Vinjete

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

31. jul 2008 11:34

Predstavljam si, da je v takem primeru treba poklicati policijo, da naredi zapisnik o vlomu, in z zapisnikom iti na DARS.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jul 2008 11:40

Saj je bilo vse to narejeno, rdkapica. Na Darsu ne popustijo niti za milimeter, to me zmeraj spravi v nek cinizem.

Nič, potreben je bil nov nakup vinjete.

lidka

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

31. jul 2008 12:50

No mene se ne bi tako zlahka znebili, kot tvojega prijatelja lidka, sploh ko se da vse preverit in prebrat: http://www.cestnina.si/?id=80119 Dandanes moraš za svoje pravice tečnarit, da je že žalostno. »The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jul 2008 13:16

Ja, ampak ne piše, če je bil vlom v avtomobil in je pol vinjete ostalo gor. In tega se na Darsu držijo kot pijanec plota.

Sicer je tip kontaktiral osebje na Darsu, poslal dopis z dokazili itd...

Ampak vozit se je pa potrebno z vinjeto, a? Je ne more je imet samo polovico gor nalepljene? Po tej Uredbi mu nadomestna ne pripada. Pika.

(po drugi strani bi lahko sam razbil šipo, uveljavljal Kasko, dobil nadomestno vinjeto. Ampak poštenje, da letiš takoj na policijsko postajo tudi naredi svoje...).

V glavnem, po eni strani žalostno, da...

lidka

niagara  

član od: 10.9.2006

sporočila: 55

31. jul 2008 15:14

Avtor: Teka
 Član od:21.8.2005, poslanih sporočil:788
Odgovor z dne - 31. jul 2008 06:49:41 Prepiši sporočilo v splošno zabeležko
Črta ločnica
Ali je potrebna vinjeta na hitri cesti Koper-Izola? Nekateri pravijo da tam ni obvezna, ker druge poti ni, je res?Teka

 

 

Za cesto Koper-Izola (rezervirana za motorna vozila), potrebuješ vinjeto. Vinjeta ni potrebna le iz Žusterne do Slavčka (to je prvi odcep,ko lahko zaviješ iz Izolske smeri proti Koprskem centru-ker je odcep-pri starem Slavniku zaprt zaradi del). Ne potrebuješ vinjete niti iz smeri KP-Izola a samo iz centra Kopra(zadnji odcep-pri mostu) proti Žusterni- kjer potekajo dela. Ni pa potrebno imeti vinjeto niti na Izolski obvoznici- Ruda-zgornje Jagodje, ker tista cesta je opčinska. 

niagara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. avg 2008 12:07

Prosim za nasvet: moj prijatelji gredno na dopust na Hrvasko in sicer po avtocesti Udine (Videm )-Trst ter na prej do Poreca na Hrvasko. Zanima me ali morajo obvezno kupiti vinjeto ali obstaja kaka druga pot do Poreca,( ne bodo jo vec rabili,torej gre samo za enkratno voznjo po Sloveniji) in kje? Na bencinski crpalki ali tudi na avtocesti? Na zgornjem linku se ne znajdem, zato prosim za pomoc. Hvala in lepo nedeljo! Lp lucka

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

10. avg 2008 13:01

ja, po ta stari cesti bo treba iti. ko bodo prišli čez škofije na krožno križišče pred koprom se držiš smeri bertoki -sv.anton in prideš do križišča v kopru, kjer greš levo in gledaš smer dragonja -pula. midva sva šla prejšnji vikend po tej poti in ni bilo gužve in lahko se najde brez vinjete. lp tanjaj

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

22. sep 2008 11:27

Da ne odpiram nove teme, bom vprašanje v zvezi z vinjetami zastavila kar v tej temi: ali kdo ve, kdaj bodo naprodaj enoletne vinjete?

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

22. sep 2008 11:52

Iz Darsove strani: Letna vinjeta za tekoče leto bo veljala od 1. decembra predhodnega leta do 31. januarja prihodnjega leta (skupaj 14 mesecev). Torej jo bojo po mojem mnenju začeli prodajati konec novembra ali začetek decembra. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. sep 2008 12:38

ksenjako, povsem nelogično. Kaj bo potem vsak dan cena za 1/365 padla? Ker v nasprotnem primeru bi nekdo, ki bi 31. 12. zjutraj prispel v Slovenijo, moral plačati celoletno vinjeto.

Bo res tako???

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti