Pozor ,goljufija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. maj 2008 11:15

Aja, pa tudi časopis je pred objavo dolžan preveriti v uradnih listinah, če je oglaševanje dovoljeno.

F r i n a

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

8. maj 2008 11:21

nekulinarična tema......ampak vredna ogleda, ker se nekaj dogaja......ostale se milo rečeno briše! Redki izbranci lahko počnejo vse, objavljajo ...zakaj?..... Frina.......naivni smo mi Slovenci, ker nasedamo takim in onakim možnostim hitrega zasliužka, brez trdega dela. Takih je veliko....Frina boš zastopala vse???? spet moje mnenje???? Petra 1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. maj 2008 11:23

A ni bilo nekaj podobnega že po televiziji? No, pa saj. To se pač dogaja. Vedno so ljudje, ki izkoristijo stisko ljudi in vedno se bodo našli ljudje, ki bodo to zagrabili. Jelenckova

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. maj 2008 11:45

Petra1,

Frina bo tega, se je že javila. Ostale lahko pa ti, bomo vsi veseli!

A vidiš, z dobro voljo se da vse zmenit, a ne!

jasna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. maj 2008 11:52

Petra1, ta tema je vsaj toliko vredna ogleda kot tema o Big Brotherju in turističnih destinacijah. Predvsem gre za opozorilo pred nevarnostjo.

Družba, v kakršno se uvrščam, mora na svoj način pomagati tistim, ki zaradi različnih omejtev niso sposobni prepoznati nevarnosti.

Če ne bi imela toliko znanja o tem področju, bi se mi zdelo,da z oglasom ni nič narobe.

Zastopala ne bom nikogar, da ne bi še kdo meni pripisal kakega koristoljubja, ker bodo za pregon poskrbeli uradni organi, pa tudi moji kolegi pri tem ne bodo nič zaslužili.

To je pač moj skromni prispevek k izboljšanju te družbe, ki temelji na takih malenkostih. Petra1, če pa se tebi zdi to predrzno, potem pač drugače gledaš na ta svet. Imaš tudi možnost,da klikneš Jerneju in mu poveš, da naj temo zaradi neprimerno zaklene.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. maj 2008 11:58

Petra 1 je napisal/a:
nekulinarična tema......ampak vredna ogleda, ker se nekaj dogaja......ostale se milo rečeno briše! Redki izbranci lahko počnejo vse, objavljajo ...zakaj?..... spet moje mnenje???? Petra 1

Katere nekulinarične teme, vredne ogleda se pa briše?

Kateri so redki izbranci, ki jim je vse dovoljeno?

Seveda je to tvoje mnenje, ti si ga napisala, kajne?

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

8. maj 2008 12:12

frina je napisal/a:

Pri presoji, ali ima kdo obrt,torej s.p., ali ne, štejejo samo uradne evidence Obrtne zbornice. F r i n a

Bi samo dopolnila, da je prvotna uradna baza, kjer se lahko preveri ali je poslovni subjekt (ki se oglašuje kot tak) sploh registriran in bolj pomembno, ustrezno registriran za opravljanje posamezne dejavnosti - Poslovni register Slovenije. Vsem je brezzplačno (po registraciji) dosegljiv na spletni strani: www.ajpes.si/prs. Za bizi.si pa vem da tudi dobivajo podatke od Ajpesa, vendar v brezplačnem pogledu niso v celoti vidni, zato lahko pride do napak pri identifikaciji posameznega poslovnega subjekta. OZS pa vodi obrtni register, kamor morajo biti vpisani tisti poslovni subjekti, ki zapadejo pod določila obrtnega zakona, se pravi tisti, ki opravljajo obrtno ali obrti podobno dejavnost v skladu z zakonom. Zato je pomembno, preden se spuščate v karkršne koli posle ali pa pogodbena razmerja, da se vam izvajalec ustrezno identificira (z matično, davčno, nazivom), ker ga le tako lahko preverite vsaj "površinsko", da izpolnjuje osnovne pogoje po ZGD ipd.

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

8. maj 2008 12:35

Tudi nas so pred približno dvemi leti oguljufali na kotnikovi 5,kjer o imeli sedež in so za delo na domu ponujali sestavo avtomobilčkov - nevem točno kateri zastopnik,smo pa plačali 15 000 sit.Čakali smo za avtomobilčke skoraj 3 mesece ( večkrat smo klicali sprva so se oglašali nato so telefon izklopili) na policiji nažalost nismo nič dosegli.Tako da od takrat ne zaupam nikomur več smo pa tudi v Maribor poslali ponudbo in ko je g. poslal da moramo vnaprej plačati se za to nismo odločili.lp mehurček

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

8. maj 2008 12:53

Čudim se, da so oglas v časopisu sploh objavili, če nima registrirane dejavnosti. Za vsak oglas je treba priložiti fotokopijo priglasitvenega lista, drugače oglasa sploh ne objavijo. Tržna inšpekcija preganja delo na črno in predvidene so zelo visoke kazni za kršitelje. Javite na inšpektorat, ne na policijo. Inšpektorji so ažurni in stvar bo hitro rešena. seherezada

Petra 1  

član od: 30.1.2008

sporočila: 43

9. maj 2008 9:27

dober dan!!!!!!!!! sicer so me napadle spet ene in iste...Frina, ne jemlji kot zlonamerno,,vendar ne moreš biti Robin Hood. Še vedno trdim, da zel raste v ugodni klimi! Če taki in taki goljufi ne bi imeli zadosti veliko "klientov"( ki hrepenijo po hitrem in lagodnem zaslužku..delo na domu...hallo...), bi jih tudi "oglas" drago stal. To je spet moje mnenje.... Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti