Škatla za kruh

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

tema odprta - 28. jul 2008 18:12 | ogledi: 5.074 | odgovori: 35

pozdravljeni!

Potrebujem škatlo za shranjevanje kruha, pa ne tistih lesenih variant za na pult. V mislih imam plastično. Mi lahko priporočite kakšnega proizvajalca.?

Pred leti je imel Tupperware eno varianto. Morda kdo ve, ali še obstaja in kakšna je cena?

Hvala.

nat75

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

28. jul 2008 20:26

Tupperware škatla še obstaja, jaz imam novejši model, a je ne priporočam. Kruh v njej zelo hitro splesni. Nekje sem zasledila, da bi nekako morala zračiti kruh, pa škatlo odpirati... normalna uporaba cca 2x na dan ni dovolj. Tako sedaj uporabljam odkrito škadlo, pokrov pa imam odprt pod njo. Samo - kje je potem smisel škatle, če jo uporabljaš brez pokrova. Ko dobim kaj boljšega, kak čeden košek ali kaj takega, jo bom zamenjala in škatlo uporabljala za kaj drugega. Aja - nimam take, kot je na zgornjem linku ampak starejšo. ines Sporočilo je spremenil(a) ines dne 28. jul 2008 20:44:06

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

28. jul 2008 20:26

Jaz imam tako ,kot je fakin dala link.Nam je dobra,pa še desko ima za rezanje kruha,Je pa draga,ampak ker je bila darilo ,sem si jo privoščila lp goga

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

28. jul 2008 20:31

Kontaktiraj Jamoni na ZS pa ti bo poslala ponudbo, če želiš Tupperware. Jaz jo imam in je ne dam iz kuhinje. Lepo pa radi se imejmo ursa40

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

28. jul 2008 21:57

Tud jaz imam tupperwarw posodo za kruh,pa mi nič ne splesni.Odprem jo če ne jemo kruha 1x pa je čisto dovolj.Tudi jaz jo ne dam iz kuhinje. Ines operi posodo s kisovo vodo in jo popolnoma osuši,mogoče bo pomagalo.Nekateri tudi pravijo da jo dajo za nekaj časa v skrinjo.Poizkusi,poslabšati stvari ne moreš. Lp. bojči

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

28. jul 2008 22:00

bojči je napisal/a:
Tud jaz imam tupperwarw posodo za kruh,pa mi nič ne splesni.Odprem jo če ne jemo kruha 1x pa je čisto dovolj.Tudi jaz jo ne dam iz kuhinje. Ines operi posodo s kisovo vodo in jo popolnoma osuši,mogoče bo pomagalo.Nekateri tudi pravijo da jo dajo za nekaj časa v skrinjo.Poizkusi,poslabšati stvari ne moreš. Lp. bojči
Tudi js delam vse takopa ni nobenih problemov. :) maserka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. jul 2008 22:10

ines--. Tako sedaj uporabljam odkrito škadlo, pokrov pa imam odprt pod njo. Samo - kje je potem smisel škatle, če jo uporabljaš brez pokrova. Ko dobim kaj boljšega, kak čeden košek ali kaj takega, jo bom zamenjala in škatlo uporabljala za kaj drugega. Sporočilo je spremenil(a) ines dne 28. jul 2008 20:44:06
Haha.Pri vas je pa isto,kot pri nas.Imamo tupperwarjevo,odkrito (tisto,nagravžno rumene barve) pa ponavadi kruh v vrečki :D Roncolino

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. jul 2008 22:34

Mi pa imamo obe verziji- to z linka !in tist rumeno, pa smo z obema zadovoljni. Kruh dolgo ostane svež in nič ne plesni. Super zadevci, res []

Lep dan in veliko se smejte

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jul 2008 5:06

Tudi mi imamo že celo desetletje kruh v TW škatli, pokriti in ni nobenih problemov. Redno je potrebno odstranjevati drobtinice, vsak dan 1x odpreti in pozdraviti kruh če ga ne rabite, pa seveda i 1x na mesec oprati normalno in splakniti s kisovo vodo, dobro posušiti in to je to. Kruh sigurno ne splesni. Aja, pa topel kruh ne smeš pospraviti noter. Kyara

Ivica  

član od: 5.2.2006

sporočila: 12

29. jul 2008 7:28

Imamo TW posodo za kruh modre barve že kar nekaj let, pa moram reči, da je kaj prav dosti nismo uporabljali. Kruh v njej res nekako ne zdrži prav dolgo, kjub zračenju..., ne vem...Kruh pečem doma v kruhomatu, ohlajenega in narezanega dam v 3 kg vrečko za živila in shranim v posebej, za kruh namenjen kuhinjski element. lep pozdrav ivica Ivica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti