaz sem bolj vodni tip, bi bila najraje stalno ob morju pa jezerih... alja

dragana  

član od: 14.6.2004

sporočila: 18

10. avg 2004 17:12

pozdravljene drage moje! Name ste verjetno ze vse pozabile ko pa sem tako dolgo pocitnikovala - skoraj cel mesec! gresila sem in sem se tudi zredila ampak kaj naj ko pa je domace vino tako dobro... odlocila sem se da se za teh nekaj kilc(beri 2kg) ze nebom sekirala saj jutri ponovno zacnem z B dnevom. naj se omenim da sem vas pogresala in da bom sedaj ponovno potrebovala vaso vzpodbudo. cao pa pridne bodte!

tinci  

član od: 12.7.2004

sporočila: 43

10. avg 2004 19:29

Jaz imam pa zdejle tako slaaaaaabo vest, da je groza... Moram kr mal pisat... Imam sadni dan pa sem se zdajle tako najedla mešanih oreščkov, da je groza. Sem še v službi in ko pridem domov grem sigurno na rolarje ali pa na orbitrek, da vsaj kakšen orešček pokurim. Tolažim se vsaj s tem, da imajo prave maščobe... Joj, mogla sem pojamrat, da mi bo vsaj malo lažje... Pozdravček! Tinci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti