Heinz - baked beans, kje?

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

21. avg 2008 21:24

hmmm, še vedno sem bolj za stari dobri prebranec Urša

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

21. avg 2008 21:37

sodeč po teh slikah z linka se takle fižol dobi tudi pri nas in sicer v Intersparu. Ni sicer od Heinza, je od nekega grškega proizvajalca, konzerva pa ima obliko, ki spominja na skledo za muslije. In je zelo okusen ! ( pa ne za zajtrk ) pi.kica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. avg 2008 21:42

Križana gora, kakšen zajtrk? A je to tudi pikantno? Mater, ne vem, če ne bom probala, pa če me pol dol s stola vrže od p.....in smradu.

Pa je varno tole za zajtrk?

Kyara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. avg 2008 22:00

Punce, nič se čudit, tole je v Angliji nekaj čisto normalnega, kot da si zjutraj umiješ zobe...Zraven pa jajca in klobasice. Pač drug način življenja, druge navade, tradicija...druga kultura. Njim je čudno, da gresta pri nas marmelada in nož skupaj, ker oni za to uporabljajo žličko. Pa zraven "pohanega" mesa nujno kos kruha s (slanim) maslom. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

21. avg 2008 23:13

Jooooj, kakšne lušte ste mi naredile s tem fižolom! Jaz sem ga pri nas povsod iskala, pa nikjer našla. Pi.kica hvala za namig, da naj bi se nekaj podobnega dobilo v Intersparu. Bom kupila ob priliki in upala, da je dober, ker tisti od Heinza je zakon sara

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

22. avg 2008 0:41

Kyara, ne ni pikanten in je (proti pričakovanjem ) celo zlo v redu - Čeprav meni tudi ni najbolj sedu za zajtrk. Me prav zanima, kakšen je ta, ki ga omenjate, če je kej podoben tistmu od Heinza - bo treba sprobat... Drugač pa tud Angleži, vsaj po mojih izkušnjah, tega ne jejo glih vsak dan in je "normalen" angleški zajtrk nekaj v stilu kosmiči in toast, pa seveda čaj zraven, tole pa pride bolj v poštev za kakšen "brunch" (beri: ko - zaradi takih al drugačnih razlogov - pozno vstaneš in maš pol zajtrk in kosilo v enem) Volkica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. avg 2008 6:48

Pred leti sem bila v Oxfordu in vsak dan je biul za (samopostrežni) zajtrk tudi tak fižol, pa klobasice, paradižnikovi pelati, pečena slanina. res je, da tudi kosmiči, toast, marmelad, sadje in jogurt. Aja, pa pečena jajaca. Slednje in paradižnik sem ene 2x jedla, fižola in klobas pač nikoli.... Ja, drugi kraji, drugi običaji.....

Upam, da navdušenec iz prvega posta tudi sicer pri nas redno zajtrkuje.... Sicer pa, glede na tople malice (še skoraj zjutraj) po novem v srednjih šolah, bo naša mladež kmalu skoraj na istem! .....

rimljanka - zasebno mnenje

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

22. avg 2008 7:56

Hmmmm....zelo zdrav zajtrk ! mišika

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. avg 2008 8:34

Hvala, hvala. Mi ga bodo naši sodelavci Korošci prinesli iz Avstrije. No, moj podmladek tega itak ne bo za zajtrk jedel, ampak za kosilo. Je pa čisto navdušen..sploh, kar diši po paradižniku. Glede toplih malic v srednji šoli pa ... no comment. V naši Gimnaziji itak nimajo prostora in bodo morali, kljub temu, da je zaprta šola, hodit jest ven, kar bo podaljšalo odsotnost od doma še za eno uro. Pa potem ne bo vlaka za domov, pa še ena ura. Pa baje pouk popoldne ... Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti