Borovnice

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

7. maj 2008 14:05

Meni je pa najboljši borovničev štrudl al pa pita. bobika

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

7. maj 2008 18:41

Ma kera za borovničevec dober recept? Visage

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. maj 2008 19:25

Jaz ga imam, vendar ne vem, če je dober. Klikni na back in, ko zagledaš nekaj rdečega(link) tam je recept.

lp

Anamarija

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

7. maj 2008 21:10

Tudi jaz še imam nekaj borovnic v zamrzovalniku (ameriške). Naredim pohorsko omleto. Čudovito se podajo borovnice v omleti. Za omleto naredim biskvit iz treh jajc, nato polnim omleto še z malo zamrznjenimi borovnicami in od zunaj ter na vrhu premažem s smetano. Zelo dobra je rastlinska smetana od pomurskih mlekarn. Vedno je stepem samo do srednje trdote, ker po navadi naredim omleto eno uro pred kosilom in se smetana do takrat še sama strdi. Če pa uporabim naravno smetano, pa jo malo sladkam. Borovničev nadev pa naredim tako, da poljubno količino zamrznjenih borovnic sladkam po okusu (zelo paše rjavi sladkor, ni pa nujno)dodam vanili sladkor in kakšno žlico rumat ter premešam- Nato to pustim stati približno pol ure, da se sladkor delno raztopi . Biskvitne omlete imam po navadi na zalogi v zamrzovalniku in jih vzamem ven po potrebi. Čudovito pecivo, ki vedno vžge tako za domače kot za obiske, ki se morda napovejo kakšno uro ali pol ure prej. Mogoče bo tudi vam za spremembo vščeč ta varianta.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti