Pomagajte hitro, prosim ker je nujno

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 7. mar 2008 18:17 | ogledi: 2.306 | odgovori: 8

Jutri imam za naredit eno torto in odločila sem se da jo bom prelila s čokoladno kuverturo, želim pa dosežt tak učinek da se bo obliv svetlikav(tako kot v revijah).

Ali mi kdo lahko pove kaj naj naredim da se bo strjeni čokoladni obliv na torti svetil??

Že vnaprej hvala

ledenka

Temo je spremenil(a) ledenka dne 07. mar 2008 18:18:25

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. mar 2008 18:26

zelo lepo se mi sveti glazura, ki jo naredim tako, da zmešam 200g sladkorne moke, 3-4 žlice vroče vode in 25g kakava, potem pa v tankem curku med mešanjem prilivam 25g stopljene kokosove maščobe. Še vročo poliješ na torto, če boš počasna, jo imej nad posodo z vročo vodo, da bo ostala lepo tekoča. Lisa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. mar 2008 18:35

Hm, se mi zdi, da je pravi naslov za to težavo Ežoj :) Več možnosti je: baje se še najbolj sveti, če k čokoladi dodaš olje. Pa tudi reže se lepo. Sicer jaz delam tako, kot na tem forumu pravijo, da se ne dela, ker ne rata: jaz vzamem jedilno čokolado in margarino, topim na vodni kopeli. Meni vedno rata. Nekateri pa delajo s smetano (se mi zdi, da je takih tule še največ). Ti bodo povedali, koliko smetane vzamejo. Atina

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

7. mar 2008 18:35

hvala lisa ledenka

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

7. mar 2008 18:37

hwala atina..... ledenka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. mar 2008 18:51

ledenka, pozdravljena, vidim da si tudi ( relativno ) nova: dobrodošla na KULSLO.

Glede svetlečega se premaza: jaz ti pridem kot strokovnjak za mat čokoladne prelive. Karkoli naredim, kakorkoli poskusim, meni zmeraj rata mat preliv. Za sijoči preliv svetujejo: čokolada naj bo kvalitetna, recimo " gorenjka jedilna ". Recept je enostaven: čokolado z nekaj žlic olja ( več olja daš, bolj mehak je preliv, lažje se reže )  stopiš nad paro in ko je vse stopljeno preliješ po torti. Jaz na ta način ne dobim svetlečega se premaza. Ravno danes ( pred eno dvema urama ) sem prvič preizkusil recept od ene moje dobre prijateljice,  premazu se reče " preliv sijajni Vendelina special ": 20 dag jedilne čokolade  in 2 dcl sladke smetane segrevamo nad paro in ko se stopi prelijemo po torti. Danes sem bil posebej pazljiv in sem nenehno meril temperaturo in pazil, da ni šlo čez petdeset oC. Preliveno torto ne dat v hladilnik, naj se shladi, recimo v "špajzu" ali na balkonu. Jaz sem maloprej gledal in je premaz že strjen in, zaenkrat tudi svetleč. Upam, da sem ti kaj bil od pomoči.

lp

ežoj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2008 23:01

ežoj, čakam slikco

Loni Makaroni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. mar 2008 23:07

Loni, poglej na forum 8. marec, se že od jutra nekaj sveti tam...

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti