Pozor ,goljufija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. sep 2009 19:45

V vsej zgodbi me je pretreslo predvsem tole: več kot leto dni so imeli na mizi dokaze, da tip izvaja dejavnost, ki je ne sme opravljati. In ga več kot leto dni niso brisali. Potrebovali so vda dokaza: vpogled v evidenco poslovnih subjektov, ka je poprečna kulinaričarka storila v nekaj sekudnah in vpogled v njegove papirje, ki smo jih poslali. Velik napor je, da so ugotovili, da zlorabi dejavnost, ni kaj.

Kdove, koliko žrtev je naverbal v tem času. Predvsem takih, ki jim internet ni dosegljiv.

In da je mera polna, naj potožim, da je sodnik v preiskovalnem postopku, v katerem je sodelovala naša kolegica iz uvoda te zgodbe, pisno ugotovil, da ni šlo za goljufijo, ker je imel tip registrirano dejavnost, s katero je lahko tako prodajo opravljal. In zavrnil obtožbo, da gre za goljufijo. Če ne bi prebrala, ne bi verjela.

Naj zaključim: če smo pomagali vsaj eni žrtvi, da ni padla na limance, in očitno za zadeva zanima še koga, smo dosegli cilj.

Hvala vsem, ki ste se vključili z dejanji in podporo.

Pazite nase in na svoj denar.

F r i n a

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

15. sep 2009 11:44

 Za Frino :)

barbara9

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

23. feb 2010 21:26

Ravno danes sem prejela ponudbo za ta dela, malce sem še oklevala (za kar se lahko zahvalim sama sebi in mojemu instinktu), vendar sem sedaj definitvno odločna da nič ne pošljem nazaj. Meni že smrdi delo, za katerega moram plačati, kljub temu, da jaz iščem delo. Še dobro, da sem tole vse prebrala. Hvala vsem za opozorila BLEJSKAVIHRA

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. feb 2010 20:27

Za tak odgovor, ki ga je napisala  Blejska vihra, se je splačalo potruditi.

Če preprečimo vsaj enega....

F r i n a

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. feb 2010 9:10

upam da je (in da bo!) ta tema pomagala se komu, da se ne nasmoli, saj gospod H. se vedno oglasa. http://avto.salomon.si/oglas.aspx/50/01/14?id=1959.4 a href="http://www.SlikoMat.com/slika/4305129.htm" target="_blank"><a class='linki2' href=www.SlikoMat.com"> LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

25. feb 2010 9:13

Tule se meni pojavi vprašanje z vsem spoštovanjem do g. Frine. Toliko truda je vložila v ta "projekt", da bi goljufu pristrigli peruti, kot pa vidim... je šel njen trud v popoln nič. Franci Harc še vedno počne svoje stvari naprej. Zakaj naj bi torej verjeli v pravni sistem? Miška Miša

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. nov 2011 16:21

Danes je na moj mail od dobrega prijatelja (zato zaupam, ker je razumen človek in verjamem, da ne bi pošiljal naokoli raznih neumnosti) prispelo tole opozorilo, ki ga je napisala neka "osmoljena gospa".

Glede na to, da nas trgovci vedno bolj bombardirajo z raznimi "nagradami" v zameno za "ugodne nakupe", kjer se pogosto zahteva tudi naše osebne podatke, morda ne bo odveč, da opozorilo posredujem tudi vam.

Previdnost je mati modrosti, so rekli že naši dedje!

 

Citiram:

 

Pozdravljeni!

Rada vas bi opozorila na svojo slabo izkušnjo, ki sem si jo nehote
"pridelala" sama.

V trgovini sem izpolnila listek  za nagradno žrebanje za avtomobil.
Tega lahko izpolnite v Tušu, Leclerku, Nami in še kje. Listek sem izpolnila
po predpisih, ga seveda podpisala in na njem pustila svojo mobi številko. Po
tistem sem začela dobivati na telefon neka posebna "komercialna" sporočila,
ki so me doslej stala že čez 100 evrov, pa še nekaj me bodo.

Prvi mesec sem se znesku le čudila in vse skupaj celo zanemarila. Ko
pa sem naslednji mesec končno ugotovila, da nekaj ni v redu, je bilo že zelo
pozno oz. prepozno. Takoj sem klicala operaterja - v mojem primeru Simobil,
kjer mi je uslužbenka zablokirala vsa komercialna sporočila na moji
številki. In to je edini način, da se izognete tej kraji.

Včeraj sem dobila ponovno račun. Spet sem lažja za 40 evrov, saj je
bil moj včerajšnji račun okoli 60 evrov, sicer pa je bil običajno (v
"normalnih" mesecih) težak okoli 20 evrov . Ponovno sem klicala na Simobil
in jih prosila, da to krajo objavijo v medijih. Vprašala sem operaterko,
zakaj nič ne naredijo, pa mi je prijazno razložila, da je spodaj na listku
droben tisk, s katerim smo sami dovolili, da našo številko uporabjo v
komercialne namene. In tako so pred zakonom sami kriti.

In še nekaj. Operaterka mi je povedala, da je sedaj te kraje ogromno
in se hitro širi.

Samo danes sta se mi javili dve prijateljici z istimi težavami. Naj
povem, da se to ne dogaja le Simobilovim uporabnikom, temveč tudi
uporabnikom ostalih operaterjev.

Očitno pa sem bila sama ena od bolj začetnih "srečnic", ki se mi je to
zgodilo, zato to sporočilo pošiljam vsem svojim prijateljem, da lahko to
krajo pri sebi preprečijo.

 

Mojca

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

25. nov 2011 17:19

Tudi jaz sem pred mesecem dni rešila neko vprašanje na netu, kjer sem oddala telefonsko številko. Sicer tega še nikoli nisem počela, ker ponavadi vse to namerno spregledam in nič ne rešujem. In tudi pridelala 30 evrov več.In tudi jaz sem si dala blokirat komercialna sporočila. Pri naslednjem računu bom videla, če bo palilo.

gobica1402

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti