Šivalni stroj

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

5. avg 2008 21:44

No tudi jaz imam Ružo, staro krepko čez 20 let - prvi model, ki je prišel na tržišče. Ob nakupu je bila totalno "razštelana". Poklicala sem servis, serviser jo je zelo natančno nastavil, se spomnim, da mu je vzelo kar precej časa. Ampak potem je šivala non stop, vse živo.Skratka, zelo zadovoljna.

 

Tanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2008 21:54

Sama poznam nekaj lastnic Ruže, pa imam občutek, da nobena ni bila prav zadovljna, čeprav je bil to Bagatov najdražji model. Ob tem sem se spomnila, da sem vprašala, kam so šle pa tiste stare, ki so jih vzeli staro za novo. Servisirali so jih in prodali v tretji svet.

Vsem svetujem, da se za serviserja Bagat obrnete na podjetje Lango ( Elna), kjer bodo dali informacijo, kdo in kje vam bo servis opravil. Vem, da se tega servisiranja lotijo tudi domači mehaniki, ki pa tega znanja žal nimajo.

Sem pa našla en prospekt z lanskega Celjskega sejma in tisti moj bodoči  (stroj)je stal 1.980 €.

Glede funkcij običajnih strojev pa naj povem, da sem v 35 letih šivanja šele pred tremi leti prvič uporabila šablono za vezenine, ki jih je kakih 20. Je pa odlična avtomatska izdelava gumbnice: nastavljaš poseben gumb po pozicijah in so lepe. Si pa želim tačko za šivanje zadrg. .

F r i n a

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

6. avg 2008 11:03

Mambica, jeans hlače se da sešit, problem nastane pri šivanju zadrge (tam gor kjer je pas). Čez 4 plasti jeansa plus centilin pa ne potegne. Edina mašina, ki je to naredila brez problema (vsaj kar sem jih jaz preizkusila, lahko, da so te novejše boljše), je bila tista stara od babice, ki ima pogon še na noge, pa industrijska. Imam to srečo, da je sosed tapetnik, tako, da grem tiste tri šive naredit k njemu. Lep dan še naprej, trlica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. avg 2008 20:20

Imam eno vprašanje: kaj pomeni izraz "kveč faltna". Izraz izvira iz Maribora in mi v desetih letih ni uspelo ugotoviti, kaj to je.

F r i n a

desiree_  

član od: 1.2.2013

sporočila: 1

26. jun 2013 15:06

Pozdravljeni, zanima me zakaj mi trga nit ko šivam z elastičnim cvernom v čolničku?

 

Lp

desiree_

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. jun 2013 21:43

A si nastavila ustrezne napetosti?

Meni to vzame precej časa, da najdem ustrezno zgoraj in spodaj.

marjja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jun 2013 10:11

Frina,

google najde tole:

https://www.google.si/search?q=quetschfalte&cli

Mislim, da boš bolje kot dolge razlage razumela par slikic - saj ni nič posebnega, ampak tale izraz pa tudi jaz pvič slišim (pa izviram iz Maribora in šivam tudi kolikor toliko - le s strokovnimi izrazi si nisem najbolj na ti).



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 30. 2013 10:12

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

30. jun 2013 10:34

Kdor čaka, dočaka.

, kak leta hitro teko. 

Johanna

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jun 2013 10:41

hihihi, Johanna, prav imaš - nisem pogledala datuma, par dni nazaj je bila odprta ena tema o šivalnih strojih, pa sploh nisem opazila, da ni ista. Frina se je najbrž vmes že sama dokopala do odgovora, saj je dovolj brihtna, od danes dalje pa tudi jaz v teoriji vem, kaj je Quetschfalte, čeprav sem jih v praksi dala že kar nekaj skozi. Enkrat vse prav pride, če ne enemu, pa drugemu.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti