Naj ime za fantka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2010 23:08

Tale zgodba je stara petindvajset Znanka je, ko je bila v najstiški fazi, želela zamenjati in popraviti vse na sebi in o sebi, hotela imeti tudi drugačno ime. Všeč so jih bila imena, ki so imela v sebi s-je, f-je, t-je, po možnosti v kakšni romanski izvedbi. Recimo Stephanie, Sophia.... In je tako to svojo preferenco razglagala tudi svoji poletni ljubezni, ta ljubezen je bial pa direktno iz Beograda. In je takole tekel njun razgovor: Ona: Ne volim svoje ime. Htjela bih da je drukčije. Voljela bih da se zovem Sophia. On: Ako si ti Sofija, ja bi da se zovem Bukurešt. Tko je shvatio....shvatio je. Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. sep 2010 23:46

slovinkita je napisal/a:
@tulka, na Švedskem, kjer bo rojena, hodila v šolo, v službo... pa pač ne. slovinkita

slovinkita, se opravičujem.

tulka

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

1. okt 2010 3:13

@tulka, nič hudega, bi lahko tudi jaz kaj omenila.. se pa totalno strinjam s tabo! slovinkita

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

1. okt 2010 8:42

No jaz imam dve punci- Carmen in Eva- če pa bi imela fanta bi bil Martin,ker mi je zelo lepo ime čebulka

ceres  

član od: 30.11.2007

sporočila: 57

1. okt 2010 9:14

Nasim znancem se je pred par dnevi rodila puncka Milein oziroma Mileyin (se se ne ve kako je uradno) ceres

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. okt 2010 9:32

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Midva sva mu dala kratko ime, ker nama nicki niso všeč. Se mi zdi, da mu prav lepo paše

Vanja

 

Vanja, se čisto strinjam, če bi jaz imela pobča, bi tudi imel tako ime, ker mi je všeč, pa ker je tako ime tudi mojemu bratu. Pa ker so mi družinsko ime že "ukradli" (kdor prvi pride, prvi melje).

Loni Makaroni

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

1. okt 2010 10:25

Meni so všeč kratka, enostavna imena, ne da se skoraj jezik polomiš ali pa vedno kličeš po skrajšani verziji, kar pa spet ni prav. Zato imata hčerki imena Nina in Monika, sinu pa sva soglasno dala ime Luka. Namreč moža je oče vedno klical Luka, čeprav je Marko. Zato je prav, da ime ostane v družini. Če bi bila hčerka bi ji dala ime Pia.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. okt 2010 11:57

Tako kot starejši fantje ima tudi naša najmlajša pupa dva imena in sicer Mila Smiljána.

Midva z možem tudi imava rada imena ki so redka, vendar pa sva pri tem upoštevala dejstvo, da vsaj zveni slovensko, če že ni slovenskega izvora, in da sva hkrati vsaj slišala vsaj še enega starejšega človeka, ki je že imel oz. še ima to ime.

katjushka

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

1. okt 2010 12:38

ceres je napisal/a:
Nasim znancem se je pred par dnevi rodila puncka Milein oziroma Mileyin (se se ne ve kako je uradno) ceres
:S Majlajn? Majlien? Majlin? Milin? :S Rakuncek

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

1. okt 2010 12:49

Pri nas smo se odločili, skupno, takole...če bo fantek bomo izbirali men Jernej-em ali Nino-m, če bo pa punčka bo pa Danaja ali Pia. Alcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti