Darilo za 71 let?

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

tema odprta - 13. mar 2008 9:03 | ogledi: 3.314 | odgovori: 13

Pozdravljeni/e!

Prosila bi vas,če mi lahko pomagate,ker sama nimam nobene ideje.Kaj bi vi kupili 71 letni ženski za rojstni dan?

LP

karmy20

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. mar 2008 9:11

Kakšno zvezo pa ima starost pri izbiri darila? Precej bolj važno je, kakšna je ta oseba, kaj rada počne, kaj jo veseli, kakšni so vajini odnosi itn. Danca

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

13. mar 2008 9:41

Kaj pa kakšno povabilo na izlet,enodnevno kopanje s kosilom,mogoče kakšna masaža,večerja s kakšnim šopkom.... Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. mar 2008 9:44

Jaz v tisto "jaz nimam nobene ideje" ne verjamem. Človek se od rojstva naprej uči, uporablja svojo domišljijo in nekaj sestavlja in je po definiciji kreativen, če si pa po definiciji kreativen, potem pomeni, da moraš imeti ideje. Če kdo v resnici "nima nobene ideje" ima v resnici hude motnje v kognitivnosti. Reči "nimam nobene ideje" je v bistvu podobno kot če bi rekel "nimam spoznavnih sposobnosti". Skratka, draga karmy20, ne verjamem ti. Prej si milsim, da se ti bodisi ne da razmišljati o tem, kakšno življenje živi ta gospa (ki je mi niti ne poznamo, niti ne vemo, v kakšnem odnosu si ti do te gospe) in si odgovornost za izbor prevekslalal na tale forum. Lenobe pa sama ne podpiram. Od mene ribe ne boš dobila. Kvečjemu navodila za lovljenje ribe. Malo poglej okrog sebe in čudo-prečudno, boš videla veliko starejših občanov. Malo opazuj, kaj počnejo, kaj jih zanima. To so, mimogrede zelo zanimivi ljudje z veliko izkušnjami in veliko modrosti in bi se jih splačalo večkrat kaj vprašati. Ne samo, kadar imajo rojstni dan, tudi drugače bi se veljalo kaj naučiti iz njihovih izkušenj, da se ne bi učili samo iz svojih. Pa boš videla, da so tudi sedemdesetletniki zelo različne persone, tako kot so dvajsetletniki, pa tridesetletniki in vsi ostali., Ni treba kategorizirati ljudi zgolj po starosti. Malo razmisli o tej gospe, ki te je povabila na praznovanje svojega rojstnega dne. In si zaželi, da bo tvoje življenje tako, da boš tudi ti enkrat stara 71 let in da boš takrat pri volji, da bi imela rojstnodnevno žurko. Če boš mislila, razmišljala in te stvari, potem boš itak dobila odgovor. Kot je sploh fino, če človek MISLI v življenju in ga tudi živi, namesto da se z "nimam nobenih idej" šlepa skozi dneve. Vendelina jr.

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

13. mar 2008 10:38

kakšen polet z balonom nad rodnim krajem mogoče? Seveda, pod pogojem, da je ne bi bilo strah. Gurenc

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. mar 2008 10:41

moja stara mama je (približno istih let) je najbolj vesela., če si vzamemo čas in jo peljemo na pizzo (seveda ji tudi še kaj drugega kupimo) včeraj sem za en RD (tudi teh let) kupila komplet knjig. kdo drug je vesel kakšnih vstopnic za kopanje, ali naročnine na revijo,... verjetno ne greš k neznancu, da čist nič ne bi vedla o osebi. klavdija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. mar 2008 11:04

Najprej bi prebrala, kar je odlično napisala Vendelina, potem bi si vzela nekaj časa za premislek ali je osebi, ki jo imaš rad in ti je blizu sploh potrebno izkazovati pozornost s KUPOVANJEM daril, morda ta gospa rabi samo tebe in čas, ki ji ga boš poklonila. Če si predstavljam sebe pri teh letih, mislim, da bi si želela ravno to: da si nekdo, ne samo na rojstni dan, vzame čas zame, z mano gleda stare slike in posluša moje zgodbe v stilu "ko sem bila še mlada...", gre z mano na sprehod ali okopavat vrt.... Taka je bila moja stara mama, ki sem jo neskončno ljubila. Želim vama, da bi se na ta dan imeli lepo! mamaF

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. mar 2008 12:35

Če ima svoj vrt, ji mogoče lahko kupiš kakšno novo trajnico, ki si jo želi imeti, če pa ima rož že precej, ji pa lahko kupiš kakšno novo sorto. Če jo vrtnarjenje zelo zanima, ji lahko kupiš kakšno knjigo o tem, ali pa kakšno knjigo o zeliščih. Če je doma v bloku, ji lahko kupiš kakšen plet ali odejico, da ji ne bo mraz, ko bo brala, ali pa zraven še kakšen povšter, lahko tudi tisti za pod noge. Če ima rada kavico, ji mogoče lahko kupiš novo kafetiero, ali pa mogoče keramično posodo za piškote in napečeš njene najljubše, da ne daš ravno prazno posodo. Če ste si bolj blizu, ji mogoče lahko kupiš tudi kakšno lepo spalno srajco ali jopico, uporabnih reči so vedno veseli, sploh če imajo navado darilo spraviti v omaro in ga šparati. matilda

karmy20  

član od: 2.8.2005

sporočila: 73

13. mar 2008 13:22

Nisem prijokala sem gor,ampak samo hotela sem vedeti oz. zanima me,kakšno darila bi vi kupili. Moj je v reji pri njej,ko je bil star 4 mesece in mu je kot prava mami,tko da sva si midve kar blizu in se zastopave. Hvala vam za predloge! LP karmy20

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. mar 2008 14:50

Karmy, Vse, ki so ti že odgovorile, mislijo povsem resno in jaz se popolnoma strinjam. Nemogoče ti je svetovati, kaj ji kupi. Iz svojih izkuženj vem, da dvema enako ljubima tetama niti približno ne morem podariti enakega darila - ena bo navdušena, druga se bo zgražala nad isto stvarjo. Karte za gledališče ali koncert so za nekoga super darilo, za drugega pa velika napaka. Prav tako so stvari, ki bi bile mogoče obema všeč, meni bi se pa zdelo, da se mi bo roka posušila, če jima to podarim. Tako da so taki nasveti na daljavo pogosto popoln udarec mimo. Verjetno bo pa gospa najbolj cenila nekaj, za kar si boš moral vzeti čas, da sama narediš, ali pa za čas, ki ga preživiš z njo (pod pogojem seveda, da je zanjo čas, preživet s tabo, res darilo? - pa ne mislim s tem nič hudobnega). Lep pozdrav, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti