Bobnenje po bloku

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

tema odprta - 29. mar 2008 8:08 | ogledi: 4.898 | odgovori: 35

Nekulinarična tema:

 

Pri naših sosedih v stanovanju pod nami pamži divjajo po stanovanju od jutra do večera dan za dnem. Bobnenje je neznosno in daleč od meja normale. Prošnje, pogovori in lepe besede so lajanje v luno.

 

Kljub temu, da sem pripravljen nosit kakršnekoli posledice uporabe kakšne hudo barbarske metode, me zanima, če kdo ve, kaj pravnoformalno in legalno sploh še lahko naredim, oz. kje so zbrane take stvari, da bi jih prebral in uporabil, ker se mi gnusi postati barbar in na aufbiks rešiti zadevo, s tem pa izzvati cel halo.

 

Hvala za nasvete in pomoč.

Drejček

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. mar 2008 8:30

Sama sem živela v bloku do 15. leta (med srednjo šolo in študijem le še med vikendi) in v tistih časih je bilo v našem bloku polno mladih družin. večinoma smo otroci dneve preživljali zunaj, na dvorišču in nekateri starejši stanovalci so se pritoževali večinoma zaradi našega kričanja in divjanja zunaj, pod okni. Bolj, kot so nam "težili", bolj smo tudi mi postajali zlobni (tacanje po njihovih gredicah itd.) verjetno našim staršem ni bilo lahko krmariti med pritožbami sosedov in našo razposajenostjo. Zdaj so v tistem bloku v glavnem upokojenci in ko pridem tja na obisk k mami s svojima otrokoma, jima neprestano težim, da se ne sme kričati, skakati....ker se pač vse sliši k sosedom. Ja, to je v blokih, posebej takih s tankimi stenami lahko velik problem. Tudi časi so se spremenili in otroci svoje silne energije ne porabijo več med divjanjem in igro z vrstniki zunaj, med bloki, marveč so v veliki večini vsi doma, v svojih stanovanjih. Drejček, vem, da ti nisem dala še nobenega konkretnega nasveta, mislim pa, da je bolje, da se z ljudmi pogovoriš na štiri oči. Iz svojih otroških dni vem, da nerganje in otresanje jeze rodi samo maščevalnost - otrok, pa tudi staršev, ki smo v teh časih dosti bolj zaščitniški do svojih otrok kot so bili naši do nas. Mi smo jih v tistih časih za nagajanje sosedu dobili po riti...vprašanje pa je, kaj bo tvoj sosed storil, če boš njegovim otrokom "omejeval pravico do gibanja". verjetno ne kaj lepega, glede na to, da si zapisal, da lepa beseda ne zaleže... Morda je v bloku še kaj stanovalcev, ki jih to moti, če vas bi več stopilo do teh sosedov in jim razložilo problem, misliš, da bi se dalo kaj spremeniti? Vsekakor pa le lepa (tudi odločna) beseda lepo mesto najde. Upam, da ti bo uspelo! mamaF - Mojca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. mar 2008 8:41

Drejček, od šestih zjutraj do desetih zvečer lahko kdorkoli dela karkoli v svojem stanovanju. Obstaja sicer omejitev decibelov, če hočeš, meri, ampak ti ne svetujem, ker je pri nas sosed cele tedne na skupnem dvorišču brusil neke dile in tisti hrup ni presegel omejitve . Če je hrup izven tega termina, lahko pokličeš policijo. To vse se dogaja tudi v naši hiši namreč. Taisti sosed jo je namreč poklical, ko smo punce sredi avgusta ob pol enajstih zvečer sedele pod trto na dvorišču in se malo smejale, ker smo obujale spomine na zabavni skupni dopust, pa mu je šlo v nos. Je prišla marica in nas zaslišala, pa še prav hinavsko so se smejali, ker je bila res čisto out scena. Druga stvar pa je, da smo v naši hiši vsi namreč zelo muzikalični. Spodnja soseda igra čelo v orkestru ter poje v ciganski skupini (kat pomeni dretje), v svoji kleti pa gosti tudi radijski bend za otroške oddaje. Ima sička, starega 4 leta, s katerim živita sama, je zelo razvajen in stalno izsiljuje z vpitjem. Mladi sosed poleg nje je v Grazu doštudiral harmoniko in je njen učitelj, igra tudi po zabavah (in posledično s tem je povezana vadba v stanovanju), v družini poleg mene pa mama, sin in hčerka igrajo harmoniko (so samouki in ne znajo...). Vsi tudi strašno loputajo z vhodnimi vrati, ker ne znajo uporabljati kljuke, stalno pa norijo not in ven. Se pa tudi zelo kregajo in vpijejo non-stop. No, nad mano starejši sine trenira košarko in ima nek mali koš v svoji sobi, popoldan meče nanj in skače kot nor. Naslednji sosed pa je pijanec, ki meče stole po tleh in razbija po stanovanju, slišim pa tudi vse zmerjatve. No, združi vse to v en lep popoldanski miks in se vprašaj, zakaj sem dolgo v službi. Tudi meni bi prišel prav kak nasvet, čeprav močno dvomim, da se kaj da storiti. P.S. Sem dopisala tole, ker vidim post od MameF, s katero se strinjam. Tudi mi smo kot otroci tako odreagirali, sedaj pa se večkrat zalotim, da se sama spreminjam v tečno sosedo haha. Sicer pa stanujem direktno zraven vrtca, tudi iz tega vidika so jutra in popoldnevi zvokovno pestri. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. mar 2008 08:45:45

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. mar 2008 9:07

Oj, Katka, tale vaša hiša je pa res živa! V bistvu bi lahko naredili en fajn zabavno-klasični-cigansko-amaterski- košarkarski orkester, tasitnega soseda pa za kurjača (ker obvlada les) porabili, pa bi bili pod trto pikniki z roštiljado brez problema pozno v noč! Ko sem prej Drejčku omenila, da na obiskih pri mami v bloku težim svojima mulcema, sem mislila tudi nase....kajti, ko mi poči film, so decibeli ulala! Sem prav vesela, da živimo v pritličju hiše na vasi, pa obrnjeni smo proti vinogradom, tako da naše vpitje plaši samo škorce in delavce v 300 m oddaljeni fabriki, polni "štanc" in preš za kovino. Drejček, danes je vsaj lepo vreme, pojdi ven, v naravo, da ši nabereš tišine za zvečer! mamaF - Mojca

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

29. mar 2008 12:01

Ja,to je velik problem!Imam majhno garsonjero,l.70,to so te gradnje,pri katerih imaš občutek,da so stene iz stiroporja.Sliši se npr.zgornjo sosedo(75let),ki je napol gluha in se ful dere po telefonu!Prav grozen občutek je,da moraš dobesedno vse "poslušat" kaj se pogovarja-dere!Priznam,najbrž je tudi obratno,kar pa pomeni ,da je to strašansko nelagodno.! barčica

vragolin  

član od: 7.7.2005

sporočila: 31

29. mar 2008 14:25

Pri nas pa tako ropotanje rešujemo na en mali sledeči način v večih različicah (predvsem zato, ker sosedje vedo, da so glasni (ponavadi zgodaj zjutraj in zvečer) in vedno rečejo: Ja, vemo, da smo glasni. Beseda zaleže pa bolj malo.): - prenos novoletnega koncerta Dunajskih filharmonikov je obvezno predvajan bolj naglas (1. ker nama je ta glasba zelo všeč in 2. iz manjše zlobe, ker veva, da se sosedje s silvestrovanja vrnejo zelo zgodaj zjutraj in ob začetku koncerta (okoli 12h) ponavadi še spijo) - dvakrat do trikrat na leto s svojim ropotanjem pririnejo tako daleč, da dobijo ob mirnih sobotnih ali nedeljskih večerih (še raje pa ob kakih verskih prazniki (se opravičujem za to žlehtnobo)) servirano Metallico ali kakšno drugo podobno glasbo (max. pol ure) Zgoraj omenjeno pri nas ponavadi zaleže za teden ali dva, včasih pa malce dlje. Seveda zgornjega ne komentira nihče od sosedov, ker točno vedo zakaj je do tega prišlo. vragolin Sporočilo je spremenil(a) vragolin dne 29. mar 2008 14:26:10

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. mar 2008 14:31

Že prav, vragolin, samo tvojo metallico morajo poslušati tudi ostali, ki niso čisto nič krivi. Tu res ni kaj komentirati. Lep pozdrav, Sonja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. mar 2008 14:40

Ma, meni se ne da tega počet. Res pa je, da imam samo te sosede, ki sem jih napisala, nas je le 5 strank in bi bi bila lekcija za vse naenkrat :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. mar 2008 15:04

Kakor sem razumela, direndaj delajo stanovalci, ki stanujejo pod tabo. En zeloooo zloben nasvet: (ampak napisala ga bom samo zato, ker si zapisal:Prošnje, pogovori in lepe besede so lajanje v luno.) - namesto copat si kupi lesene cokle in se vpiši na tečaj narodnih plesov. Potemtakem moraš vaditi tudi doma, in ker prej ni časa, začni vaditi ob 22. uri, najbolje kakšno polko. Tudi potrkan ples ni od muh.

Bolj mila varianta: lahko se ob desetih zvečer lotiš pospravljanja stanovanja (v coklah, se razume!).

LP

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. mar 2008 15:41

Hahaha, Elaphus, dobra ideja! Atina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

29. mar 2008 15:59

Drejček, ko bi ti vedel kako te jaz razumem. Samo s to razliko, da naši spodnji sosedi delajo galamo tudi tam okrog polnoči ali dveh zjutraj. Prejšnjo nedeljo sem imela vsega dovolj in sem ob enajstih zvečer počasi vstala iz postelje, šla v dnevno sobo in trikrat tako močno skočila v zrak in nazaj, da je bobnelo menda po celi bajti in to pri mojih kilah, ki jih nosim (elaphus bo že vedela, he he ). Mislim, da je zaleglo, ker je sedaj že ves teden mir. Je pa škoda, da se nisem spomnila, da bi obula še cokle. Naslednjič to vsekakor storim, pa naj se zgodi kar se hoče Bom še poročala kako se stvari odvijajo, he he. Drejček poizkusi še ti to metodo, pa ne pozabi si obuti cokle, da bo zvočni efekt prišel bolj do izraza LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti