Plačni razredi

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

21. avg 2008 22:51

Se pa strinjam z MMIIKKII, da menja službo in jo poišče nekje na šoli ali v sociali, kot slišim, bodo imeli stašno povišanje že sedaj visokih plač, zato mi je žal, da nisem svoja otroka usmerila v te študije in ne v naravoslovje, saj v znanosti kljub zatrjevanju vlade in že bivšega ministra za znanost manjka kadrov in je nujno podpreti ta študijiu. Ko pa slišiš 15% znižanje plače, pa bolje da ne vesta ker bosta študij zamenjala. Upam samo, da bo Virantova inšpekcija preverila ali so enaka dela enako plačana tako v Ljubljani kot v Metliki in to čimprej, če ne, jo bo treba pa poklicati. rezika

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

22. avg 2008 7:38

Problem v javnem sektorju je tudi napredovanje. Napredovanje je lahko dvojno, saj uradniki napredujejo vertikalno v višji naziv (npr. svetovalec III v svetovalec II in svetovalec I) in horizontalno (npr. iz 35. v 36. razred). Napredovanja so po novem pravilnku odvisna od uspešnosti. Ocenjuje neposredno nadrejeni. Kaj se lahko zgodi? Vodstveni kader je praviloma nastavljen po politični linini in ni gotovo, da imajo vedno tudi znanje za svoje področje. Če si svojemu nadrejenemu zelo pokoren, če si mu še po političnemu prepričanju blizu, ni več pomembno, ali si uspešen in produktiven. Ocenjen si z oceno odlično in napredovanje ne uide. Tukaj se mi zdi, se lahko pojavi še največ krivic. Naziv, ki ga imaš, odneseš s seboj v drugo službo v javni upravi. In če so bili zgornji pogoji "izpolnjeni", dobiš npr. naziv svetovalec I. Ta naziv neseš v drugo službo, kjer je vodja bolj "strog" in ljudje niso napredovali kar zlahka. In potem pride na delovno mesto nekdo z nazivom svetovalec I, vsi, ki tam že delajo, pa isto delo opravljajo v nazivu svetovalec III, ker pač niso napredovali. In veselo uvajajo v delo novinca, ki ima višji naziv in novega dela čisto nič ne pozna. Narobe je to, da je naziv osebni status, čeprav bi bilo po mojem pravičneješe, če bi bilo napredovanje vezano na delovno mesto. Logika pa taka, a ne? zoja2

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. avg 2008 7:45

miikkii, pri nas so imeli nekateri strokovni sodelavci (z diplomo) enake plače kot znanstveni sodelavci (z doktoratom). Ti bodo sedaj na slabšem. Nisem prepričana, da so imeli v sociali dobre plače. Prijateljica (mag., dela s problematičnimi mladostniki, na teren hodi s policajem) dobi 900 evrov neto. To se mi ne zdi veliko. mimika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. avg 2008 8:23

Moje mnenje pa je, da je stokanje okrog majhnih plač in krivic, ki se dogajajo, če je delavec priklopljen na državne jasli, čisto odveč metanje energije preč... Le zakaj morate oz. kdo vas sili z univerzitetno izobrazbo in celo z akademskimi nazivi čakati na "mizerijo" od plače 5. v mesecu? Poiščite si službo v gospodarstvu, odprite svojo firmo.... Je že res, da se v teh primerih delovnik ne konča ob 15 uri, ko izklopiš uro, je pa ponavadi delo konkretno nagrajeno oz. če delaš v lastni firmi, ti kapne toliko, kot narediš. V tako velikem aparatu, kot je država, pa človek ne more pričakovati neke strašne pravice oz., kot je že ena napisala: osnova se ve, kakšna je, ostalo pa je odvisno od nadrejenega. Ker pa večini "šefovstvo" kar hitro stopi v glavo, je tam potem premalo prostora za pravičnost do vseh enako, da ne rečem še kaj o svinjariji, če je vmes tudi kakršnakoli politična barva.

Ognjič

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

22. avg 2008 8:32

Ognjič, načeloma se strinjam s tabo, ampak tudi v JU mora nekdo delat, če verjameš ali ne. To, da se hodi domov ob 15. uri pa kar pozabi. Vsaj pri nas ni tako. Delo mora biti narejeno in nikogar ne briga, da moraš še po otroka v vrtec, šolo, da imaš mogoče tudi popoldne obveznosti, ampak moraš ostati in delo narediti. Lahko načeloma koristimo ure, ampak jih žal največkrat nimaš kdaj, z redkimi izjemami seveda. Nekateri ste pa res zelo negativno nastrojeni proti javnim uslužbencem. Poznam kar nekaj ljudi iz privat sektorja, ki nonstop šinfajo čez nas, pa je nato šla ena izmed teh v javno službo in jo je prej kot v enem letu zapustila. Razlog: ni vse zlato kar se sveti, saj je ženska spoznala, da mora za bistveno manjšo plačo ravno tako delati kot je pri svojem možu privatniku, ženska pa je pričakovala, da bo cele dneve lahko le kofetkala in mogoče nekaj malega naredila za službo. Kako se je že glasil opevani stavek: JOK BRATE, ODPADE! mojcca

mmiikkii  

član od: 5.12.2002

sporočila: 56

22. avg 2008 8:33

mimika, jaz govorim samo zase in za osebe za katere vem konkretne podatke o plačah (sodelavci). Jaz imam samo diplomo, pa sem bila daleč za nekom z doktoratom. Sodelavka s šesto stopnjo je po novem pristala šest razredov nižje, pa je imela do sedaj 1200€ (seveda bruto), kar sem mi tudi ne zdi veliko, glede na del. mesto. Strinjam se, da je za delo, ki ga opravlja tvoja prijateljica premalo plačana.

Za vsako delovno mesto, ki prinese določene nevarnosti za zaposlenega, bi morali imeti nek dodatek. Sedaj, po novi pogodbi, imajo dodatek samo tisti, ki delajo z ionizirajočem sevanjem in citostatiki. En člen nižje, pa so opisani še dodatki za policaje,...vzgojiteljice,...učiteljice.....Ne vem, meni se zdi to zelo nepravično. Za odpoved se nisem odločila, ker ne bom dobila povišane plače, temveč zato, ker se mi zdi nesmiselno, da tvegam svoje zdravje, ob tem pa mi vlada pravi, da to ni nič vredno. Imam srečo, da je moj profil kar iskan. V javnem sektorju sem vztrajala tako dolgo, ker sem želela končati podiplomca in imeti še enega otročka. Kar se tiče teh pogojev, pa je tu za to resnično preskrbljeno.

m.m.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. avg 2008 8:48

Da povem še svoje mnenje.. Dejstvo je, da plač niso izravnali in so nas, vsaj nekatere državne službe, pripeljali zopet žejne čez vodo.. Če za primerjavo povem, da sta dva inšpektorja v isti državni službi, z istimi leti delovne dobe, na enakem delovnem mestu (samo v drugi enoti) uvrščena 4 razrede narazen, pove vse. Če bi pa primerjali inšpektorje še v drugih organih, pa sploh ni, da bi človek izgubljal besede. Žal.... Tko da... saj ne, da bi kaj veliko pričakovali. Smo že predolgo v tem štosu.. Ampak ne pa da se hvalijo in lažejo, kako so vse lepo pošlihtali.. In seveda, septembra, pred volitvami, bo plača malo boljša, kao s poračuni, potem pa mizerija naprej.. Tina

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

22. avg 2008 8:49

Delam v domu za ostarelem torej spadam pod javni sektor.Naše plače so zelo slabe,saj skupaj z vsemi dodatki nanesejo nekaj nad 500€ za moje delovno mesto.Več dobijo zdravstveni tehnik,vendar večina pod1000€.Osnovo so nam sedaj sicer dvignili se pa je začelo govoriti,da nam bodo zmanjšali nedeljske,nočne in praznične dodatke.Če vse to res bo bolje iti nekam za čistilko,kot pa delati nekaj kar sploh ni pošteno plačano.Naše delo je namreč zelo težko psihično in fizično.Družin a trpi,saj se mora vse prilagajati nam.Sama delam že en mesec neprekinjeno brez eneg prostega dne.Vmes sem bila tudi po cele dneve,sama z študentom na 22 ljudi,kar je proti vsem normativom.Če bi pa kdo kaj prijavil bi pa itak vse štimalo,saj zna naše vodstvo vse lepo prikriti. chappy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. avg 2008 8:56

mojcca je napisal/a:
Nekateri ste pa res zelo negativno nastrojeni proti javnim uslužbencem. mojcca

Jaz nisem nič negativno nastrojena proti javnim uslužbencem, bi to tudi grdo zgledalo glede na to, da je precej mojih bližnjih tam zaposlenih. Je pa moje mnenje, da bi ob hudem pomanjkanju kadrov tudi določevalci vaših plač drugače razmišljali.

Bi pa rekla, da udobje v javni službi tudi nekaj odtehta (sicer ne bi moj partner tam visel, ampak bi se spravil v gospodarstvo, kjer bi glede na izobrazbo, precej iskano v naših krajih, prejel še vsaj 1/2 svoje sedanje colenge).

Ognjič

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. avg 2008 9:17

Oj, Ognjič... Ti bom že dala udobje Kaj pa jaz, pa tvoj bratec Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti