Balkonsko cvetje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. maj 2013 21:32

Si jo že kaj pognojila? če, s čim?

rimljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. maj 2013 22:32

Ali si jo presadila? Po mojih izkušnjah je najbolje vsako rastlino priporočljivo presaditi takoj, ko jo prinesemo domov, ker so običajno posajene v najmanjših možnih lončkih.

JJ

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

30. maj 2013 6:10

Vsako leto imam na balkonih begonije in to svoje.Čez zimo jih pustim v koritih in nič ne zalivam.Spomladi mi na novo poženejo, zalivati jah začnem nekje marca, malce dodam sveže zemlje, dognojim in ni problema....lp

kvačkarica

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. maj 2013 7:15

JJ sem jo presadila, saj zato me čudi, kaj ji manjka? Poskusila bom še z gnojenjem za cvet, samo se mi je zdelo še malo prezgodaj, saj je v zemlji dovolj hrane za začetek. Ima polno nastavkov, oz. popkov, ki pa se kmalu posušijo. V vrtnarijah verjetno precej coprajo, da je roža čimlepša za prodajo, potem pa si belimo glave kupci sami.

kara

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. maj 2013 7:25

Ja... prekmalu je ne smeš pognojiti, ne prej kot 3 tedne po presajanju, ker drugače požgeš korenine. Hmmm, ne vem koliko v vrtnarijah coprajo, jaz sem lani v eni delala, pa se prav veliko v lepotni izgled rastlin ni vlagalo, tudi gnojilo se običajno ni, verjetno zato, ker je to samo odvečen strošek.

Kaj pa če bi v kakšno vrtnarijo poklicala in malo povprašala kako je s to rožico?

JJ

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

30. maj 2013 8:16

Jaz sem jo imela 2 leti nazaj, ko sem jo kupila je bila čudovita, cvetoča. Takoj sem jo presadila v večji lonec ampak se mi je zgodilo isto kot tebi. Sušili in odpadali so že najmanjši popki, začela je veneti pa čeprav ni bila presuha, niti  premokra. Ubadala sem se z njo celo poletje, pa je nikakor nisem uspela rešit

Tako da žal nimam kakega pametnega nasveta, upam pa, da bo prišla k sebi in bo spet lepo cvetela.

saša

kozamurnik

sporočila: 2311

30. maj 2013 10:50

Marjetke vzgojene kot drevesce, so   občutljive, čeprav v vrtnarijah trdijo nasprotno. Razumljivo, sicer ne bi nič prodali.

Tudi če uspe preživeti sezono, jo  je treba kasneje znat obrezovat in ji dat ustrezno mesto in zemljo.

Ne poznam nikogar, ki mu jo je uspelo ohraniti več let.

 

 

 

murnik

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

1. jun 2013 6:52

imam eno vprašanje. LEtos sem posadila v korita surfinije. In sedaj je eno korito povsem rumeno..v vseh ostalih so rožce še kar lepe. Torej, zakaj mi surfinije rumenijo? VSe so sajene v enako zemljo. Edina logična razlaga mi je, da je tako zarad tega klinčevega vremena..posledično ni nikoli jasno, koliko na zalijem, da ne bo premalo ali preveč.

Kaka izkušnja? Ker pomankaje železa ni mogoče, če rože še skoraj nič ne cvetijo.

 

Se vozim naokoli in občudujem bujne surfinije...moje pa že lani niso bile blazno lepe. Kaj delam narobe?

MEnda mi res ne bo treba pristati nazaj na bršljankah, kot je bilo prej 30 let na naši hiši, ko je imela rože mami načez.

tinkarica

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

1. jun 2013 8:55

Bom kar tukaj vprašala: katero gnojilo za balkonsko cvetje uporabljate? Mislim na gnojila, ki se kupijo. Zdi se mi, da je tale obilni dež že dodobra spral vse kar je bilo dobrega v zemlji v koritih in bo treba kaj dodati.  

Sweetie

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 365

1. jun 2013 10:44

Jaz uporabljam tile dve: http://www.vetisa.si/vetisa-rosasol

- modrega sedaj za rast

- rdečega kasneje za cvet

Me pa jezi, da sem v domači vrtnariji za rdečega plačala kar 7 €, v vrtnariji v sosednjem mestu pa 4€ za modrega.

Mogoče bo danes končno malo sonca. Lp 

Noemi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti