Katera voda je najboljsa?

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

18. jun 2008 20:28

Vendelina jr. je napisal/a:
Samo, meni se je škoda s tem obremenjevati. Ko smo bili mi pionirčki, smo, ko smo bili žejni, vzeli sladek malinov sirup in to razredčili z vodo in smo pili malinovec. In se šli nazaj na dvorišče igrat (gumitvist in "med dvema"in ko je bilo konec šolskega leta, smo bili vse dneve na Iliriji, dokler ni šlo pleme na morje). Pa ni bil noben otrok debel zaradi tistega cukra v sirupu, noben otrok ni bil hiperaktiven zaradi E-jev v barvilih in sploh nismo vedeli, kaj je alergija. Danes se pa pazi do neba in nazaj, pa si poglejte rezultate. Vendelina jr.
Sicer ne vem koliko si stara,ampak če vzamem sebe ne morem primerjat vode iz pipe takrat in danes!!Živim na enem najbolj problematičnih območjih in voda iz pipe je občasno katastrofalna-smrdi,nitratov,nitritov ipd pa ogromno!!Pa namesto da bi pristojni kaj ukrenili vsake tolko časa dvignejo zgornjo mejo nitritov,da lahko rečejo,da je trenutno voda neoporečna!!Sem preverila in ko sem bla jaz pionir je bla meja 20-karkoli že,sedaj je 50!!! tatam

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. jun 2008 21:18

Pred kratkim sem na sejmu Altermed kupila filter z ogljem, ki ga namontiraš na filter in zdrži cca 4 mesece. Se mi dosti bolje obnese kot Brita, saj je to v bistvu tekoča prefiltrirana voda. Vodo sem začela filtrirat takrat, ko je prijateljica dala filtrirat LJ vodo, vodo iz domačega kraja in filtrirano zaradi svoje hude alergije in je imela samo prefiltrirana voda zadostno čistost, predvsem kar se pesticidov tiče. Sama sem tudi prej uporabljala običajno vodo izpod pipe, sedaj smo jo pa za pitje in kuho začeli filtrirat.....ne vem, imam nekako boljši občutek, pa tudi ti filtri niso tako hudi strošek. Ustekleničeno vodo pa uporabljamo, če gremo na pot. katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2008 21:23

Ej, je to čudno: zdaj naj bi imela voda preveč kalcija, prav pred kratkim pa so nas prepričevali, da brez koralnega kalcija nam živeti ni! Malo premisleka, prosim!

Je pa res, da lahko preveč mineralnih vod (z nekim razmerjem med raznimi ioni) podre ravnovesje med elektroliti v telesu (Na, K, Ca, K in še kakšnimi ioni).

In še malo v premislek: veste, od kod prispe prav vsaka steklenička Eviana? Koliko km je to, koliko l bencina, pardon, nafte je to? Kaj pomeni to za okolje? Kdaj tako, na sploh, pomislimo, koliko in kako je obremenjeno okolje zaradi tega?

Ko smo v službi zbrali skoraj 100 kg plastičnih zamaškov, me je kar nekaj časa preganjalo, koliko plastenk v masi in volumnu je bilo zaprtih s temi zamaški. In se pri nas nihče ne zgane, da bi jih odkupoval. Zakaj se pa drugod to splača?

Kar se pa vode tiče: pijem tisto iz pipe, skoraj povsod. Po premisleku pač, tudi v Budimpešti, recimo, sem jo.

 

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2008 21:26

tatam je napisal/a:
[Sem preverila in ko sem bla jaz pionir je bla meja 20-karkoli že,sedaj je 50!!! tatam

No ja, tole pa je podatek, ja.....

Pa veš, koliko se je od takrat ZNIŽALA meja varne količine celokupnega holesterola v krvi? Zakalj že?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. jun 2008 11:01

Voda iz pipe je pri nas čisto dobra, nič kaj slabša od ustekleničenih. Mi smo na faksu gledali prisotnost nekaterih dobrih ionov in nekaterih "slabih" molekul - recimo nitratov, pa jo je najboljše potegnila voda iz bližnjega potoka... Seveda pa so not razna gnojila iz bližnjih travnikov in bakterije in zato ni pitna. Ampak samo v razmislek. Mi pijemo navadno vodo iz pipe, vode z okusi jemljem bolj kot sok (enkrat za hec poglej, koliko ima taka voda kalorij - boš presenečena - nekak toliko kot cocta...) Veri

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

19. jun 2008 12:46

bannanna, glede mineralov imaš gotovo prav, ampak saj britto uporabljam samo na morju. Mam raje mal manj mineralov kot drisko. Lejla13

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

19. jun 2008 12:54

Še urssi sem hotela odgovorit, pa sem pozabila. Kaj pa, če je filter pustil priokus zato, ker filtra niso (niste) prej prečistili. Na navodilih piše, da je treba pri novem vrču oziroma filtru vodo najprej enkrat (še bolje večkrat) spustit skozi filter in zlit stran. Lejla13

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

19. jun 2008 13:00

Naš Šumc iz pipe je taboljši!! Zakaj bi pila postano vodo iz steklenice , za katero ne vem, kje je bila natočena, če imamo kvalitetno vodo na pipi. stara

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. jun 2008 13:16

Tudi jaz pijem  vodo iz pipe, na morju ne, ker imam občutljiv želodec. Občasno si kupim kakšno klaško, potem pa doma točim za s sabo. Sem si ravno zadnjič za med vožnjo na morje kupila Dano s hruško pa mi ni všeč, okus je preveč intenziven- čisto po etilovi aromi. Včasih sem teh pi- - - - - - -  več popila, zdaj me pa ne mikajo več. Se pa spolnim Julijane, ta voda mi je bila vedno všeč, tudi tista z limono, je imela tak dober mehak okus.

Pred leti, ko sem poleti delala v štacun, kako čudno se mi je zdelo, ko je folk jemal cele pakete vod, to pri nas nikol ni blo v navadi.

Kot je že ena poprej napisla- poglejte kam smo prišl.

katti

Sporočilo je spremenil(a) katti dne 19. jun 2008 13:18:43

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. jun 2008 13:21

katti je napisal/a:

 kakšno klaško,

katti

 

flaško

al pa

laško

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti