Kako se počutite ve punce

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. apr 2008 23:32

fresh, malo moramo bi pa tudi poetični. Drugače na smrt sovražim, če ljudje uporabljajo klišejske izraze, ma tukaj se mi je pa zdelo, da pašejo v kontekst.

Drugače pa spet en dan hribov in en dan plezarije, jutri pa relaksacija.

Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. apr 2008 12:21

Loni makaroni, ne vem, če sva se čisto dobro razumeli. Ma, dobro, saj ni pomembno! Ja, super! In seveda tudi to, da se pridno rekreiraš. Sama se 5-6x tedensko kar resno ukvarjam s športom in brez tega mi živeti ni. fresh

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. apr 2008 12:56

Fresh imaš prav, Loni posluša travo rast, se meni tudi zdi da se nista razumeli.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. apr 2008 13:16

Saj res nisem kapirala, še posebej ob taki uri. Torej, čakam razlago

Loni Makaroni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. apr 2008 13:50

Poslušati travo rast oziroma slišati travo rasti pomeni biti zaljubljen.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. apr 2008 16:12

Razsvetljenje na vseh področjih. Če je pa res

Loni Makaroni

grunf  

član od: 2.11.2007

sporočila: 5

23. apr 2008 20:16

Visage je napisal/a:
Joj kok ste fajn punce, ..no saj tečem cca 2 krat tedensko po 3,5 km in je res, da si čisto prerojen, ampak jaz ne vem kako naj povem svojo situacijo..delovne dobe imam priblizno 3 leta in pol..pol veste kako sem se pri bolj mladih , ampak meni je bilo grozno na zacetku, ko sem imela samo 21 dni prosto..halo v celem letu, pa vsak dan ob 6.00 auf..ne nooo..nocna mora..ampak sem se navadila. No, še vedno imam obdobja, ko se sprasujem kdo si je vse to izmislil..ampak grem rada delat...samo ne vem no..vedno recem zvecer, da bom pa jutri vstala prej- pa se to redko zgodi, pa rečem da bom manj jedla,pa se to tud e zgodi..vcasih sem skos telovadila pa vse..zdej pa ful mal..in to zato, ker sem skos brez energije, brez volje..grozn se pocutim res.Upam,da mi bo kdaj boljse..sam je res mucno no Visage
Te čist zastopim. Pa nobenga casa v zivljenju več zase (mislim Zase - ZASE) - če je normalno ob 4h domov, do petih poskusiš skuhat (če greš v trgovino se to še podaljša), poješ, po jedi si prijetno utrujen in ko prideš k sebi in pospraviš za sabo je ura 6 (ali 7 če si bil v trgovini). Kaj je še po stanovanju za naresti, pa dnevnik, pa je že večer (8). Če greš pa še na kakšno pijačo s prijateljem v mesto (sej je človek navsezadnje socialno bitje in ne moreš 5 dni imet pretrgane stike z ljudmi, ki so ti pravi prijatelji in ne sodelavci s katerimi moraš biti cel dan) je pa po vrnitvi že počasi čas za it spat, ker se vstane okol šestih, da prideš sploh čimprej v službo da lahko čimprej greš iz nje. Ob takem tipičnem delavniku ti ne ostane kaj dosti časa niti za kako stvar, ki si jo včasih rad počel in ti je bogatila življenje (branje, film na primer). Si ne predstavljam kako je z ljudmi ki imajo otroke. To da so to drugačni ljudje sem skorej prepričan, samo oni majo pa potem krizo ko otroci (njihov smisel življenja) grejo, jaz jo imam pa zdej. Mene preveč stvari zanima (nekatere me tudi morajo zanimati da lahko dobro delam in so odvisno izključno od mojega osebnega angažmaja in raziskovanja) in te stvari mi tudi dajejo zagon in smisel v življenju posvečati pa se jim ne morem in me to dejstvo še dodatno utruja. Telesna aktivnost me ni nikdar veselila ali zanimala in ni izhod iz tovrstnih težav (težav z debelostjo nimam, imam dober metabolizem kljub ničnem gibanju, pa tudi vse življenjske funkcije dobro opravljam hvalalepa). Tudi sam ne vidim po 6 letih dela kaj dosti perspektive, da bi bilo lahko kaj bolje, upam pa da se sčasoma utrdim, mogoče se mi bo pa mentalno dan podaljšal, ker zdaj mi prosti čas mine kot blisk, vikend pa se zdi da še hitreje. grunf

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. apr 2008 7:28

Sama se pa z zgoraj navedenim ne strinjam, vsaj ne v celoti. Za vse se najde čas, samo zorganizirati se je treba. Delam tako, da kosilo pripravim vnaprej, v trgovino hodim enkrat na teden, vmes samo po malenkosti, na tržnico po sadje in zelenjavo med malico, imam pač , pa sem v centru v službi. Vedno si najdem čas tako za rekreacijo kot za družabno življenje, še najraje pa vidim, če je oboje povezano. Pa še za otroke moje najboljše prijateljice, da jo malce razbremenim pri vsakdanjem stresu. Sva se ravno včeraj pogovarjali, kako je meni lahko, ker grem lahko "muvat" četudi zgleda nebo, kot da se bo ravno utrgalo, ona pa si z svema "prikolicama" tega enostavno ne more privoščiti.

Midva sva šla včeraj v večernih urah v največjem nalivu iz Ljubljane z destinacijo neznano, samo da se greva preluftat, na koncu sva pa sama samcata z vrha Grmade opazovala sončni zahod. Pa Šmarno sva imela praktično samo zase.

 

Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. apr 2008 8:22

Bom tudi jaz nekaj napisala, sem že zbrisala, ker je že malo preveč osebno, ampak bom vseeno, pa me skritizirajte, če čte. Z grunfom se v veliki večini strinjam. Loni, ti si itak fenomen , tvoj način življenja je zame "no go". Tu smo itak zaradi tega, ker nas druži kulinarika, na ostalih področjih ni treba, da se ujemamo, kajne? No, sama ne maram športa, seveda s tem ne mislim kolesa za v službo in nedeljskih kucljev - pač neko gibanje in rekreacija sigurno mora bit. Tudi dedcev, ki se bolj ukvarjajo s športom, se izogibam na dolge razdalje. Avta nimam, zato ne morem opraviti tedenskega nakupa, ker je to preveč za nosit po rokah, zato moram v trgovino vsak dan. Kuhat vnaprej ne morem, ker ves prosti čas porabim za študij. Frej sem torej ob 7 zvečer, pred menoj pa še ure in ure pred računalnikom. V tem kontekstu tudi družine ne vidim, vsaj še par let ne, potem bom pa itak prestara... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. apr 2008 9:01

katka,s va kot noč in dan. Vsakdo si pač najde ustrezen ritem in mu sledi, tako pač je.

Nisem pa na kulinariki samo zaradi kuharije, ampak sem tu našla nekaj zelo dobrih prijateljic, s katerimi se štekam 100 na uro, pa tudi niso "obsedene" v mojem smislu. Drugače sem pa tudi jaz rada posedam ob Ljubljanici, hodim po štacunah, skratka zganjam družabno rekreacijo, da ne bo kdo mislil, da živim samo za šport.

Vidim pa na sebi, koliko mi pomeni in da sem po nekaj dnevih slabega vremena že čisto blesava.

Saj bicikliranje v službo, hoja po stopnicah, prenašanje nakupovalnih vrečk,... so tudi razgibavanje.

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti