Čokoladna rezina

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

tema odprta - 2. apr 2008 11:35 | ogledi: 6.109 | odgovori: 13

Pozdravljeni kuharski mojstri in dobri svetovalci!

Iščem recept za čokoladno pecivo, ki izgleda tako, da prerezan biskvit namažeš s čokoladno kremo. Zanima me predvsem krema.Ta čokoladna krema je verjetno bolj kakavova, ker je temna in bolj grenka. Imate kakšno idejo kako narediti takšno kremo?

Jedla sem enkrat v neki gostilni to opojno, žlahtno in sočno čokoladno pecivo. Ne vem kje, zato se obračam na vas, če mi boste lahko kaj pomagali, namignili.

Še nekaj ne smem pozabiti, da je bila krema bolj "lahkega okusa-bolj puhasta", za kar predvidevam, da so jo naredili s smetano, kakavom in mogoče dodali želatino.

Hvala za vaše ideje, nasvete in pomoč.

Pekarica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. apr 2008 13:22

Lahko da je bila klasična pariška krema, torej čokolada, topljena v saldki smetani (lahko dodaš zraven tudi čokolado v prahu ali kakav), potem se to ohladi in stepe z mešalcem. mamamia mamamia

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

2. apr 2008 21:10

ja 0,5 l smetane,jaz dam kar tuš rastlinsko in 500g jedilne čokolade.smetano več kot napol zxisaš,ne čist in dodaš počasi stopljeno ne prevročo jedilno čokolado.in to je krema ki se dela za sacher torto v kranjskem kolačku. snezinka

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

3. apr 2008 7:37

Hvala za nasvete in namige. Preko vikenda bom zadeve malo preizkušala, pa vam javim. Pekarica

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

3. apr 2008 9:04

mamamia je napisal/a:
Lahko da je bila klasična pariška krema, torej čokolada, topljena v saldki smetani (lahko dodaš zraven tudi čokolado v prahu ali kakav), potem se to ohladi in stepe z mešalcem. mamamia mamamia
Pariška krema je res odlična za torte, ampak meni je zadnje čase nikakor ne uspe naredit - ko kremo stepam se ne strdi. Zdaj pa me zanima katero smetano je potrebno uporabit (navadno sladko, za kuhanje...)? Kakšno naj bi bilo razmerje čokolada - smetana? In ali smetano segrevamo do vretja ali samo toliko, da je dovolj topla, da se čokolada stopi? Klea

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2008 9:23

Klea, daj več smetane in manj čokolade in ni treba do vretja....če boš sestavine šokirala z velikim razponom temeprature, se bodo težje stepale....tudi s kremfixom in šlaginstant kremo v prahu se stvar ne bo več spenila... Vendelina jr.

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

3. apr 2008 11:40

Katera smetana pa je najbolj primerna za to kremo? V nekaterih receptih sem zasledila, da piše smetana za kuhanje in se krema zavre, spet v drugih piše rastlinska smetana, potem nekdo tretji prisega na navadno sladko smetano (s katero pa meni krema nikakor ne uspe). Klea

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2008 12:56

Joj, Klea, tole s čokolado in smetano sem delala že pred leti - sedaj sem bolj v jogurtni fazi - pa se v resnici ne spomnim. Samo, če smetana ni kolikor toliko frišna oziroma, če ne kaže hude volje po tem, da bi se stepala, si rečem, da takole se pa z mano ne bo nihče norca delal, in dodam kakšno vrečko šlag kreme (to je tista stvar, ko se dela ponaredek od smetane z vodo), zaženem mešalnik in evo, nastaja kremasta zadeva... In s tem pristopom se stepe čisto vse. Vendelina jr.

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

3. apr 2008 14:15

Jaz sem vedno delala s sladko smetano za stepanje (alpsko) in je bilo okej. Je pa res, da včasih traja dlje časa, da se lepo stepe. Pa preden začneš stepati, moraš čokoladno smetano res dobro ohladiti. Cornellia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti