Potovanje mladoletnih oseb na hrvaško

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. jun 2008 11:46

No to je ena dobra lastnost Viranta-strankam poceni usluge. Koliko je bilo pri tolmačU lidka? No pa če že samo pogledamo upravno overitev. Začetnica

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

23. jun 2008 12:02

Pomaranza ,zana25 balu

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. jun 2008 12:09

Takrat na UE še ni bilo obrazca. Sem morala overti tisto dovoljenje, ki je veljalo prej, potem pa na UE moj, možev podpis, pa sem ogotovila, da sem rojstni datum od mame falila v datumu.

Uha, pa sem ponovno spisala, šla overit, samo z mojim podpisom, kar je bistveno lažje, da nisva hodila oba. Potem pa to pri tolmački v uradni prevod. Dala sem 30 €, je bila gospa full prijazna, še dostavila mi je v moj kraj, vse ostalo sva preko mejla in faxa zrihtali. Je pa bilo enega letanja tik pred zdajci, ja...

Zdaj bo verjetno druga babi potrebovala to isto zadevo. Pa spet te overitve... ojoj...

lidka

neznan uporabnik

23. jun 2008 12:32

a ve mogoče kdo če lahka gre mladoletna oseba na morje z osebo ki je bila ravno kar dopolnila 18 let ali pa kakšno leto več? lp lovebeyba

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. jun 2008 12:33

Ja za 30 € bi bila jaz tudi prijazna. Ja laufarija je, ni pa tako drago-vsaj! Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. jun 2008 13:10

Cene varirajo od 20 - 70 € za sodni prevod. Ne vem, kdo ima pod kontrolo TE cenike... S tem, da frajerji nimajo časa, odgovorijo po dveh tednih in...

Ta gospa je res naredila vse hitro, ker je bila pač situacija takšna, da se je mudilo. Pa to, da mi je pripeljala prevod v picerijo, kjer sva šli še na kofe, je pa res višek prijaznosti. Tam sva samo še nalepili nalepke in zvezali zadevo...

lidka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. jun 2008 13:13

No saj pravim zdaj je Virant notarjem malo odškrnil biznis. Je pa res, da dosti ljudi ne ve, da se to naredi na UE, pa najbrž še vedno tja hodijo. Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. jun 2008 15:27

Začetnica, hvalabogu, da lahko na UE. Tele notarje lovit je še večja drama. Pa pri nas na UE Grosuplje so bejbe take face, da dol padeš. Vedno vse uredijo, zadnjič se mi je full full mudilo, pa sem šla zjutraj prej tja, no, naredila mi je ena samoiniciativno, ko me je videla, da stojim na hodniku, pa ji ni bilo potrebno, saj se uradne ure niti začele niso. In potem mi je pogodbo še sama fotokopirala, da sem imela izvod. Res, pohvalno.

lidka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. jun 2008 15:40

Ja kak na koga naletiš. Pri nas (pa nebom povedala imena-smo med 5 največjimi) maš ene res face-ful prijazne in se res trudijo s strankami, naletiš pa tudi na kako tečko. So pa skoz iste tečke in isti dobrovoljčki! Začetnica

neznan uporabnik

23. jun 2008 16:42

začetnica nekaj me zanima ko opažam da se spoznaš na to temo "a ve mogoče kdo če lahka gre mladoletna oseba na morje z osebo ki je bila ravno kar dopolnila 18 let ali pa kakšno leto več?" lp in hvala za odgovor lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti