Sladkorni bolnik

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

tema odprta - 9. sep 2008 12:24 | ogledi: 3.179 | odgovori: 4

Zanima me kakšna je prehrana za sladkornega bolnika, ker drugi teden dobim strica, na obisk, ki ima sladkorno bolezen. Pa me zanima, kaj lahko pripravim zanj za zajterk, malico ,kosilo in večerjo.

Prosim za pomoč.

Hvala.

kf

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2008 14:07

http://www.diabetes.si Sicer je pa ravnokar izšla knjiga receptov za diabetike (je na strani)....upam, da bo kmalu tudi v knjižnicah, drugače pa poglej pod Arhiv receptov. Vendelina jr.

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

9. sep 2008 14:48

Zdi se mi da boš največ in najbolj prav naredila če vprašaš strica,ker zdaj niso več v rabi tako rigorozne diete važno je da živila ne vsebujejo preveč maščob,važno je da upoštevaš glikemičen indeks živil.Seveda je pa tudi razlika ali je stric na insulinu,ali samo na tabletih ali pa je samo na dieti. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. sep 2008 19:44

Se strinjam, najbolje bo kar strica vprašati. Imajo diabetiki zdaj precej proste roke, če imajo urejen sladkor.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti