Ferrero rocher

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

25. avg 2008 14:07

majdi je napisal/a:

Zato ker jih poleti ne delajo, ker se hitro topijo. mogoče bojo spet v jeseni in pozimi.

Majda
To mi ni niti malo logično, saj so trgovine klimatizirane, prav tako tovornjaki, ki bi tako blago pripeljali. Poleg tega pa v Italiji dobiš take in drugačne čokolatine 365 oz. 366 dni na leto. Pa tudi v Italiji imajo poletja macadamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. avg 2008 14:21

Jaz sem pa že bla tak jezna, ker kinderjajčk ni blo nikjer!!! Začetnica

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

25. avg 2008 14:32

Hmm... zanimivo, da se Lindt (ki po kvaliteti najbrž prekaša Fererro) ne odloči za tak ukrep in čokoladne izdelke umakne iz proizvodnje. Klea

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

25. avg 2008 15:06

macadamia to pa ni res..."ostanke" pač čez poletje prodajajo...poglej na škatlici boš videla kdaj so bili proizvedeni. ycrna

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

25. avg 2008 17:26

To, da Ferrero preneha s proizvodnjo izdelkov na bazi čokolade v poznih spomladanskih mesecih in jih celo poletje ne proizvaja (mislim, da je izjema le Nutella in čokoladni izdelki iz hladilnika) je že stara resnica. Če ste mogoče opazili, so takrat tudi akcijske prodaje teh izdelkov, ker jih želijo še pravočasno pospravit s polic. Iz centralnega skladišča zastopnikov Ferrero v določeni državi, pride takrat v trgovine vsa zaloga, ki jo imajo v skladišču, toliko čokoladnih Ferrero izdelkov, kot recimo ob Božiču! Čokoladne dobrote začnejo nato izdelovat šele jeseni. To mi je že cca. 10 let nazaj zaupal en zastopnik za Ferrero, ko sem še kot študentka delala v takratnem Free Shopu. Mijan

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

25. avg 2008 18:16

Da Mijan, prav imaš. Vso zalogo spomladi razprodajo, tako se jim na jesen ni potrebno ubadati s starimi roki, poleti je pa itak feragosto za Italijane in imajo proizvodnjo temu primerno organizirano. Vsako leto je tako: čez poletje ni možno kupiti večine izdelkov Ferrero , kamor spadajo tudi Kinder jajčka. Na jesen pa vse sveže, direktno iz proizvodnje. pi.kica

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

15. jun 2010 12:42

Naj se navežem kar na to temo. Iščem uvoznika, posrednika za izdelke Kinder Surprise. Najdi.si in rumene strani podatka niso "izbrskale". Na deklaraciji ni navedenega, ker smo v EU. Iščem pa pravzaprav ta izdelek (http://www.mojalbum.com/lili2006/ferrero-rocher/foto/ ). Jih je kdo morda opazil? Kje? Zanima me samo toliko ali jih prodajajo pri nas, četudi trenutno niso v prodaji zaradi letnega časa. Iščem za zbiratelja iz tujine, ki bi rad imel v svoji zbirki slovensko izdajo. Iskala sem jih v malih in velikih trgovinah (Mer,Mull). paulinne

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. jun 2010 14:15

Paulinne, to o poletnem času moram pa reči, da je prava neumnost. Ker če bi bilo toplo vreme vzrok za neprodajo takšne in drugačne čokolade, kot Fererro Rocher ali karkoli v obliki kinderlade, in seveda ostale čokoladne robe, se pri nas skoraj pol leta ne bi dobile! Pasja vročina se začne nekje maja in čokolado podajajo v takorekoč vseh trgovinah. Zakaj vem? Ker imam Fererro Rocher z redkimi presledki vedno na zalogi, poleti, pozimi, spomladi, jeseni. 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 15. 2010 15:02

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

15. jun 2010 14:54

Za čokoladna jajčka, po katerih sprašuješ, ne vem, kje bi jih lahko dobila, je pa res da Ferrero Rocher čokolatinov čez poletje pri sosedu ne prodajajo. Za ostale slovenske trgovce ne vem, ker jih sicer kupujem v bližnji Italiji (tako da to ni nobena neumnost - če se navežem na Vanjin post. Pa brez zamere). lp, AA Amanda Angelic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti