Fazan

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. nov 2009 20:19

....od moje tenutne lokacije, sem mislila........

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. nov 2009 21:12

Jaz imam raje fazane v naravi.... Na nasem koncu sta dve zelo znani gostilni, kjer je glavna specialiteta prav fazanja juha(moram reci, da je izredno dobra!) in bucni njoki ali pa siroki rezanci(papardelle) preliti z ragujem iz fazana. Fazan kot glavna jed, recimo z rdecim vinom , v smetanovi omaki, ali pa z gobami , ki so veljali se ne tako dolgo nazaj za prave poslastice, pa nekako ne gredo vec....pravijo, da so fazani vzrejeni na farmah in jih spustijo v naravo le malo prej preden zalostno koncajo, tako da nimajo tistega pravega vonja ali okusa po divjini. V juhi in raguju pa je fazan naravnost odlicen.Pa tudi vse meso se izkoristi, juhe in raguja je pa tudi vsaj za dvakrat. Tako pri nas.Drugi kraji, drugi obicaji... lp

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

4. nov 2009 21:34

japaja je napisal/a:
Rimljanka, kako to misliš, ne prav daleč stran? Evo, ne razumem. japaja

Japaja, meni se zdi, da se rimljanki tvojih fazanov lušta ... le pazi nanje

Blanchy

neznan uporabnik

4. nov 2009 22:05

Rimljanka, sem jih skrila , tisto, kar zdaj visi, so plastične kure iz trgovine z igračami za hišne ljubljenčke Lučka 52, bom razmislila o tvojih varijantah. Na koncu bom najbrž pripravila kar oboje, kuhano in pečeno. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 04.nov 2009 22:10

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. nov 2009 22:10

Vseeno kul, ko najdem te kure, bom vedela, da si tam doma.................. Zdaj pa neham smetit.

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

5. nov 2009 20:59

japaja pa prej odstrani šibre iz fazanov, da ne boš še streliva pekla ali kuhala, ker pri odstrelu fazanov jih kar nekaj ostane, pa lovci pravijo, da je fazana najboljše šleč iz kože, kot pa trebit perje proč. reza

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

6. nov 2009 7:10

Jaz pa še nikoli nisem jedla fazana. Ne rečem da ga ne bi, ne poznam okusa, priprave.Zato si ga nikoli nisem nikjer naročila, ne poznam pa nobenega "lovca", ki bi mi ga dal...za pokušino. Je pa pri nas avijacija-kot pravi japaja, redno na jedilniku, zdaj pa ste mi s tem fazanom naredili velike "lušte".. lp petardica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. nov 2009 12:39

Sej ga lahko tudi kupiš Petardica , imamo kar nekaj trgovin z divjačino tako da ni težko priti o njega, če si to le želiš. LP hedonist

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

15. nov 2009 17:03

Jaz že tudi fehtam mojga lovca za fazana :))) Divje race so že skorajda out, zato vsak vikend čakam, da dobim fazana za juho, ampak ne vem kakšne začimbe bi uporabila. Sicer imam knjigo o divjačini, vendar se raje zanesem na vas. Sem pa odločena, da bo moj fazan končal v juhi. yulchi

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. nov 2009 7:54

yulchi, pri fazanovi juhi ne sme manjkati koscek gomoljne zelene in zrna celega popra. Sicer jo kuhas kot navadno govejo, pocasi, kake tri do stiri ure. Ne uporabljaj drobovine, raje dodaj kak majhen kos govedine ali moda kost. Ce zelis posebno dobro juho, jo zbistris. Stepes beljak z malo mrzle juhe, dodas juhi, dobro premesas, prevres in nato pa precedis skozi laneno krpo. Ponudis z dobrimi(...domacimi...) tortelini ali z rezino na maslu preprazenga kruha,potresenega z ovcjim sirom. Ce je pa zraven se popecen jurckov klobuk, je pa to ze juha za posebne priloznosti. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti