Zdravi prigrizki za fešto triletnikov

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

tema odprta - 1. okt 2008 8:34 | ogledi: 16.162 | odgovori: 22

Pozdravljeni,

prosila bi vas za malo pomoči. V nedeljo sestra pripravlja fešto za njenega triletnika. Tam bo kakšnih deset približno enako starih otrok skupaj s starši.

Prosila bi vas za kakšno idejo, kaj jim pripraviti za jest. Jasno, imajo najraje pomfri in čokolado:)

Ampak bi bilo fino, kaj takega, da se ne packa, da ni sladko in da ni npr. pica. Da ne bo kakšnih motenj v malih trebuščkih.

Malo sva že razmišljali, da bi jim dala suho sadje in suhe piškote, pa jabolka. Pa npr. kruh in sir, narezano papriko. Torta seveda bo (nutelina:)

Lepo vas prosim za kakšno idejo, ali pa če ste o tem že razpravljali, kakšen link.

LP, Janina.

JaninaC

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

1. okt 2008 8:38

Poglej recepte od katke lopatke - fantastične ideje za malčke. Nazadnje sem včeraj gledala ene njene toast rolice s tuno in olivo. Začetnica

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

1. okt 2008 9:02

Ja, kot pravi Začetnica naredi razne rolice. LAhko narediš kvašeno testo, lahko pa vzameš tudi listnato testo, ta se sicer bolj drobi, ampak po zabavi triletnikov itak sledi generalna . Zvaljaj na tanko, namaži s kečapom, dodaš salamo... Lahko narediš samo sirovo verzijo (sir + kisla smetana)... Potem to zviješ v manjšo rolado in narežeš na 1 cm rezine, spečeš in dobiš slane polžke različnih okusov. LP pujsek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. okt 2008 9:28

mini sendvički mini hrenavke v testu (ni ravno strašno zdravo, strupeno pa tudi ni;) mini slani mafini (super, ker se ne packa, lahko so zelo zdravi, niso mastni, pa vsak lahko prime celega v roko in teče z njim) grisini in picosi (domači, oba recepta sem že dala v bazo, po mojih izkušnjah jih imajo otroci zelo radi) mini potičke - slane ali sladke mini štrukeljčki Za razne druge ideje pa poglej še pod canapeje, finger food, tapas, meze... To so vse mali zalogajčki, ki se postrežejo kot prigrizek k pijači in so ravno prave velikosti za male otroške rokice. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. okt 2008 9:28

No, sem bila v soboto da rojstnem dnevu dveletnika in so bili tam otroci do 5 let. Toast rolic in teh polžkov iz listnatega testa se niso niti pritaknili :) Tudi sadja in sira niso jedli (je več za nas ostalo, haha) So pa radi jedli s pršutom ovite grisine, ter potem smo jim nasuli čipse in palčke, seveda pa nutelino torto. Je bilo čisto zadosti. Ne bi komplicirala... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

1. okt 2008 9:56

Ja ... se lahko še tako trudiš, otroci imajo čisto svoje finte. Tudi jaz sem bila v soboto na enem takem res obilnem pikniku (starši in otroci od 5-10 let). Pustimo, kaj smo jedli odrasli (ker so nas gostitelji res zelo pocrkljali). Otroci so jedli: navaden bel kruh, sem in tja je kdo piknil kak košček suhe salame, najbolj so izginjali vseh sort bomboni - softi, žele, frufru.... Od mesa je samo sem in tja kakšen vzel košček na žaru pečenega piščanca. Nekaj (3-4 od 20 otrok) jih je pojedlo krožnik pašte s tuno. Ja pa torto so tudi jedli v glavnem vsi. In to je bilo to.. V glavnem gredo čipsi, palčke, smokiji, sploh pri otrocih, ki doma tega nimajo (oz. so starši proti). Pa od enkratne doze junk fooda ne bo nikogar konec. Za triletnike pa res vprašanje kaj-- lahko narediš kaj zdravega, pa ne bo noben jedel. Po moje res bolj v stilu grisinov ali česa podobnega, kaki rogljički iz kvašenega testa s sirom... V glavnem je otrokom hrana deveta briga na rojstnih dneh, edino torto spackajo po krožnikih in to je to. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. okt 2008 10:31

Ja, jaz sem tudi tega mnenja, da daj otrokom tisto, kar imajo radi, z vzgojo o zdravi prehrani pa se bojo starši trudili doma. Taki otroci ponavadi pojejo zelo malo, sploh če jih je veliko na kupu, je bolj zanimivo vse drugo kot hrana. Čisto zadostuje, če pripraviš kakšne piškote, grisine, palčke zraven pa lahko ponudiš skledo sadja, narezanega na večje kose. Za starše lahko pripraviš kakšne obložene kruhke, že omenjene roladice, več vrst kruha (to se sploh vsem zdi imenitno), pa kako sočno pecivo. matilda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. okt 2008 10:35

Meni zdrava prehrana in triletniki nekako ne pašeta skupaj.

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. okt 2008 10:44

Vsekakor mora "fejst" zgledat, če okrasiš sendvičke v obliki obrazov, živali... je večja verjetnost, da jih bojo vzeli. Če delaš piknik, lahko na palčke daš kruhovo testo, da ga spečejo na žaru in bo večini to dogajalo - tudi če krušno testo ni belo ampak polnozrnato, koruzno, ajdovo... Če narediš kruhke, naj bojo zanimivih oblik, mafine okrasi (tudi slane lahko okrasiš s kakim sirnim namazom in zelenjavo in sirom, narezanim na razne oblike)... pa tule boš našla veliko zanimivih idej: http://www.marthastewart.com/kids Veri

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. okt 2008 11:03

JaninaC, glede na skupno (vsaj) 22 fešt, kolikor smo jih pri nas pripravili ob rojstnih dnevih naših dveh otrok, ti iz izkušenj povem, da......... za otroke pridejo najbolj v poštev Verini predlogi + krekerji z raznimi namazi + palačinke, zvite in narezane na krajše "roladice" + toast z namazom iz sira, jajca, kisle smetane, šunke popečen v pečici in podobno. Škoda je pretiranega truda, ker otroci....so pač otroci, najbolj zabavno je nabasati v usta pest čipsa in kos čokolade, pa naprej v akcijo. (Saj konec koncev tudi mi odrasli za praznike jemo "prepovedane" stvari, a ne.) Če se želita izogniti nezdravim rečem, naj na mizi ne bo polne sklede bombonov, ker bodo sicer jedli samo to, ostalega pa skoraj nič. Jaz sem večkrat pripravila "vstopnico" za rojstni dan, to je zgledalo tako: Pripravili smo toliko lizik ali čigumov s tatujem ali majhnih čokoladic, kolikor je bilo otrok, gor pritrdili listek z datumom in slavljenčevim imenom, potem pa je slavljenec vsakemu gostu podaril to "vstopnico" in zabava se je pričela. Otroci so dobili svojo dozo cukra, pa tudi starši, ki ne dovolijo sladkarij, so bili čisto zadovoljni, ker njihov otrok ni celo popoldne jedel samo bombonov. Aja, pa še to, pri nas doma za vsak dan nikoli ne kupujemo Frucov, Kole in takih reči - za rojstni dan pa je vse to dovoljeno. In v zadnjem času je najbolj popularna "voda z okusom". Enako velja za čips, smoki in kokice: Zdrave prigrizke pa postrezi staršem - bodo zadovoljni. mamaF - Mojca

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. okt 2008 11:24

Veliko sadja, grisini, muffini, obloženi kruhki in roladice po predlogu predhodnic. Najpametneje pa je res - bombonov naj ne bo na mizi

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti