Kako se počutite ve punce

pomarančika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 34

28. apr 2008 19:02

Vendelina jr. je napisal/a:
Se mi pa zdi, da sem bil jaz bolj med pogumnimi punčkami, ti pa bolj med pridnimi.
A naša Vendelina je pa moški postala? Hec mora biti! Lep dan! pomarančika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. apr 2008 22:07

Haha, Vendy, si me pa nasmejala. Hvala za besede in da si mi lepo vse to napisala. Taka, kot si ti opisala, sem bila na začetku mojega obdobja, ko sem se zaposlila na tej firmi pred 9 leti. Pa saj sem ovnica po horoskopu :) No in - definitivno ni dobro izpadlo, ne bom zdaj pisala podrobnosti, samo bilo je groza in strah. Tako sem se z leti "omehčala", ker s to "bitch" varianto nisem prišla ob ženskih šefih nikamor, še do večje fovšije, ker sem pri moškem delu zaposlenih, ki je v veliki večini, precej priljubljena (ja, sem ena redkih, pri kateri štikli pojejo in ki rada malo opozorim s svojimi oblačili, ker menim, da mora biti ženska na delovnem mestu urejena). Sicer sem pa s svojimi 180 cm itak markantna, saj veš sama, kako je s tem. Tudi nasplošno v vsakdanjem življenju sem se precej omehčala, uf kakšna sem bila desetletje nazaj. Ampak zaposleni na naši firmi so res nekaj posebnega in potrebujejo poseben pristop :)) No, moj mi še vedno pravi "bitch", hehe, upam da iz drugih razlogov...mal heca. Tule na kulinariki sem precej pridna punčka in všeč mi je, da se pokaže tudi ta moja malo bolj "mila" plat. Glede mentorja - to z mailom sem že naredila in odgovor je bil v enem stavku - pridite na govorilke. Sem se najavila in tam pojavila, a glej ga zlomka, odpeketal je na dopust do srede maja. Me pa veseli, da je človek poln humorja, tipičen eleganten ljubljanski meščan z občutkom za ženske atribute, tako, da ne bo problema. Komentar pa mora itak vedno bit in argumenti, saj tako komunikacijo zahteva služba, sem redno na ministrstvih po sestankih, pa tudi velikokrat grem na službeno pot v tujino. Želim ti, da se hitro pozdraviš in lepo se imej, katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. apr 2008 22:15

Draga MamaF, tudi tebi hvala za napisano. Saj pridejo slabši dnevi med večino lepih. Ena varianta zame je menjava službe, ampak mislim, da s tem ne rešim ničesar. Če pretehtam vse pluse in minuse, je trenutno definitivno več plusov. Pa tudi nisem nek človek sprememb. Za kakšno zasebno prevetritev pa se moram najprej znebiti starih bremen in dati prostor novim ljudem. Vprašanje časa. pa-pa katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

30. apr 2008 15:08

Ja, nekaterim gre v življenju "kot po maslu", drugi se moramo prekleto truditi, da nam "rata", spet tretji imajo položeno že v zibelko...Tudi sama sem uspešno in neuspešno krmarila med študijem, službo in kot mami samohranilki mi ni bilo vedno lahko, si pa zdaj vedno vzamem kanček časa za športanje, ker me edino to drži gor. Še posebno v kakšnih stresnih trenutkih, ki smo jih itak deležni več ali manj vsi.Brez športa si ne znam več predstavljati mojega življenja. Tudi dopust preživiva s sinom športno (kampiranje +kolesarjenje+ tek+ soteskanje-predvsem poleti, zimskie dneve pa preživljam v fitnessu, kjer redno treniram). Letos grem na treking po Črni Gori (upam, da mi bo uspelo tako kot sem načrtovala). Služba je pa itak poglavje zase, torej, če jo z veseljem opravljaš, je znosno, če pa ne....Pa nastane težava.Tako, da si je treba res poiskati tisto razbremenitev, ki nam bo v veselje in nas bo res napolnila z energijo za nove nevšečnosti na poti. Lp, TERRY

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. maj 2008 20:00

TERRY je napisal/a:
Ja, nekaterim gre v življenju "kot po maslu", drugi se moramo prekleto truditi, da nam "rata", spet tretji imajo položeno že v zibelko...TERRY

Terry, se ne morem bolj strinjati s tvojih pisanjem kot se. Tale kot po maslu zame ne drži, razen na področju izobraževanje, drugje sem se morala pa prav pošteno potruditi in stisniti zobe, da sem prišla tja, kjer sem zdaj. In tu je tudi rekreacija, celo otroštvo in mladost sem bila brez ravnotežja, brez kakršnekoli konkretne diagnoze in z ne preveč dobrimi obeti za naprej. Pa je šlo. Pri 25ih se je zadeva čez noč dobesedno poravila, kot pri meni že večkrat  In od takrat naprej imam občutek, da moram noter prinesti vse, kar sem po svoje zamudila. In rekreacija me vleče ven iz vsega, po pravici povedano.

 

In te prazične dneve sem izkoristila do konca. Finale je bil današnji juriš s kolesom na Jezersko, sem se skoraj požrla, ampak je ratalo.

 

Loni Makaroni

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

4. maj 2008 21:58

Ma punce jaz sem pa 25 let stara pa se sam redim pa nobene volje prave nimam da bi bila vztrajna..to me tako moti in ko grem v hrib sem zadihana k norc..pa hocem laufat pa nikol cel krog ne zdrzim..sploh ni napredka...jutri bom zacela s 3MD, ker 17 junija odpotujem in upam,da je se moznost, da izgubim kaksnih 5 kilogramov..ma ne vem...tok sem zalostna..nc ni od mene. Visage

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. maj 2008 22:18

Visage, ne bit žalostna...Saj jaz sem skoraj na istem. Se mi zdi da zadnja leta non stop stradam (ta moja kuharija je za druge, sama recimo ne jem sladic) in mučim sama sebe, vsak dan telovadim in tudi redno vsak dan kolesarim. Veliko hodim peš, ker nimam avta, prenašam vrečke iz štacune, sedaj se je začelo delo na vrtu...Počutim se sicer dobro, shujševalnega efekta pa ni. Ne jem mastnega, ne jem kruha, ne uporabljam olja, ne pijem sladkanih in gaziranih pijač, lahko mleko, lahki jogurti itd...to sigurno že zadnjih pet let. Ločevalna prehrana je moja redna praksa, drugih kombinacij moj želodec sploh ne prenese več. Prvič pred 10 leti sem res shujšala za 20 kg, ampak je bilo prvič, da sem s tem začela. Ljudje sploh ne verjamejo, da tako malo pojem. Zdravnica mi je rekla, da je moj organizem tega že navajen, te hrane in tempa in zato ni kakega učinka. Pravi, da bi ga mogla s čem šokirat oziroma prelisičit. Samo ne vem več s čim :) Sicer pa, Visage, sprejmi se, taka kot si. Pač nisi ne vem kak športen tip, malo le rekreativno pogibaj, to je sigurno dobro, pa kaj, če si zadihana. Če ti ne leži, pa se ne muči preveč. Poskusi z ločevalno, se boš tudi dobro počutila. Pa ne se obremenjevat zaradi dopusta in kako boš izgledala v kopalkah. Verjetno te tudi družba pozna in vedo, kakšna si, za druge pa te ne briga. Vedi, da bo sigurno kakšna bolj suha od tebe, sto procentno pa tudi kakšna bolj močna, kajne? Pa verjetno greš s fantom in si mu všeč taka, kot si. Bodi nasmejana in se boste sigurno imeli lepo na dopustu! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

4. maj 2008 23:23

Hojla, super tema! Visage, jaz sem tudi posumila mal na kandido pri opisu tvojih težav... Saj jaz tudi nisem 100% da je vir mojih težav, vidim pa, da se boljše počutim, če bolj zdravo jem, v tem smislu... Sladkarije so "strup" pri kandidi ali tudi pri slabem počutju oz. pomanjkanju energije, tako da te bi bilo fajn najprej črtati... Sploh če bi itak želela izgubit kak kg. Fajn je beljakovinski zajtrk, pa jesti pravočasno (jaz imam recimo večinoma 5 obrokov na dan), pa seveda nič bele moke, če je možno... Jaz sem črtala sladkarije, gluten in mlečne izdelke po novem letu, in sem se ful boljše potem počutila... Zna pa bit malce zakomplicirano glede jedilnikov & "kaj jesti"... (Ni fajn, če se hrana ponavlja...idealno naj bi bilo rotirat vsaj na 4 dni..) Upam, da bo zdaj bolje, ko bo več zelenjave... Katka, a ti si bla na pregledu ščitnice? To, kar pišeš, mi zveni malce sumljivo... bi blo fajn preverit, če še nisi... Za ločevalno dieto pa tudi poznam nekaj ljudi, ki so kar precej kg izgubili z njo! Sam je fajn da se gre nasplošno v bolj zdrave jedi... Lahko pa tudi, da poješ premalo - v tem primeru gre organizem v "starvation mode" & misli, da mora šparat hranilne snovi (& jih). Jaz sem vedno kar precej pojedla, pogosti obroki, & sem bila čisto ok teže, ponavadi bolj proti minus kot plus. Nekaj pa je včasih lahko tudi od stresa - enim ljudem gre teža gor, enim pa dol... Tak da se zna stanje izboljšat po končani diplomski! :) /meni je blo takrat tud precej stresno & te občudujem, da zraven še delaš!!) Glede kopalk itd. pa... lol Nikoli nism bla glih "model" al pa športen tip... Je pa hec, ko me je lani križ zagrabil & sem začela delat vaje za križ... Punce, splača se jih delat!! Itak je fajn, da maš mišice, "za vsak slučaj" (če se poškoduješ, je ful manj problemov ali poškodb, če so mišice močne!) - pa, khm, je dobro za postavo!! :) Tudi vidim, da zdaj, ko jem več beljakovin (prej sem bila 3/4 vegetarjanka, jedla ful malo mesa & beljakovin), je pač več mišic! & tudi bolj voljo imaš iti ven, na sprehod, al pa telovadit! (tud sveža zelenjava prispeva k temu!) Se splača mal eksperimentirat s prehrano, pa mogoče pisat dnevnik prehrane/akcije/počutja - tako je najlažje ugotovit, če si mogoče alergičen oz. preobčutljiv na kako hrano, & se je potem izogibati! Tudi "slabo počutje"/pomanjkanje energije/melanholija je lahko znak neprave hrane... & v bistvu lahko rataš alergičen/preobčutljiv na marsikaj, sploh če to nonstop ješ... (najpogostejši alergeni pa so gluten & mleko) sladkarije mi ponavadi dajo ful energije pol pa bum dol, depresija... V tem primeru je fajn fižol, ker ima krom, ki uravnava krvni sladkor, al pa cimet... Pa seveda polnovredne žitarice, zlasti pa beljakovine dajo "dlje časa trajajoči" vir energije... No, kaj pa sm js danes naredila za dobro počutje: šla na (kr dolg) sprehod, čvekala s sosedo & se lovila z malimi otroki (sosedovimi) po dvorišču... Presenetljivo energizirajoče!! ;) Aja, pa počepe smo delali. hi, hi, je bolš v družbi! Soseda pa je rekla, da ma DVDje od pilatesa & Cindy Crawford s plastenkami polnimi vode... Mogoče bi blo tud fajn pogledat, za motivacijo... Plastenke z vodo že imam! :) Pa če delaš počepe z njimi (od začetka 0.5), je tud dobro za "določene dele telesa"!! (Hint: kopalke!!) /Seveda meni je prioriteta, da so to vaje proti osteoporozi! :D & za večjo moč!/ Jih grem kr delat, ti šment! ;) Jagoda501

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

5. maj 2008 20:51

visage kaj pa je to 3MD? mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti