Zagreb - javni potniški prevoz

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

tema odprta - 16. jul 2008 18:15 | ogledi: 4.081 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

V kratkem se z vlakom odpravljam v Zagreb na ogled tamkajšnjega zoološkega vrta. Ker bom svojo pot z vlakom končal na glavnem kolodvoru, ZOO pa je na Maksimiru, bom tjakaj pot nadaljeval s tramvajem.

Sedaj pa se obračam na Vas kulinarike z vprašanjem, če kdo ve, kako tam deluje mestni promet (linije od kolokvora do Maksimira sem našel). Predvsem me zanima, če veste, ali je potrebno karto kupiti prej ali se jo lahko na tramvaju ter ali se na tramvaju kaj omenjajo postaje (tako kot v Lj na LPP avtobusih).

Vsem že vnaprej hvala.

planet_food

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. jul 2008 3:00

Odvisno je od tega ali se pelješ z novim ali starim tramvajem, na novejših se postaje omenjajo (je tako kot pri nas). Karto kupiš v kioskih, je ne moreš na tramvaju, ker jo tudi sam preluknjaš v avtomatu, velja pa mislim da 90 minut za vse tramvaje, ki jih zamenjaš v tem času (čas veljave piše tudi na karti). Itak ne vstopaš samo mimo voznika, tako kot pri nas, ampak na vseh vratih in nato stopiš do avtomata in preluknjaš karto. Sigurno pelje tramvaj od železniške do Maksimira. Karto za tramvaj kupiš kar lepo v kiosku na postaji, takoj ko prideš iz vlaka in tam boš izvedel tudi številko. Sicer pa lahko za vse informacije kontaktiraš kuharco37 na ZS, je šla z vlakom v ZG in nato v ZOO. Tudi sama redno obiskujem ZG z vlakom in uporabljam tudi javni prevoz, vendar v ZOO sem bila mesec nazaj z avtom. Pa še zelo razočarana nad njim (bila sem prvič). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2008 8:19

Poslušaj, v vsaki knjigarni v SLo, ki da kaj nase, prodajajo tudi zemljevide in tako tudi zemljevid ZG mesta. Jaz sem svojo ZG mapo sicer kupila v Lj. Zdaj, če ti manever nakupa zemljevida za Zagreb ne uspe že v Sloveniji, jo pa kupi na ZG kolodvoru. Sicer pa je čisto fajn tudi malo pešakirati po ZG, je lepo mesto. In iti peš naravnost na sever od glavnega kolodvora mimo Tomislavovega trga in potem pičiš na naslednji trg s parkom, ki se mu reče Zrinjevac in potem od Zrinjevca gor po Petrinjski do Jelačičevega trga. In tam je pri Manduševcu in Gradski kavani tudi ena velika tabla, kjer je velik zemljevid mesta, vključno s progami travaja. In tam je tudi precej prog, ker tam vsi prestopajo. Skratka, se ti na Jelačiču postaviš na južni del, da te tramvaj pelje na vzhodno smer in te bo peljal po Zvonimirovi ulici-Kvaternikov trg-Maksimir. Od Glavnega kolodvora do Jelačič placa je pešaka točno toliko, kot če bi šel iz Lj kolodvora pešaka do Prešerca - kar človek zmore, pa še simpatična pot je. Vendelina jr.

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

17. jul 2008 10:28

Ja,če imaš čas,je lepo hoditi do tja,čeprav se nahodiš potem v živalskem vrtu.Že po sami Ilici je lepo hoditi.Vendar po moje vse naštete poti bolj pridejo v poštev pri samem ogledu Zagreba.Če to ni v planu,potem bo držalo kar to,kar je napisala Katka lopatka Sicer pa ti bodo tudi,če ne boš kupil zemljevida,radi pomagali domačini z usmerjanjem.Kar je po svoje tudi zanimivo. sara_k

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

17. jul 2008 13:11

Punce, hvala za vse informacije. Kontaktiral sem tudi kuharco37 ter jo prosil še za kakšno uporabno informacijo. Lep pozdrav planet_food

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti