Koriander

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 9. jun 2008 17:10 | ogledi: 1.629 | odgovori: 4

lep pozdrav.

lani sem v lonček na okenski polici vtaknila semena koriandra, kupljenega v trgovini (kot začimba). koriander je sicer zrasel, ampak kaj dosti pa ni bilo od njega. No, ta lonček je potem celo jesen in celo zimo stal na okenski polici , spomladi pa cela presenečena opazim, da je moj koriander prezimil in da spet poganja ven!!! (kar ti da za mislit o naših zimah zadnja leta, kaj...)

ampak poganja samo u luft, nič narazen in spet ni nič od njega. kako bi ga pripravla do tega, da bi se malo razrasel? naj ga zalivam samo z vodo ali še s čim in kako pogosto?

pa s soncem mam tudi problem, ker sem v bloku in mam okno lih tko, da sonce neposredno nikol ne sije vanj, razn kako urco zgoooodaj zjutraj.

ma kdo kak nasvet, kako bi kaj "nardila iz njega"?

aja, pa ko ravno pišem. še eno vprašanje mam, čist drugačno sicer. za študente. nameravam si dobit študentske bone, ker jih lahko koristim kot izredna študentka, pa jih do sedaj še nisem. kje se da za bone uredu jest v ljubljani?

hvala lepa in lep pozdrav.

nike

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. jun 2008 17:20

nike meni je enkrat ena dobra in izkušena vrtnarka povedala, da če želimo da rastline ne rastejo le v "luft" in žrlimo da so nekako razvejane moramo odščipniti vrh, samo moraš pazit kdaj ga odščipneš (tega natančno ne vem) jst sem moje rože odščipnila spomladi ali pa jeseni ledenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. jun 2008 18:24

Koriander je enoletnica in ledenkih predlog ne pride v poštev. Vsekakor ni ni spet ozelenela ista rastlina, po moje so skalila semena, ki jeseni niso.

Korander raste nekako tako, kot peteršilj (saj sta v ozkem sorodstvu).

http://images.google.si/images?hl=sl&q=coriandrum

http://www.google.si/search?hl=sl&q=coriandrum

Tule si ga oglej in malo pobrskaj po straneh, nike.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 09. jun 2008 18:26:01

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

10. jun 2008 4:54

rimljanka, hvala lepa. nike

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jun 2008 6:06

Nike, domnevam da  raste v višino zato, ker namerava cveteti, da je to pravzaprav cvetno steblo. Tako se obnaša tudi spomladi sejani  peteršilj, ki prezimi.

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti